node Hostoun - děje se něco ? [SOLVED]

Založil VSJ, Květen 30, 2007, 09:32:14 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

VSJ

Nejede mi síť...

Dál než na své AP se nepingnu, pohled na rozhraní mého AP mi prozradil, že kLfREE-Hostoun.east (00:60:b3:64:c3:5b, kanál 9) má nějak podezřele slabý signál a že bliká (chvíli svítí, chvíli nesvítí, tudíž ho chvíli vidím a chvíli zase nevidím v Seznamu dostupných bezdrátových sítí mé stanice). Tak jsem se musel připojit přes telefonní linku, abych se dostal sem na fórum.

Můj dotaz tedy zní: nevíte někdo, zda se něco neděje na kLfREE-Hostoun.east ? Ať už porucha (výpadek) nebo práce na tomto node. Z aktualit KlFree.net vím pouze o důsledku bouřek (výpadku elektřiny) na AP Rebeca nebo Node Deda  / CSA 3119 / Silver. Ale Hostoun nikde nic...

Díky.

PS pro admina: pokud by bylo potřeba něco podržet, přidržet, zajet někam autem a pod. jsem k dispozici na mobilu/SMS.

scorpio

Mno, koukal jsem na router. Buďto chcípla karta, nebo nateklo do kabeláže.
Ke kartě wlan1 není asociované ani jediné klientské AP.
Porucha tedy není na Tvém přijímači, alébrž skutečně na vysílači.
-- by Scorpio ---

VSJ

Citace: scorpio kdy Květen 30, 2007, 11:06:33 ODPOLEDNE
Mno, koukal jsem na router. Buďto chcípla karta, nebo nateklo do kabeláže.
Ke kartě wlan1 není asociované ani jediné klientské AP.
Porucha tedy není na Tvém přijímači, alébrž skutečně na vysílači.

Díky za odpověď  i za informaci na Aktualitách www.KlFree.net... Pro jistotu ještě pošlu mail hostouňským adminům (vč. nabídky na pomoc pochopitelně  ;) )...

VSJ

Od 1.7.2007 je vysílač kLfREE-hostoun2.east opět v provozu.

VSJ

#4
Tak po krátkém srpnovém výpadku Hostoun.east opět nejede. Admina (Mario) jsem včera informoval mailem a smskou. V Aktualitách na klfree.net nic není. Nevím, jestli zprávy dostal, tak bych se mezitím zeptal - nevíte někdo, jestli z "jiné strany" (třeba ping z klfree) APčko jede ? Díky. J.

tom712

Citace: VSJ kdy Září 23, 2007, 09:53:39 DOPOLEDNE
Tak po krátkém srpnovém výpadku Hostoun.east opět nejede. Admina (Mario) jsem včera informoval mailem a smskou. V Aktualitách na klfree.net nic není. Nevím, jestli zprávy dostal, tak bych se mezitím zeptal - nevíte někdo, jestli z "jiné strany" (třeba ping z klfree) APčko jede ? Díky. J.

"kLfREE-Hostoun.east" na NodeHostoun2 skutečně nejede.
Podle dokumentace je to vertikální všesměr, ale naskenuje velký prd. Takže typuju že je vadnej kabel nebo anténa.

VSJ

Citace: tom712 kdy Září 23, 2007, 11:10:21 DOPOLEDNE
"kLfREE-Hostoun.east" na NodeHostoun2 skutečně nejede.
Podle dokumentace je to vertikální všesměr, ale naskenuje velký prd. Takže typuju že je vadnej kabel nebo anténa.

Díky za info, správce už řeší HW problém (asi), tak jedu/jedeme zatím na "náhradní" node...