Main Menu

Internet zpomalil...

Založil Hofik, Duben 24, 2008, 06:04:09 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Hofik

Dobrý den.
Už asi týden rychlost internetu nepřekračuje 700kb/s. Zkoušel jsem psát správci AP, ale ten dosud neodpověděl. Z torrentů jsem nic nestahoval. Prosím o vysvětlení, proč je internet tak pomalý. Děkuji

scorpio

Vypadá to že na VKD úplně přestal počítat traffic shaper.
To by mohla být příčina zpomalení; můžu tak max. ten shaper resetovat.
-- by Scorpio ---

Hofik

Děkuju za info.
Budu čekat a doufat ;D
Jen ať to prosím netrváý moc dlouho - internet je takhle použitelný sotva na brouzdání (i to trvá hrooozně dlouho).

scorpio

::) něco je tam špatně. na mašině kde je shaper rozjetej jsem ho resetoval (router VKD) ale Tvoje Lan Nezvala jede jinudy (router Carbon) a na něm shaper neběží vůbec.
Tím jsem ovšem skončil ve slepé uličce, asi zkus znovu kontaktovat správce AP, přijde mi že se tam cestou něco porouchalo, nebo že je někde něco blbě nastavený.
-- by Scorpio ---

Hofik

Tak správce AP se vůbec neozývá ??? >:(
Jen se mi podařilo zjistit, že ve vedlejším vchodě (V. Nezvala 757) jde všechno, jak má...

scorpio

Tak to je docela důležitá informace.
Pokud ve vedlejším vchodu jede vše jak má je to porucha místního charakteru.

Najdi místního správce LAN (určitě tam máte někoho kdo se stará o domovní LAN)
a společne s ním obejděte dům a vypněte/zapněte všechny síťové přepínače (switch).
(Občas se některý z nich zblázní, a přepne ze 100FD na 10HD, a pak to fakt jenom leze).
-- by Scorpio ---

Tom733

Podle popisu to vypada na problem primo v domovni siti toho vchodu nebo bloku. Ta je majetkem a pod spravou primo mistnich clenu, takze doporucuju obratit se s dotazy na ne - nejlepe primo na spravce domovni site.
Pravdepodobna pricina - viz vyse.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Hofik

Tak resetování switche nepomohlo, jen jsem zjistil, že ostatním v baráku to funguje plnou rychlostí. :'(
PS: Všimnul jsem si, že doma mi na switchi nesvítí kontrolka indikující, že spojení probíhá 100Mb/s, ale jen 10Mb/s (nevím, jestli to k němčemu je, ale jinak fakt už nevim :( ).

Belerby

Zkus pripojit komp bez tveho switche a nebo pripadne vymenit switch nekde po trase v baraku...
Ja mam treba zkusenost s jednim starsi (ale prodava se porad) edimaxem, ktery indikoval normalni stav pripojeni, ale pusobil jako hardwarovy omezovac rychlosti ! Bez switche vse behalo normale rychle, po zapojeni switche to slo po chvili v radech kilobitu... switch sem vymenil za jinej a od te dobry bez problemu
Pij beer, at je meer *22*

Hofik

Můj switch jsem zkoušel úplně vynechat, ale pořád stejný.
Stejně je mi divný, že by switch zpomaloval připojení jen jednomu z připojených (tzn. jen mně) ???

jedjisch

A co druha strana - sitova karta v pc/chyba v operacnim systemu? Popr. i poskozeny kabel muze byt pricinou.

core2duo

Nevim co si stěžuješ, mě to jede kolem 70kb/s neustále a také by mě zajímalo čím to je. Podle statistik měření je moje ryhlost pod průměrem viz. http://rychlost.cz/sys/result/81.201.48.25/1212645957/142ed19a87/

skudlik

Citace: core2duo kdy Červen 05, 2008, 08:08:57 DOPOLEDNE
Nevim co si stěžuješ, mě to jede kolem 70kb/s neustále a také by mě zajímalo čím to je. Podle statistik měření je moje ryhlost pod průměrem viz. http://rychlost.cz/sys/result/81.201.48.25/1212645957/142ed19a87/
A hlasil(a) jste neco svemu spravci, pripadne mejlem na poruchy@klfree.net ? .. Je hezke napsat "me to jede neustale ... " .. po X mesicich?... Kdyz se o problemu nevi, tak se tezko bude sam nejak resit...

Tom733

Citace: core2duo kdy Červen 05, 2008, 08:08:57 DOPOLEDNE
Nevim co si stěžuješ, mě to jede kolem 70kb/s neustále a také by mě zajímalo čím to je. Podle statistik měření je moje ryhlost pod průměrem viz. http://rychlost.cz/sys/result/81.201.48.25/1212645957/142ed19a87/

A co jsi udelal pro to, aby si mel rychlost nad prumerem ? Tedy krome psani prispevku na forum.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

core2duo

Nikam se to zatím nehlásilo, protože nevím zda je to normální... Jedná se o AP Ostrovec.  ???