Main Menu

Internet zpomalil...

Založil Hofik, Duben 24, 2008, 06:04:09 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

belgarat

Citace: core2duo kdy Červen 05, 2008, 02:51:04 ODPOLEDNE
Nikam se to zatím nehlásilo, protože nevím zda je to normální... Jedná se o AP Ostrovec.  ???

Neni to normalni ... klasika: zkontrolovat vlastni antenu (smerovani, kabelaz, konektory), zkontrolovat nastaveni PC, odvirovat, zkontrolovat systemove zpravy v IS a pripadne banany. Kdyz bude vsechno OK, psat na poruchy.

Na Ostrovci je nejaky prehistoricky (pokud vubec nejaky) traffic shaper - mozna to bude tim.

scorpio

Trochu to doplním, čistě jen fakta.

Shaper je version=2.0.1 [testing] - to je hodně stará verze - možná i s nějakejma chybkama ...
Podle Wewima vidím na WiFi ostrovec 2 podivně nastavená klientská zařízení ... oba OVISy ... nemají nastavenou fixní rychlost na odesílání.

Podle tabulky trafiky jsou přenosy za poslední hodinu některých členů 170.240 MB, 95.938 MB, 77.884 MB, 28.235 MB, 24.073 MB
Ten modrej patří core2duo. Přijde mi že 24 MB/h odpovídá 409 kb/s, nikoli 70 kb/s; pokud to mělo být 70 kB/s, tedy 0,5 Mbit/s, tak to prostě může být taháním ostatních.

PS: signál 19/92 není žádnej zázrak, doporučuju zkontrolovat anténu a kabeláž.
-- by Scorpio ---

core2duo

#17
Ano mělo to být 70-80 kB/s tímto se omlouvám. Problém byl v nastavení na Ostrovci a na poradě se to včera vyřešilo. Doufám že už bude všechno v pořádku. Aktuální naměřené rychlosti:
Download:   1 960,55 kbit/s (245,07 kB/s)
Upload:       1 931,18 kbit/s (241,40 kB/s)
teď už to konečně neběží jako teletext  ;D

scorpio

Doufám že tenhle konec nezapadne, a že vybudí z letargie i ostatní, kteří si sice stěžují kudy chodí, ale svému správci nic neřeknou.
Jedině vlastní aktivitou se dá dosáhnout jakéhokoli zlepšení - věci mají tendenci se sice samy rozbíjet, ale samy se neopravují :wink:
-- by Scorpio ---

core2duo

Dlouho mě zarážela rychlost na Ostrovci, ale divné je že si na to nikdo takovou dobu nestěžoval.  :-\
Ona spousta lidí určitě neví jaká by měla být přibližná rychlost na lan kabelu a wifi a proto možná nic neřekne. Většině na obyčejné surfování po internetu a stáhnutí několika málo emailů stačí třeba těch 70 kB/s. Chce to zkrátka se vždycky podívat na statistiky předchozích měření lidí s IP od Klfree a podle toho se dá dobře poznat zda je to rychlé nebo pomalé.
Předpokládám že na Wifi se nedá dosáhnout 2,237.93 kB/s u downloadu a 17,903.4 kB/s u uploadu jako jeden šťastný člen co tohle naměřil na rychlost.cz  ;D

scorpio

Předpokládáš správně ... ty 2.2MB/s (tedy kolem 18-20 Mbit/s) jsou běžně dosahovaný na optických převěsech, zatímco těch skoro 18 MB/s (tedy nějakých 170 Mbit/s) je extrém z oblasti kde je Gbit páteř.
-- by Scorpio ---

Tůůtůů

Ahoj lidi,
chtěl bych vás poprosit o pomoc,mám zvláštní problém(alespoň co s mého chápání týče) ..Jedná se o rychlost netu..V pátek kolem 01:13 v noci se naposledy aktualizoval traffic na Node Zehrovice2 west - http://10.102.0.252/traffic.html..

V té době jelikož jsem stahoval SG-Atlantis, tak jsem měl staženo něco kolem 162MB a byla mi snížena rychlost z 1650/1350 ..na klasických 900/700 při "velkém" stahování. Jenže k další aktualizaci již nedošlo do dnešního dne, Traffic se seknul či co a já tam mám stále svých stažených 162MB z pátka a rychlost 900/700 ( rychlost.cz 860/568)
     Vše fachá jak má, stabilita paráda, pingy krásný, stahování-stabilních 106kb/s (jako při omezení)..ale mám pocit, že díky tomu seknutí toho trafficu mám takříkajíc po ptákách. Nevěděl by někdo zda je to problém na routeru někde, či u mě?
     U mě se domnívám, že asi ne. Rád bych to chtěl eventuálně zde probrat, páč admin je časově i pracovně vytížen, na icq není. Celkem asi dost často prudim, tak bych ho nechtěl třeba prudit jen kvůli maličkostem, asi by nebyl moc rád:D

Pokud by někdo věděl něco a byl by tak ochotný mi poradit, bylo by to fajn.

tom712


Tůůtůů

 jůůů díky mooc, to je paráda:-)))  ;D

Tůůtůů

#24
Ahoj Tome712,
  už zase prudím, promiň, ale chtěl bych tě poprosit (jestli by to bylo možné) o další reset.) už se to zase seklo:( díky tomu občas padne net a mám po srandě.
  Čím to, že to tak často zamrzá? Počasím?

http://10.102.0.252/traffic.html

skudlik

Citace: Tůůtůů kdy Prosinec 18, 2008, 08:55:03 ODPOLEDNE

  Čím to, že to tak často zamrzá? Počasím?

Protoze v routrove distribuci pouzivame zabugovanou verzi programu wget, ktery stahuje aktualizace z ISka (viz https://savannah.gnu.org/bugs/?20523 ) .. Pri problemu se stazenim akualizace skript zatuhne, a i pres snahy tohle detekovat o za behu opravovat, tak stale se to z neznameho duvodu deje :(

Tůůtůů

Hm, to je škoda:(  vydželo to skoro 3 dny no, ale že by se každou chvilkou chtělo někomu to resetovat, tak si myslim, že asi ne. Ale pomohlo to.) ..jo bugy..to jsou svině:)

TRILOBIT

Děkuji všem stahovačům torentů v Kačici (uživatele na sektoru Kačka) za totálně zpomalené vánoce,kdy se stránky na internetu otevírají klidně i 1 minutu a přihlásit se na pitomého e-maila je nadlidský výkon.  :-[ (Řešeno se správcem za poslední 2 roky snad milionkrát)  Zaplaťte si aspoň rapidshare ,když už chcete něco stahovat,těch pár korun měsíčně vás nezabije (oproti tomu co vše si stáhnete) a alespoň nebudete zdržovat ostatní lidi. A nebo si ty debilní torenty zapínejte jen přes noc,když každý chrápe a né přes den,kdy je na netu nejvíc lidu. Já stahuju taky,nejsem svatej a ani nikdy nebudu,ale myslím na to , že se lidi chtějí dostat na net a snažím se vše postahovat v době od 22:00-06:00 hod.   

Všem ostatním přeji klidný vstup do nového roku 2009  ;D

tom712

Potřebovali na vánoce stáhnout eště nějaký dárky.  O0

VSJ

Citace: TRILOBIT kdy Prosinec 29, 2008, 09:10:18 DOPOLEDNE
Děkuji všem stahovačům torentů v Kačici (uživatele na sektoru Kačka) za totálně zpomalené vánoce,kdy se stránky na internetu otevírají klidně i 1 minutu a přihlásit se na pitomého e-maila je nadlidský výkon.  :-[ (Řešeno se správcem za poslední 2 roky snad milionkrát)  Zaplaťte si aspoň rapidshare ,když už chcete něco stahovat,těch pár korun měsíčně vás nezabije (oproti tomu co vše si stáhnete) a alespoň nebudete zdržovat ostatní lidi. A nebo si ty debilní torenty zapínejte jen přes noc,když každý chrápe a né přes den,kdy je na netu nejvíc lidu. Já stahuju taky,nejsem svatej a ani nikdy nebudu,ale myslím na to , že se lidi chtějí dostat na net a snažím se vše postahovat v době od 22:00-06:00 hod.   

Všem ostatním přeji klidný vstup do nového roku 2009  ;D

Dotaz: omezovač na node stahovače neomezí ? Ptám se ze zájmu a taky proto, že torenty nepoužívám (občas něco stáhnu třeba z rapidshare) a tak mě překvapuje, že by se download/upload torentem lišil od jiného provozu. Neznám torenty (jen trochu  teoreticky) - něco technického mi tedy uniklo ? Předem ď  za vysvětlení.