Main Menu

stabilita+pingy+upload

Založil Tůůtůů, Červenec 31, 2008, 04:54:09 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Tůůtůů

Ahoj,
Mám bohužel problém s netem. Pokusím se to nějak shrnout-. Jedná se o upload, stabilitu a pingy. Ještě nedávno to vše šlapalo v pohodě. Download/upload cca 2150/1750 jak přes den, tak i v noci..pingy kolem 12-40.. bylo maximum stabilita někdy kolem 75-98%. Jenže poslední dobou je to pěkně na pytel:( Download a hl. upload si skáče jak se mu zachce..jednu chvíli je upload mezi 94-150 podruhé o něco málo více. Stabilita taktéž solidně na pytel 29%-50%  a pingy, ty nejvyšší jdou i do tisíců (spíše stovek). Řikal jsem si..tak síť je asi zasraná od torrentů..napsal jsem tedy adminovi jestli by byl tak hodný a vyčistil. Dřív po bouřce se to resetovalo..a síť se vyčistila..a hle výsledek se dostavil...tentokráte to nepomohlo. Přišla tedy na řadu kontrola virů a spywaru (NOD32 a spyware terminator) a různý čističe a optimalizátory - system mechanic či Tune up..pořád bez výsledku. Tak tedy kontrola kabeláže (nikde zašprcnutý kejbl nebyl,vše v poho). Je ale děsně zvláštní, alespoň pro mě, že přes den si jakožto hráč NHL08 po síti neškrtnu..a to nemusí ani nikdo stahovat, jednu chvilku d:350/u:150 pak z d: 2150/u: 94..ale jak je po 22h lehce se to zlepší..a nejlépe až kolem 2 hodiny ráno..pokud nikdo nestahuje se to vrátí na hodnoty jenž byly pře časem přes den velice dobré tedy ( 2150/1750 ) s vynikajíci stabilitou a pingama. Neřeknu kdyby to bylo permanentně špatný..ale v noci je změna k lepšímu, což už mi je prd platný:( a přes den bíída a utrpení.. Voda nikam zatéci nemohla, páč už pěkně dlouho nepršelo, AP je pod střechou, dnes to dokonce i začlo padat:( tracert nebo jak se jmenuje jsem zkoušel-nikde žádná haluž není, aspoň ještě včera nebyla,  PING stepka  jsem zkoušel - kvalitní odezva..fakt už newím.. Banána nemám, omezení taktéž ne..jsem z toho mimo..Možná firmware jestli by mi pomohl pro moje AP? ( WL-5460AP v2 ).. Jinak jsem na Node Kamenné Žehrovice 2 (škola) Kdyby byl někdo od té dobroty a poradil mi, jak s tím naložit, abych si zas mohl užívat online hraní po síti-přes den..budu vám nesmírně vděčný:)

Tuvok

nejdřív se podávej jakej máš signál a jakej se ukazuje na AP škola jestli je dobrej.
a nenapsal si na co si pingal ??

Tom733

Ujasni si jestli to teda funguje nebo ne :
Citace: Tůůtůů kdy Červenec 31, 2008, 04:54:09 ODPOLEDNE
...a pingy, ty nejvyšší jdou i do tisíců (spíše stovek).
Citace: Tůůtůů kdy Červenec 31, 2008, 04:54:09 ODPOLEDNE... PING stepka  jsem zkoušel - kvalitní odezva...

Jo a zkus obcas pri psani vlozit konec odstavce. Ten tvuj chumel pismenek se dost tezko cte.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Tůůtůů

Citace: Tuvok kdy Srpen 01, 2008, 05:05:58 ODPOLEDNE
nejdřív se podávej jakej máš signál a jakej se ukazuje na AP škola jestli je dobrej.
a nenapsal si na co si pingal ??


signál je dobrej - 27/92 (teď) -  ( vesměs kolem těch 27-30 )..pingal jsem podle návodu v trafficu.. ( viz v trafficu - co dělat při poruše )  pingoval jsem -  PING 10.102.74.1  -pingy dobrý max 17ms nebo na svojí bránu - Ping 10.102.217.129 též dobrý 2-3ms  a  TRACERT www.seznam.cz..

Tůůtůů

Citace: Tůůtůů kdy Srpen 01, 2008, 06:26:58 ODPOLEDNE
Citace: Tůůtůů kdy Červenec 31, 2008, 04:54:09 ODPOLEDNE
...a pingy, ty nejvyšší jdou i do tisíců (spíše stovek).


při měření na www.rychlost.cz ..to ukazuje kolem stovek, občas to zabrouzdalo i do tisíců..+ špatný upload viz: http://rychlost.cz/rs/20083025747-7a297f06f3.pnghttp://rychlost.cz/rs/20083032404-a2d1c6ac5d.png nebo http://rychlost.cz/rs/20083025626-4d86d9a5aa.png
  ..tady ty jsem měl na mysli, že jsou špatný..kdežto při odesílání pingů pomocí příkazového řádku na svojí bránu..to hodí něco kolem 5ms max 17ms.

Tom733

a ping jinam nez na GTS ? (na kterou to leze dost mozna pres pul zemekoule protoze nepeeruje s NFX)
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Tůůtůů

pokud mi poradis kam jinam bych to mel jeste zkusit, budu ti vdecny

Tom733

Citace: Tůůtůů kdy Srpen 01, 2008, 08:52:22 ODPOLEDNE
pokud mi poradis kam jinam bych to mel jeste zkusit, budu ti vdecny

seznam, google ... ?
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Tůůtůů

 tak jsem zkousel ping na seznam.cz - min. 6 ms, max 11ms
                        ping na google.com - min 123ms, max. 133ms - tady je to uz vetsi no. ..a nikde neni ztrata:(

  todle je uz fakt na hlavu postaveny:(

jeste to budu zkouset behem dne..co to udela..ale porad mi to nejde do hlavy.

ted jsem meril rychlost a protoze jsem koukal, ze admin zmenil download s uploadem, tak ted bych mel mit neco kolem 1650/1375  a mam

IP (host):   81.201.54.218 (ip1.tootoo.klfree.cz)
Datum a čas:   02.08.2008 01:08
Výsledek testu (rychlost, kvalita)
Download:   1 590,27 kbit/s (198,78 kB/s)   2 velmi dobré
Upload:   815,78 kbit/s (101,97 kB/s)   2 velmi dobré
Web odezva:   12.8ms15.3ms19.3ms   1 výborné
Stabilita:   99.6 %   1 výborné


coz je slusny..uvidime, co to udela zitra pres den. Porad se to meni..:(

Tůůtůů

Měl bych otázečku: Při zadání tracert seznam.cz - na nix2 seznam.cz (194.50.100.194) mi neukazuje treti hodnotu pingu je tam nejaka hvezdicka..je to v poradku? obcas i druha hodnota  NA www.seznam.cz

Tom733

Citace: Tůůtůů kdy Srpen 02, 2008, 02:03:33 ODPOLEDNE
Měl bych otázečku: Při zadání tracert seznam.cz - na nix2 seznam.cz (194.50.100.194) mi neukazuje treti hodnotu pingu je tam nejaka hvezdicka..je to v poradku? obcas i druha hodnota  NA www.seznam.cz

pastni sem ten vystup, takhle polozeny dotaz se neda zodpovedet
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Tůůtůů

 Jsem to zkousel ted a je to dobry, diky Bohu. Asi to byl jen takovej moment.

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Martin>TRACERT www.seznam.cz

Výpis trasy k www.seznam.cz [77.75.72.3]
s nejvýše 30 směrováními:

  1     2 ms     2 ms     3 ms  west.wlan1.zehrovice2.klfree.czf [10.102.217.129
]
  2     4 ms     5 ms     3 ms  zehrovice2.ath1.zehrovice.klfree.czf [10.102.217
.1]
  3     3 ms     4 ms     3 ms  ath1.fara.klfree.czf [10.102.216.1]
  4     3 ms     3 ms     5 ms  stochov.eth1.tower.klfree.czf [10.102.152.41]
  5     8 ms     3 ms     3 ms  backbone.vlan99.sky.klfree.czf [10.102.32.105]
  6     5 ms     3 ms     5 ms  vlan105.sexfault.klfree.czf [10.102.32.117]
  7     4 ms     5 ms     7 ms  maggie.klfree.czf [10.102.222.196]
  8    10 ms    13 ms    18 ms  gw-nix.nfx.cz [81.201.48.193]
  9     9 ms     4 ms     7 ms  nix.seznam.cz [194.50.100.195]..// problem byl, ale uz neni, misto 7 byla *
10     6 ms     6 ms     6 ms  www.seznam.cz [77.75.72.3]   ..// tez tady misto prostredni hodnoty - *

Trasování bylo dokončeno.

... jinak posledni dva testy ukazuji celkem dobry hodnoty.. i kdyz ten ping/stabilita taky si dela co chce. 

http://rychlost.cz/rh/20083040934-0a2ceabb4f.html  ,    http://rychlost.cz/rh/20083040881-d641f81c40.html

...kazdopadne je to lepsi jak v poslednich dnech, kdy to bylo opravdu katastrofalni.. pravdepodobne asi bylo neco s Node2 ..pac jeste nedavno bych mel v tuto dobu U: kolem 90-114kbit/s s D: kolem 1500-2100...

Nemuze mit na to taky vliv vedro, ktere bylo v poslednich dnech?

Tůůtůů

 Je mozne hrat po siti (treba NHL08) anichz bych musel trpet lagy?
   Vzdy kdyz jdu hrat kouknu jestli nekdo nestahuje casto tam byva neco kolem 30-60MB u 2-3 (15 celkem) max lidi rikam si tak to jde..pujdu tedy hrat..ale pri vstupu do hry to je bida a lagy jako pras:D

Pritom driv to bylo upa v poho. Co vlastne muze zpusobovat lagy ve hre? Souper ma kvalitni spojeni, nestahuje a ma povyp. programy, to same ja..a odvirovano urcite to ovlivnuje jak vidim stahovani..pac je to ve hre citelne znat kdyz nekdo sosa..ale co to muze jeste zpusobit? Muzu ja osobne treba s tim neco doma udelat? Treba stahnout nejaky program? neco nekde porochňat?

Budu moc rad kdyz by mi nekdo poradil co s tim.) ..pokud teda je nejaka moznost.)

Tom733

Citace: Tůůtůů kdy Srpen 08, 2008, 09:26:37 ODPOLEDNE
Je mozne hrat po siti (treba NHL08) anichz bych musel trpet lagy?
   Vzdy kdyz jdu hrat kouknu jestli nekdo nestahuje casto tam byva neco kolem 30-60MB u 2-3 (15 celkem) max lidi rikam si tak to jde..pujdu tedy hrat..ale pri vstupu do hry to je bida a lagy jako pras:D

Pritom driv to bylo upa v poho. Co vlastne muze zpusobovat lagy ve hre? Souper ma kvalitni spojeni, nestahuje a ma povyp. programy, to same ja..a odvirovano urcite to ovlivnuje jak vidim stahovani..pac je to ve hre citelne znat kdyz nekdo sosa..ale co to muze jeste zpusobit? Muzu ja osobne treba s tim neco doma udelat? Treba stahnout nejaky program? neco nekde porochňat?

Budu moc rad kdyz by mi nekdo poradil co s tim.) ..pokud teda je nejaka moznost.)
Stan se spravcem sveho AP a muzes laborovat a analyzovat co hrdlo raci ... skoro urcite je problem na poslednim skoku od tebe na AP - reseni je tedy na tobe a spravci AP.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

MarF

Problémy, které zde popisuješ nejsou způsobeny tím, že by uživatelé na tvém node hodně stahovali. Je to způsobeno velkou ztrátovostí paketů na cestě.

Poslední dobou jsem několikrát zkoušel ping (ze stabilní kladenské oblasti) na zehrovice2, na který jsi připojen a vždy byla ztrátovost minimálně 10%, což je například pro IP telefonii (nebo hraní her) naprosto nepoužitelné. Navíc každá ztráta paketů síť celkově zpomaluje.

Zatím nevím, kde přesně ke ztrátě dochází Kladno-> Stochov -> Zehrovice -> Zehrovice2. Z výsledků PINGů mám dojem, že problém nebude jen na jedné z těchto tras. Pro nápravu problému by bylo potřeba nejdříve lokalizovat, kde ke ztrátám dochází. Požádej tedy správce, aby zkusil pingy z jednotlivých nodů.

Pokud správce nespolupracuje podle tvých představ, můžeš se stát správcem také a udělat pro nápravu víc.

Na řešení problému mám také zájem, takže jestli můžu nějak pomoct, dej vědět.