Main Menu

Video z VHS do DivX

Založil Ray, Listopad 28, 2004, 07:36:23 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Ray

Chtěl bych vás požádat o radu. Potřeboval bych přehrát video z VHS kazety do nějakého (snesitelného ;) ) formátu na PC, jak už nadpis napovídá.
Mohl byste mi někdo prosím poradit, co je k tomu potřeba za hardware a software, případně nějaký doporučit?

předem díky za odpověď............

sedecrem

hw:
 - S-VIDEO, CINCH: umi to TV karty, graficky karty se vstupem
 - do digitalni kamery SV, C a z ni pres firewire
 - karty na strih

sw: budto jakykoliv strihovy programy (Premiere, Pinnacle, MovieXOne, ...) nebo VirtualDub nebo Windows Movie Maker (ten je nejjednodusi na obsluhu ale umi vystup jenom do wmv nebo DVAvi)

Ray

sorry, ale jsem docela neznalý v téhle oblasti a nevím co to jsou "karty na strih", SV, C, S-Video ani Cinch

-potřebuju tedy grafickou kartu se vstupem (nebo TV kartu)  (až sem to ještě chápu  :lol:  )
pak digitální kameru, kterou připojim na video (???) za použití jakýchsi střižných karet  :D  přičemž z digit. kamery to pak zkopíruju do PC........to už bych zvlád :)

nelze to nějak provést bez digitální kamery?

BlackSUN

Grafika nebo TV karta se vstupem, propojovaci kabel, video. Tot veskery potrebny hw.
Software viz vyse zminene.

Za poplatecek prevedu a hodim na cd/dvd.

Ray

vážně stačí jen kabel mezi graf/tv kartou v PC a videem?
............mohl by si ho blíže specifikovat?

BlackSUN

Bud je tv karta co ma primo na cinch vstup obrazu a zvuk prozenes pres zvukovku klasicky, kabel cinch-cinch snad popisovat netreba, pripadne je redukce scart-cinche nebo primo kabel scart-cinche.
To je jedna moznost.
A nebo mas normal tvtuner kartu, ktera ma koax vstup anteny, tak antenu prozenes pres video a na kompu si to video naladis, pustis a nahravas, pro zaznam z vhs je to myslim uplne jedno jestli pres koax nebo pres scart, kvalita je proste dneska uz nekde jinde.

Jeste nejaky dotaz?

tom712

Co by si doporucil za program? Adobe Premiere, bude urcite nejaka obpovska prostredkyzerouci profesionalpakarna. Co je takove userfriendly a ma vystup .avi?
Chci si nahravat video rovnou z televize.

PS: Doufam ze se sem nekdo brzy podiva...

Ray

Mě přijde docela dobrý Virtual Dub ;)
.....nedokážu posoudit, jak moc je user friendly (budeš muset nastavit typ kodování = kodek = např. DivX), ale *.avi soubory z něj určitě dostaneš ;)

Magus

Nedávno jsem sháněl jednoduchý soft pro strýce, osvědčil se Pinnacle studio 9.3, ale jinak Virtual Dub je hodně dobrej.

tom712

Takze VirtualDub bych rozhodne nenazval userfriendly :-) , ale je dobrej, dik za radu.
Da se v tom delat fakt hodne veci.