Jak je to s tou priorizaci, je / neni ?

Založil Dmitrij, Září 26, 2004, 07:24:31 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

skudlik

Citace: "Dmitrij"A mohlo by to tak byt vzdycky, ...

Omlouvam se, ... tohle je ciste moje chyba ... mam toho v posledni dobe docela dost ... na sepsani nejakeho clanku, za ktery bych se nemusel stydet nebylo dost casu.   :oops:

Nenik

Citace: "skudlik"Pokud nekdo potrebuje urcity port zaradit do vice priorizovane skupiny (napr. ruzne VPN, ipsec, ale i hry), jsem ochoten toto po domluve zaridit.

A coz takhle ssh?
Posledni dobou se mi skube i ls -l na vzdalene masine, zatimco http v te dobe slape v pohode...

K5

Citace: "Dmitrij"
Citace: "jo"Nevím co pozorovateli jede tragicky pomalu :lol: Din.cz?
:roll:
me na tom nic vtipnyho neprijde...

BlackSUN nevyužívá konektivitu Klfree (nemýlím-li se), takže jestli mu to jede pomalu, není na vině Klfree, ale buď din.cz (konkurence) nebo matrixway.cz (hosting www.klfree.net)

skudlik

Citace: "Nenik"
Citace: "skudlik"Pokud nekdo potrebuje urcity port zaradit do vice priorizovane skupiny (napr. ruzne VPN, ipsec, ale i hry), jsem ochoten toto po domluve zaridit.

A coz takhle ssh?
Posledni dobou se mi skube i ls -l na vzdalene masine, zatimco http v te dobe slape v pohode...

No tak to bude problem nekde jinde. Ssh je samozrejme v zebricku priorit na prvnim miste (ma ale zase omezen prenos, aby toho nekdo nezneuzival - kdyz uvidim, ze se o to nekdo pokousi, tak nebudu rad  :twisted: ).

Obecne je ted problem naopak v okamziku, kdyz shaping neni aktivni. Pokud spoj midway-door neni limitovan, tak odezva na pingy (a samozrejme vse ostatni) vyleti do radu 500-1500 ms. S timhle uz ssh bezi hodne mizerne. To byl take jede z duvodu, proc jsem se do toho shapingu pustil. Zatizeni tohoto spoje mluvi za vse:

http://gomen.klfree.net/hotsanic/www/traffic/midway_klfree_net_wlan2.html

jo

Citace: "Dmitrij"
Citace: "jo"Nevím co pozorovateli jede tragicky pomalu  :lol: Din.cz?

:roll:

me na tom nic vtipnyho neprijde...

Sorry, měl jsem na mysli "pozorovatele" Blacksuna. Považuje se za
pozorovatele, ale zřejmě má nějaké výhradní právo komentovat dění
na páteři Klfree.

BlackSUN

Citace: "jo"Sorry, měl jsem na mysli "pozorovatele" Blacksuna. Považuje se za pozorovatele, ale zřejmě má nějaké výhradní právo komentovat dění na páteři Klfree.

Jako člen sdružení, byť třeba nevyužívající konektivitu, mám na komentáře k dění ve sdružení o dost větší právo jak ty, jo, který členem sdružení nejsi (nýbrž tvuj otec).

BlackSUN

Jinak k problému tedy, prostě mi news.klfree.net (port 119) nejede tak, jak bych pokládal za normální vzhledem k ostatnímu provozu na síti.
Dejme tomu, že jsem připojen přes klfree a i tak to nefunguje zřejmě je ta 119ka někde skříplá, takže, pokud ji nevyužvá jiný "škodný" soft, tak bych ji přesunul na úroveň 80ky.
A konektivitou ten problém určitě nebude. Jak říkám, nefunguje to, ať sem připojen jak sem připojen.

jo

Přiznal jsi přístup k osobním údajům o členech.

Máte problém. Ty i ten, kdo k ti osobní údaje o mém otci poskytnul.

skudlik

Citace: "BlackSUN"Jinak k problému tedy, prostě mi news.klfree.net (port 119) nejede tak, jak bych pokládal za normální vzhledem k ostatnímu provozu na síti.
Dejme tomu, že jsem připojen přes klfree a i tak to nefunguje zřejmě je ta 119ka někde skříplá, takže, pokud ji nevyužvá jiný "škodný" soft, tak bych ji přesunul na úroveň 80ky.
A konektivitou ten problém určitě nebude. Jak říkám, nefunguje to, ať sem připojen jak sem připojen.

fixed.

BlackSUN

Citace: "skudlik"fixed.

Super, už to jede jak má.

Jen bych, možná trochu nemístně, podotkl, že takovéto věci se mají uvážit před omezením, který asi tak port bude opravdu potřeba, i když zase pokud někdo používá konferu přes maily, tak ho to nemusí "trknout".

Ale i tak díky za nápravu.

skudlik

Citace: "BlackSUN"
Citace: "skudlik"fixed.

Super, už to jede jak má.

Jen bych, možná trochu nemístně, podotkl, že takovéto věci se mají uvážit před omezením, který asi tak port bude opravdu potřeba, i když zase pokud někdo používá konferu přes maily, tak ho to nemusí "trknout".

Ale i tak díky za nápravu.

Hele a myslis si jako, ze jsem to neuvazil? Bohuzel jsem se prekouknul a na nntp omylem zapomnel. (zamena s NTP - port 123 - dlouho jsem byl v presvedceni, ze tam ty newsy mam). Takze diky za oznameni problemu a nemistne poznamky si prosim schovej pro nekoho koho je bavi cist ... ja to vazne nejsem.  :x

BlackSUN

Citace: "jo"Přiznal jsi přístup k osobním údajům o členech.

Máte problém. Ty i ten, kdo k ti osobní údaje o mém otci poskytnul.

Když myslíš...  Já pouze vím tento fakt, nic víc. Nevím, podle čeho usuzuješ, že bych měl mít nějaký větší přístup.

jo

Nebudeme tady spamovat a vyřešíme to po soukromém e-mailu.

BlackSUN

Citace: "jo"Nebudeme tady spamovat a vyřešíme to po soukromém e-mailu.

Jak myslej..

jo

Dosud se nejak nezmohl na jednoduchou odpoved na muj e-mail. Zajimave.