Main Menu

Dlouhodobý problém

Založil oneill, Červen 28, 2007, 09:38:04 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

oneill

Ehm píšu sem až teď protože jsem se dlouho nemohl registrovat ale o to nejde

Bydlím ve vašíčkově ulici 3048 a mám anténu na balkoně. Zpočátku fungovala perfektně a přes pár problémů jsem se se zařízením naučil trochu manipulovat. Nyní mě ale postihnul pro mě neřešitelný problém. Ovisilnk jako by ztratí signál a zhasne jedno ze zelených kontrolek tuším že znamená připojení klienta. tlačítko na restartování z nějakého důvodu nereaguje a tak ho vždy vytáhnu ze zásuvky a zase zapojím. V počítači dám connect na klfree VKD a vše zase naskočí.... ovšem ukrutně pomalou rychlostí (ovšem ta rychlost je možná způsobena tím že v okolí je už hodně antén a navzájem se ruší... stačí totiž maličko pohnout anténou doprava či doleva a spojení se přeruší úplně - příkaz tracert na www.seznam.cz má v sobě asi tak 5 děr )

Nedalo by se s tím něco udělat??
oje IP je 10.102.34.7

wascheck

udelat se da veci  8)

Muze to zpusobovat vic veci ... treba to zaruseni jak rikas, nebo to muze byt treba hardwarova chyba (spatny ovis, kabelaz) a nebo treba softwarova chaba (nejaky vir .... ale tohle s nejvetsi pravdepodobnosti nebude tvuj pripad) .... chce to jit jedno po druhem, zkouset a vylucovat ty moznosti.

Tom733

Udelej si scan a porovnej ho se stavem kdyz ses pripojoval.. to muze ledacos ukazat.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

oneill

#3
Mno chybu v počítači vylučuju - jsem týden po formátu disku. Všechno je čerstvé (nicméně problém stejný byl už předtím).

Jak může ovlivnit rychlost kabeláž?? A jak provedu ten scan?? (pokud tím nemyslíš tracert nebo ping příkazy)

OMLOUVÁM SE ZA ŠPATNOU SEKCI PROSÍM O PŘESUNUTÍ - UVĚDOMIL JSEM SI TO AŽ POZDĚ
oje IP je 10.102.34.7

SPM

Když na ovislinku nascannuješ seznam sítí (předtim než tam zmáčkneš to connect), tak v tý tabulce je i úroveň signálu.
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Tom733

Citace: oneill kdy Červen 28, 2007, 07:26:55 ODPOLEDNE
A jak provedu ten scan?? (pokud tím nemyslíš tracert nebo ping příkazy)

uplne stejne jako kdyz ses pripojoval (vetsina spravcu ostatne vyzaduje zaslani scanu pred pripojenim).
Pokud mas Windows tak asi netstumblerem, pokud neco jineho, tak si jiste poradis.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

wascheck

Citace: oneill kdy Červen 28, 2007, 07:26:55 ODPOLEDNE
Mno chybu v počítači vylučuju - jsem týden po formátu disku. Všechno je čerstvé (nicméně problém stejný byl už předtím).

Jak může ovlivnit rychlost kabeláž?? A jak provedu ten scan?? (pokud tím nemyslíš tracert nebo ping příkazy)

OMLOUVÁM SE ZA ŠPATNOU SEKCI PROSÍM O PŘESUNUTÍ - UVĚDOMIL JSEM SI TO AŽ POZDĚ

kabelaz muze byt spatna .. mohla do konektoru natect voda, muze byt nekde ohnuty/preruseny, apod.

BlackSUN

Citace: Tom733 kdy Červen 29, 2007, 09:55:01 DOPOLEDNE
...Pokud mas Windows tak asi netstumblerem, ...

Netstumbler umi scanovat pres ovise?

Tom733

Citace: BlackSUN kdy Červen 30, 2007, 03:55:11 DOPOLEDNE
Netstumbler umi scanovat pres ovise?

AFAIK neumi ... napsal sem snad ze ma scanovat Netstumblerem pres Ovise ?
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Hangman

Takže si spíš sehnat někoho s NB s wifi :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

oneill

tak jsem vše ověřil rozšrouboval, zašrouboval přenastavil a světe div se běží to... až do jednoho okamžiku. Jakmile začne pršet tak to spadne a naskočí to až po dešti.
oje IP je 10.102.34.7

Tom733

Citace: oneill kdy Červenec 02, 2007, 10:54:52 ODPOLEDNE
tak jsem vše ověřil rozšrouboval, zašrouboval přenastavil a světe div se běží to... až do jednoho okamžiku. Jakmile začne pršet tak to spadne a naskočí to až po dešti.

ze by nekam zatekalo ? (kabel, konektory, antena) :-)

("nejlepsi tesneni je dira")
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

oneill

do konektoru zatíkat nemůže... je to utažený jak to jde, anténa je snad jenom hliníková trubka s talířem...tam neteče...a kabel je pod stříškou..... nevím kam by mohlo téct.
oje IP je 10.102.34.7

tom712

Citace: oneill kdy Červenec 04, 2007, 11:36:08 DOPOLEDNE
do konektoru zatíkat nemůže... je to utažený jak to jde, anténa je snad jenom hliníková trubka s talířem...tam neteče...a kabel je pod stříškou..... nevím kam by mohlo téct.
Ale některý konektory nejsou dělaný úplně vodotěsný a je potřeba je zaizolovat páskou.
Jako tady na obrázku:

Musiš to zaizolovat až po konec té bužírky co je za konektorem.

A anténa není jenom hliníková trubka, na jejím konci je ozařovač, asi plechový hrníček nebo dipól v umělohmotném pouzdře. Ten je taky zaizolovaný, takže to pořádně prohlídni a buď zaizoluj líp, nebo tam udělej díru aby případná voda mohla odtíkat.

skudlik

Idealne zaizolovat samovulkanizackou kompletne ten konektor u anteny = zadny zelezo necumi a netece do nej ... kdyz to po 2 letech rozbalis, tak konektor je jako novej .. nestaci obyc eletrikarskou ci jinou paskou .. ta je naprd.