Proc mi neustale kolisa rychlost??

Založil rimmer, Březen 16, 2005, 03:51:51 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

rimmer

Ahoj,chtel bych se zeptat,proc mi 24 hodin denne kolisa v intervalech 5-10 sekund rychlost od nuly k treba 250kbitum/s???Docela mi to vadi,nejde totiz ani telefonovat,hrat jakoukoliv hru po netu ani stahovat.
Verim ze,spravce nama cas,ale ja za pripojeni paltim.
Taky mam docela velky paket loss.Nekdy i 40%.Nikdo mi neni schopny vysvetlit,poradit,jak to resit.Mam 11DBi Yagi,HW AP,a k AP MAKO to mam asi 300 metru.Signal 27/92

Diky za rady,pripominky.

JaSt

Citace: "rimmer"Ahoj,chtel bych se zeptat,proc mi 24 hodin denne kolisa v intervalech 5-10 sekund rychlost od nuly k treba 250kbitum/s???Docela mi to vadi,nejde totiz ani telefonovat,hrat jakoukoliv hru po netu ani stahovat.
Verim ze,spravce nama cas,ale ja za pripojeni paltim.
Taky mam docela velky paket loss.Nekdy i 40%.Nikdo mi neni schopny vysvetlit,poradit,jak to resit.Mam 11DBi Yagi,HW AP,a k AP MAKO to mam asi 300 metru.Signal 27/92
Diky za rady,pripominky.
hmmm a to ze stahujes DCckem jako o zivot, vytvaris stovky konekci a zasiras tak router nejen sobe, ale i ostatnim to Ti prijde OK ?
Bojujes s pocitacem jak velrybar s velrybou a spravci starejte se :-( porid si ADSL a budes mit pokoj a nebo nepouzivej P2P pro stahovani (doufam ze jenom legalniho studijniho materialu).

-JaSt-

rimmer

Tak nevim jestli sem sam,kdo stahuje pres P2P,nechci jmenovat ty kterí stahuji i 4GB za den a sou v pohode.Nevim jak to dokazí ale je to tak.Ja mam DC nastaveno pres den na download 15kb/s.
Ale muj problem netkví podle me v DCcku.Protoze ikdyz ho mam treba 3 dny vypnuty,stejne rychlost silene kolisa a nejde pouzit ani nenarocnej Skype.

rimmer

Omlouvám se spravci AP MAKO panu Strestíkovi,už jsem přišel na to co mi zpusobovalo kolisani rychlosti k nule.Pres verejnou IP se mi do PC asi dostal nejakej zakernej spam.Kdyz jsem si dal spatky druhou IP ktera neni verejna zacalo vsechno fungovat jak ma.

BlackSUN

Citace: "rimmer"Omlouvám se spravci AP MAKO panu Strestíkovi,už jsem přišel na to co mi zpusobovalo kolisani rychlosti k nule.Pres verejnou IP se mi do PC asi dostal nejakej zakernej spam.Kdyz jsem si dal spatky druhou IP ktera neni verejna zacalo vsechno fungovat jak ma.


Jo tak to je panecku profi reseni :-)))

Mr.Gespant

ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

BlackSUN

Citace: "Mr.Gespant"zajedes mu to tam odspamovat? :-)

Neni problem, 500 za zapocatou hodinu.

flashx

Citace: "rimmer"Omlouvám se spravci AP MAKO panu Strestíkovi,už jsem přišel na to co mi zpusobovalo kolisani rychlosti k nule.Pres verejnou IP se mi do PC asi dostal nejakej zakernej spam.Kdyz jsem si dal spatky druhou IP ktera neni verejna zacalo vsechno fungovat jak ma.

Projed komp antivirem a ad-aware http://www.slunecnice.cz/product/Adaware/ jinak je na slunecnici k dispozici
i cestina a update databaze

Jinak verejna IP za to nemuze chyba byva mezi zidli a klavesnici  :wink:
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

rimmer

Diky vsem! :D Naslo mi to 68 Spywaru,ktery mi antivirak ani microsoftackej scan na spyware nenasel.

belgarat

BlackSUNe - to je dan za verejnou IP, nic neprofesionalniho na tom neni. Uzivatele se pridelenim verejneho IP sami vzdavaji ochrany firewallu Klfree.net. Musi si svuj pocitac chranit sami.

A ty si prosim te bez hrat zase s babovickami kdyz si nemuzes najit lepsi material pro rypani. Jses detinsky ze i materska skolka je na tebe prilis slozita.

rimmer

Tak tim,že jsem měl veřejnou IP to asi nebylo,byla asi nahoda,že chvíli po tom nastavení neveřejný to začalo fungovat.Protože si PC scanuju a chranim=teď už dostatečně a sem rad že sem ses sem dostal.Od včerejška od 7 rano do 5 odpoledne a pak od 8 vecer do ....dneska do 2 hodin mi neslo skoro ani ICQ.Už fakt nevim co s tim je.
Spravce rika,že je to tim ze stahuji,ale to přece neni zakazany.Mimo to mohu těžko stahovat kdyz mi to nefunguje.Jak to delaji ostatni provozovatele internetu ze nabízejí garantovanou rychlost a stahovaní i přes P2P nevadí???

belgarat

jakou rychlosti muzes stahovat primo ze sveho AP ? Na http://mako by melo byt testovaci soubory.
Kdyz to pujde dobre, zkus stahovat http://gomen/test.img
Kdyz i to pujde dobre, zkus nejaky speedmeter, treba http://www.dsl.cz

Mr.Gespant

Citace: "rimmer"Tak tim,že jsem měl veřejnou IP to asi nebylo,byla asi nahoda,že chvíli po tom nastavení neveřejný to začalo fungovat.Protože si PC scanuju a chranim=teď už dostatečně a sem rad že sem ses sem dostal.Od včerejška od 7 rano do 5 odpoledne a pak od 8 vecer do ....dneska do 2 hodin mi neslo skoro ani ICQ.Už fakt nevim co s tim je.
Spravce rika,že je to tim ze stahuji,ale to přece neni zakazany.Mimo to mohu těžko stahovat kdyz mi to nefunguje.Jak to delaji ostatni provozovatele internetu ze nabízejí garantovanou rychlost a stahovaní i přes P2P nevadí???

JaSt to zrejme myslel tak, ze kdyz v soucasne dobe stahujes a snazis se jinak pracovat s webem, tak to jde spatne... Zkus trosku omezit to stahovani, treba to pomuze... Ale to ICQ je divny... to svedci o velkym PL.

Vzhledem k tomu, ze z Mako zadny dalsi problemy hlaseny nejsou, tak ten PL je zrejme mezi tebou a AP Mako... A ze stejneho duvodu bude ten problem asi u tebe...

Co to muze byt?
- ufouknuta antena ( miri jinam nez by mela )
- voda v konektoru
- SW problemy
- atd... moznosti je vice...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

belgarat

Vypis z logu APcka --

Mar 21 15:38:06 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 20
Mar 21 15:38:56 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 55
Mar 21 15:38:58 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 20
Mar 21 15:39:03 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 10
Mar 21 15:39:44 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate raised to 20
Mar 21 15:39:45 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate raised to 55
Mar 21 15:39:52 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 20
Mar 21 15:39:55 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 10
Mar 21 15:40:51 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 55
Mar 21 15:40:51 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 20
Mar 21 15:40:51 mako kernel: wifi2: STA 00:0c:76:ef:e2:43 TX rate lowered to 10

---

Takze to vypada ze to spis je ve WiFi casti, takove kolisani prenosove rychlosti klienta neni moc normalni

rimmer

Citace: "belgarat"jakou rychlosti muzes stahovat primo ze sveho AP ? Na http://mako by melo byt testovaci soubory.
Kdyz to pujde dobre, zkus stahovat http://gomen/test.img
Kdyz i to pujde dobre, zkus nejaky speedmeter, treba http://www.dsl.cz

No testovaci soubor pokud se na tu stranku mako.klfree.net vubec dostanu stahuju kolem 300-600kb/s ale neska mi spravce nameril paket lost 89%  :(
Na DSL mam nekdy i 1 Mbit ale nekdy 10kbitu ale posledni dobou se na tu stranku ani nedostanu