Main Menu

Informovanost

Založil Waladir, Prosinec 09, 2004, 08:20:27 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Myslíte si, že Rada dostatečně informuje členy?

Lépe by to dělat ani nemohla!
1 (4.8%)
Dozvím se vždy co potřebuji
7 (33.3%)
Občas to vázne, některé informace se nedozvím
9 (42.9%)
Informovanost je naprosto nedostatečná!
4 (19%)

Celkem hlasů: 20

Hlasování ukončeno: Prosinec 09, 2004, 08:20:27 DOPOLEDNE

Waladir

S informovaností členů je to hrůza. Vím, že Rada má spoustu věcí na práci, ale možná by neškodilo, kdy by zapracovala právě na informovanosti (nemá dokonce za to zodpovědného radního?).

Viz. např. část příspěvku Sváti z maillistu:

---------8<-------------
:)) Posledni 2 montaze byl AP Hegemon (Mikulasska nedele 5.12.) a predtim tusim dokonceni AP Engert (minuly tyden ?).

Fakt stavime rychleji nez kartograf predelava mapu pokryti.

Navic - netreba jen stavet... navody, dokumentace, recenze HW zarizeni, programovani drobnych skriptiku - to vse se da delat i o pulnoci z kresla. Webdesign, evidence, informacni schuzky, sledovani a vyhodnocovani novych technologii, domlouvani smluv a povoleni, planovani vystavby site... moznosti je MOC a lidi nebude nikdy dost.
---------8<-------------

Běžný smrtelník se dozví o dokončené montáži AP Hegemon z webu, o AP Energet ani slovo. Nikdo neřekne, že je potřeba zdokumentovat tohle, udělat návod na tomhle. Nikdo neřekne, že se hledá někdo, kdo by udělal webdesign, pomáhal by na informačních schuzkách, při testování nových technologií, plánovaním výstavby apod. Jsem přesvedčený o tom, že pokud někdo řekne, co je potřeba, najdou se lidé, kteří přiloží ruku k dílu. Jenže oni se nic nedozví a protože jsou moc "pasivni" na to, aby někomu vnucovali svou pomoc, takže nic nedělají, jsou to jenom ti uživatelé a pak Rada lamentuje nad tím, že je práce moc a lidí málo. Přitom tu máme thread Hejrup, který je "prázdný".

Uvádím to sice na konkrétním příkladu, ale ta neinformovanost se týka více oblastí. Další věcí, která se k tomu přidává je to, že člověk musí prolézat haldu informačních zdrojů (web, fórum, newsy, twiki, bugzillu), aby se něco málo dozvěděl.

Waladir

Belerby

Kdo ma zajem a je aktivni se veci myslim dozvi dobre...
Kdo se chce dozvedet a pta se, tak myslim ze se dozvi (krome Blacksuna a datinel)
To ze se sleduje hodne kanalu ? no jestli nechces nemusis :)
Jake bys tedy videl reseni ? :)

PS: Myslim ze na informovanost byl zvolen jeden radni, tak by se tomu mel venovat...

PS2:
CitaceDalší věcí, která se k tomu přidává je to, že člověk musí prolézat haldu informačních zdrojů (web, fórum, newsy, twiki, bugzillu), aby se něco málo dozvěděl.
Nebo chodit do kokosu ;-)
Pij beer, at je meer *22*

Waladir

Co to znamená, že se věci dozví dobře? Kde zjistím, že proběhla instalace na Energetu? Kde zjistím, co se chystá za instalace, nebo že se např. hledá někdo, kdo by upravil design stránek? V maillistu, který čte několik lidí. Na officiálních místech není nic. Řadu lidí by byla aktivní, kdyby věděla s čím může pomoct, ale oni se to nedozví. Pokud je někdo pohodlný na to, aby kvůli obětování svého času ve prospěch sdružení obětoval ještě další čas strávený prohlížením různých zdrojů, kde by se mohl dovtípit, co je třeba (např. plánované akce nejsou tuším vidět ani v Twiki), tak sdružení příjde o dvě ruce a jednu hlavu, což je škoda. Mimochodem mám i špatné zkušenosti s nabídkou aktivity přímo Radě.

Přiznám se, že mě štvou formulace, že nechceme uživatele, ale lidi, kteří se snaží a aktivně se zapojují. A KVůLI TOMU jim přece nebudeme dávat informace na jedno místo, ale budeme je schovávat, aby svou snahu ukázali (trošku přitažené za vlasy, ale takhle to na mě působí.

Čím víc budou lidé informováni, tím víc budou vtažení do dění ve sdružení a tím víc budou vyvíjet aktivitu a o to snad jde. Nejsem psycholog a možná jsem optimista, ale myslím si, že to tak bude. I proto se snad dělají informační schůzky pro nové členy, ne?

Řešení jsem nastínil. Je tu fórum, v kterém je místo na poptávku po pracantech. Dále by bylo dobré sjednodit informační zdroje.

Belerby

To znamena ze ten kdo se pta, ten se dozvi... tedy zalezi koho se pta no... ;-)

Rada lidi by byli aktivni kdyby vedeli ? no ja ti cece nevim, ale bylo by to hezke no ;-) Doufam ze to tak bude...

Tak ze mas spatne zkusenosti s nabidkou rade... tak to by se rada mela drbat za uchem ;-)

Mno, shrnout to, jak konkretne co vylepsit ? :)
Muzes to udelat ? Nebo nekdo z prihlizejicich ?
Myslim ze by se mel zajit taky radni pro "informovanost" ! :)

Me osobne tedy nevadi ze ctu nekolik for... na kazdem je trochu neco jineho ;-)
Pij beer, at je meer *22*

flashx

Tak nejak slysim plac nad radou ale rada neni jedna osoba ale je
jich 7 takze by mozna bylo lepsi rici tenhle radni nemel zajem o
tohle protoze se muze stat ze jedinec odmitne ale zbytek rady o
tom nevi a tim padem se nemuze k dane zalezitosti vyjadrit a to
i ve smyslu pozitivnim tak negativnim.

Ad. Prace na strechach je docela problem vzit sebou vic jak 3lidi
a ne z duvodu ze by se nevesly ale pri vetsim poctu lidi hrozi
poskozeni krytiny strechy.

Ad. Nove technologie  Jake mas na mysli?

Ad. nová AP informace na strankach neni z duvodu casovych ale
                  ale z duvodu nemoci JB coz se stava

P.S. Brecis ale nevidim zanou nabidku co chces udelat nebo o co mas zajem
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

xtom

s tou informovanosti to bohuzel nekdy vazne... na druhou stranu nemuzeme informovat o kdejake prkotine - treba ten Engert - to mela byt jenom LANka a postavili si to mistni pro sebe. Dozvedet se o tom urcite da ze zapisu rady, kde se to schvalovalo (aspon doufam, ze uz je zverejneny).

Vsesmer se tam udelal pri prilezitosti, kdyz uz se to stavi, tak nas neboli dat tam dalsi antenu.

Ohledne praci - treba resetatory - moc dobrovolniku se nenaslo... Jinak kdo je ochotny neco delat aktivne, tak si urcite praci ve sdruzeni najde.... proste neda se udelat seznam toho, co je potreba udelat - od toho je rekneme bugzilla, ale tam neni vsechno - pokud se ti na sdruzeni neco nelibi, tak staci prijit a navrhnout, ze to udelas.... Treba na web jsme meli uz par nabidek a zatim bohuzel zustalo jenom u slibu.

Je pravda, ze informacnich kanalu je moc, me to taky stve, ale bohuzel jsou. Taky to moc nestiham... :-( Ale snazime se oddelovat jednotlive nastroje podle jejich ucelu - treba twiki na vedeni dokumentace, bugzilla na zadavani a evidenci ukolu, newsy je proste takova kecarna, forum ma trosku lepsi prehled....

jo

Waladire, máš naprostou pravdu a chápu tě.

Informovanost mám na starost já. To ale neznamená, že je mým úkolem
plnit thread HEJRUP, protože o to se stará ten, kdo montáže organizuje
(a to já nejsem).

Snažím se informovat o tom, co se stalo a má to všeobecný dopad na členy
Klfree (Engerth mi přiznávám utekl, protože to byla výjimečná aktivita
místních, se kterými se vůbec neznám, ale slibuji, že doplním).

Tímto chválím Sváťu, že napsal perfektní článek o Hegemonu a ušetřil mi
práci.

S úplně otevřeným přístupem ke všemu, co se ve sdružení děje je problém.
Protože je tady "bývalé jádro občanského sdružení Klfree.net".
Cokoliv jsme neuvážně zveřejnili dopředu, tak jsem se dočkal při jednáních:
"a vy jste od pana Krčmáře?"

Proto v Kladně nikdy nedosáhneme stavu jako je třeba v Czela.netu.
Každopádně se budu víc snažit, doufám, že víc pomůžeš třeba i ty.
Stačí se jen ptát, nejlépe tady ve foru.

Waladir

Předně si vážím toho, co Rada a aktivní členové dělají. Jen jsem si posteskl, že se často informace nejsou, jako PŘÍKLAD jsem uváděl nabídky práce, ale zase na druhou stranu slyším, že sdružení nestojí o pasivní uživatele, ale o aktivní členy.

Konkrétní nabídku pomoci jsem udělal ještě před tím, než jsem se stal členem konkrétnímu člověku. Skončilo to s tím, že jsem byl dán na seznam ochotných lidí. Potom jsem přišel s další konkrétní nabídku, bylo mi řečeno, že je to pěkné, že se to využije a tím to skončílo. Další nabídku (na něco jiného) jsem poslal celé Radě. Ozval se její člen, který opět řekl, že to vypadá pekně a tím to opět skončilo. Takže nabídky jsem učinil, nabídnul jsem se, ale zbyly mi z toho jen stránky a trošku skepse. Není to něco, co bych Radě vytýkal a ani jsem to nechtěl nějak veřejně rozmazávat.

Co se týče montáží, tak samozřejmě, pokud nejsou potřeba lidi, tak tím líp. Spíš jde o ty ostatní činnosti, o kterých psal Sváťa.

Můžu přidat další příklad o důležitosti dostatečné informovanosti. Měl jsem např. problémy s VPNkem do práce. Z ničeho nic jsem měl v tunelu pomalé odezvy, přes terminal se nedalo dělat. Zkoušel jsem to během dne i v noci, bez vysledku. Ostatní věci fungovali bez problémů. Nahlásil jsem to jako poruchu a ono se ukázalo, že se testuje QoS. Za několik dnů se potom objevil thread tady, že někomu nešlo něco jiného. Kdyby někdo napsal, že se testuje QoS, mohl mít patřičný feedback a předešlo by se tomu, že lidi někteří lidé byly omezeni. Samozřejmě, že to je síť, v není možné nic garantovat, ale kdybych třeba o tom testování věděl, bude mi fungovat to VPNko o týden dřív.

Je zkrátka hodně informací, které se k uživatelům nedostanou a hodně informačních zdrojů, na které nejsou ani odkazy (i to by dost pomohlo). Když vynechám článek Sváti právě o různých zdrojích, který je už někde vespod, tak se běžný člen nedozví nic o twiki, nagiosu, hotsanicu, gomenu apod.

jo

Chyba je, že si někdo z rady začne stěžovat na neaktivní členy.
Nevybavuju si, kdo to naposledy udělal... :lol:

Hlavně přiznávám fakt - ochotníků se ozvalo hodně. Jen jsme si neporadili
dobře, jak s nimi naložit. Kam je účelně poslat, co je nechat udělat, co
mají vědět a co nevědět.

Opravdu nejlepší by bylo řešit víc věcí tady ve veřejném foru. Snažit se to
nejdřív rozkecat a potom kecající pozvat k práci, když projeví zájem.

Budu se snažit víc.

skudlik

Add informovanost kolem QoSu. Za tohle muzu ja. Uz jsem se tu tusim nekde omlouval, nedela mi problem se omluvit znova.  Asi se melo pred zapocetim "experimentu" nekam napsat -- "budou experimenty - ocekavejte problemy". Ze se tohle nikam nenapsalo, to chyba byla -- tohle nepopiram.  

Jenze uvedom si, ze ladeni QoSu + rekneme Zeber (ktere taky zpusobovaly problemy) nebyla zalezitost 1-2 hodin "vypadku", ani 1-2 dnu tvrde prace, ale nekolika mesicu prubezneho testovani. Kdybych mel kazdej den psat clanek, ze v 18:00 dojde k tehle zmene a v 19:00 k tehle, tak vlastni prace moc neudelam.

Ani ted neni QoS zdaleka ve finalni verzi, drobne upravy na tom delam kazdou chvili - obcas se neco nepovede - vysledkem je "porucha", ktere si nemusim ani vsimnout. Od toho tu pak je mejl na "poruchy", pres ktery se daji pripadne prehlednute problemy odhalit.  (Timto bych chtel podekovat vsem co poruchy hlasi).

Mr.Gespant

Ok... mozna taky problem je v tom, ze si se ozval Rade. A vetsina radnich se nepodili na primy instalaci AP, novejch useru atd. ( jsou spis na softwarovy zalezitosti ) Vytvorim thread do kteryho se muze kdokoliv napsat s tim co umi a muze sdruzeni nabidnout... Takhle to bude na ocich vsem a bude to krasne videt...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

belgarat

Pockej pockej :) to jenom ja jsem lenoch (no a taky ta mechanicka zrucnost no).
Vilik, XTom, Jirka, ba sveho casu i K5 -- to vsechno leze po strechach.

Mr.Gespant

jj ja vim, ale nechtel jsem to takhle proflaknout... :)) Je pravda ze instalace u useru provadi z radnich jedine Vilik maximalne obcas jirka
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

BlackSUN

Fandim Waladirovi a je to konecne clovek, co to vidi jako ja za statusu clena za nove rady. Ale je to stejne i ted a videt je to porad, pac do sdruzeni stale dost vidim..

Jen kdyz sem na to upozornoval ja, kazdy hazel akorat spinu a zadna kloudna odpoved. Napise to nekdo jiny a hle, da se diskutovat..

Ach ty predsudky..

flashx

Citace: "BlackSUN"Fandim Waladirovi a je to konecne clovek, co to vidi jako ja za statusu clena za nove rady. Ale je to stejne i ted a videt je to porad, pac do sdruzeni stale dost vidim..

Tak fajn kdyz toho tolik vis a vidis do sdruzeni tak bys mohl vedet
co se chysta pristi tyden za dulezitou udalost .

Citace
Jen kdyz sem na to upozornoval ja, kazdy hazel akorat spinu a zadna kloudna odpoved. Napise to nekdo jiny a hle, da se diskutovat..

Ach ty predsudky..

Chapu te a soucitim s tebou[/quote]
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.