Main Menu

Klfree do škol

Založil frrrkos, Prosinec 12, 2007, 04:49:03 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

frrrkos

Je to dobrý a chvalihodný počin aktivních členů sdružení. Pouze by mne zajímalo, jak bude zajištěn následný servis. Zadavatel bude mít pravděpodobně stejné požadavky, jako by šlo o profesionální firmu. Asi by bylo vhodné, vytvořit vhodné podmínky pro pracovníky zajišťující tuto činnost mimo klfree.
a on frrrrrrr.....!!
(Kéčara)

belgarat

Citace: frrrkos kdy Prosinec 12, 2007, 04:49:03 ODPOLEDNE
Je to dobrý a chvalihodný počin aktivních členů sdružení. Pouze by mne zajímalo, jak bude zajištěn následný servis. Zadavatel bude mít pravděpodobně stejné požadavky, jako by šlo o profesionální firmu.
Pokud me pamet neklame, explicitni pozadavek na servis/opravu nebyl zadny. Servis skolni site NEBYL soucasti nabidky. Servis pripojeni byl tusim definovan pouze dobou dokdy musi Klfree reagovat na nahlaseni zavady (ne nutne dokdy musi byt zavada odstranena). Podle me je takova nabidka zcela adekvatni cene :)

Citace: frrrkos
Asi by bylo vhodné, vytvořit vhodné podmínky pro pracovníky zajišťující tuto činnost mimo klfree.
Nerozumim - muzes to nejak upresnit / formulovat jinak ?

frrrkos

Škola asi nebude členem klfree? Z toho vyvozuji, že aktivní členové se postarali o výdělek pro sdružení (od cizího subjektu) a stále grátis?
a on frrrrrrr.....!!
(Kéčara)

belgarat

#3
Citace: frrrkos kdy Prosinec 18, 2007, 04:47:47 ODPOLEDNE
Škola asi nebude členem klfree? Z toho vyvozuji, že aktivní členové se postarali o výdělek pro sdružení (od cizího subjektu) a stále grátis?

Eh ... vydelek ? Sezen si viteznou nabidku - obrat se na magistrat, meli by Ti ji poskytnout (jak pravi zakon) a uvidis o jaky 'vydelek' se jedna. A jo, pokud se osklive nepletu (verit mi nemusis), tak gratis ... moje malickost urcite a vim o pripadech ktere makaly nejen gratis, ale i v pekne hnusnem pocasi, a v hodinach kdy je kazdy radeji doma misto na strese.

A pak si precti Stanovy - hlava II, paragraf 3, odstavce a-c (KLDOS splnuje vsechny). O tom, zda naplnovat cile Sdruzeni i touto formou muzes polemizovat s Radou (prubezne), a srdecne Te zvu na dalsi schuzi clenu k diskusi.

Pokud te zajima vyse fakticke "dotace" Klfree skolam, muzes dostat data, na zaklade kterych muzes vypocist ... s celkem slusnou pravdepodobnosti zjistis, ze v dobe nejvetsi 'konzumace' skolami lezi podstatna cast zakoupene kapacity ladem. Tedy ze pripojeni skol nenavysuje rozpocet konektivity. Analogickou analyzu muzes udelat pro relevantni AP a useky patere - bylo by pekne mit skutecny peclive zpracovany rozbor, tak jen do toho.

Kdyz ovsem financni stranku pojmes z pohledu "co by skoly musely zaplatit u ISP a ted nemuseji", dojdes mozna k dost zajimavym cislum ... ktere ovsem vubec nesouviseji s hospodarenim Sdruzeni (pokud nepozadujes tvorbu zisku).

Pitbull

... pokud bys to z Belgaratovi odpovedi nevycetl, tak ver, ze instalace na skolach, i konektivitu skolam, poskytuje Klfree ZCELA gratis.
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

frrrkos

#5
Takže téměř charitativní počin. To chápu, sám se také angažuji v dobročinné organizaci. Reagoval jsem původně v domnění, že sdružení rozjíždí výdělečnou činnost ve velkém stylu (na vratkých základech).
a on frrrrrrr.....!!
(Kéčara)