Main Menu

Rychlost netu

Založil cassie, Únor 20, 2006, 08:02:17 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

cassie

Tak to zkousim jeste tady.Pokud by mi nekdo odpovedel byl bych moooc rad.Mam uz asi tri dny problem s rychlosti pripojeni k netu.

Rychlost stahování dat:
14.7 KB/sec
Rychlost připojení k internetu:
117.2 Kbps


Pokud by mi mohl nekdo vysvetlit,proc se mi to deje byl bych velice rad.Vitek

scorpio

Asi by bylo nejlepsi se zeptat nejprve administratora AP, a take i lidi pripojenych ve stejnem dome, jak jsou na tom.
Nejobvyklejsi byva :

a) ruseni ... to by meli problem vsichni na stejne LANce
b) pretizeny AP ... to by meli problem vsichni siroko daleko okolo
c) administrativni omezeni rychlosti jako nasledek poruseni pravidel

Podivam se kdo je admin na AP a pridam to sem ...

Pridano - spravci AP Stockholm :
belerby (zavináč) seznam (tečka) cz / ICQ : 124251417
garat (zavináč) volny (tečka) cz / ICQ : 13836150

Doporucuju kontaktovat spravce AP jako prvni.
-- by Scorpio ---

Hangman

Bacha na Traffic Shaping (omezení rychlosti v závislosti na stažených datech za poslední hodinu)
Jinak záleží, v kolik hodin  -  od 16:00 do 22:30 je to pomalejší, neboť je připojených nejvíc lidí :wink:

A Bacha na Torrenty!!! Ty mi to zpomalili na tejden!!!
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

tom712

No když už sem tohle píšete.... Zkuste dodržet pár pravidel:

Vždy napište VŠECHNY vaše IP adresy. To je mnohem lepší než členská čísla.

Napište jak jste připojeni, jakým zařízením.
LAN, samozstatné připojení s kartou nebo s HWAP (a nezapoměňte jeho IP adresu).
Jakou používáte anténu, klidně i délku kabelu. Čím více informací, tím lépe.

Kam jste připojeni. Nejlépe ESSID daného vysílače.
Podívejte se na WEWIMO

Mějte povolené PINGY.  Alespoň na jedno zařízení.
HWAP mají ping povolený většinou automaticky, na počítači ho musíte povolit ve firewallu (někde je návod).

Citace: "tom712"...na počítači ho musíte povolit ve firewallu (někde je návod).
Windows Firewall
ZoneAlarm
Kerio

cassie

Takze nejdrive ty IP adresy :
10.102.x.y
10.102.x.y



Pripojen jsem Ovislinkem 1120 AP,kabel 5m a antena parabola (vse dle doporuceni).

Pripojen na kLfREE-Svedska.
- Scorpio - spravce se snazim kontaktovat - bez odezvy
- hangman - Traffic Shaping asi nepripada v uvahu,protoze to trva uz asi tri dny.A co jsi myslel s tema Torrentama,co ty s tim maji spolecneho?

Poznamka admina: upravil sem adresy, neni nutne je tu uvadet, nechceme v siti prece zadne cerne uzivatele ;o)

Hangman

Máš na Twiky ban od Belerbyho, tak se na to zkus zeptat!
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

cassie

Hmmm,tak to je pekne,ted jsem na to koukal a je to dost stare.Byl jsem predtim napichnutej na kartu v PC a kvuli tomu banu jsem koupil Ovise.Nevim proc to neni zrusene,kdyz uz to je davno vyresene.
Jinak predpokladam,ze kdybych dostal BAN tak by se mi s tim taky mohl nekdo sverit,ze delam neco spatne a jak to delat linak,lepe.Predpokladam,ze nejdrive se upozorni na chybu a ne nejdriv tresta......

tom712

Citace: "cassie"Predpokladam,ze nejdrive se upozorni na chybu a ne nejdriv tresta......
Snad...  :roll:

Nicmene Belerby te na ban predpokladam upozornil ;-)
Navíc se na tebe už nevztahuje - byla zabanovaná MAC tvojí karty, ne Ovislinku. Jenom se na to nejak zapomelo :-D

cassie

Citace: "tom712"Nicmene Belerby te na ban predpokladam upozornil ;-)
Navíc se na tebe už nevztahuje - byla zabanovaná MAC tvojí karty, ne Ovislinku. Jenom se na to nejak zapomelo :-D

Tenkrat samozrejme ano,ale proto mi nejde do hlavy co se deje ted.....a fakt si nevim rady kde se to da jeste zjistit......

scorpio

Citace: "cassie"
Tenkrat samozrejme ano,ale proto mi nejde do hlavy co se deje ted.....a fakt si nevim rady kde se to da jeste zjistit......

Jak jsem rikal, zkus se zeptat ostatnich na stejne LANce.

Taky zkus stahnout testovaci soubor primo z routeru.

Mozna je problem az dal ... NEBO na serveru na kterym tu rychlost testujes !!!
-- by Scorpio ---

Hanz02

Citace: "cassie"A co jsi myslel s tema Torrentama,co ty s tim maji spolecneho?
Doporucuji precist https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/BitTorrent
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

cassie

Citace: "Hanz02"
Doporucuji precist https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/BitTorrent

A jak je na tom BitLord?S Azureusem jsem mel v posledni dobe problemy,tak jsem zacal pouzivat BitLord,ale uz jsou to tak asi 4 mesice.

tom712

Citace: "cassie"A jak je na tom BitLord?S Azureusem jsem mel v posledni dobe problemy,tak jsem zacal pouzivat BitLord,ale uz jsou to tak asi 4 mesice.
Dřív chodil na stejném enginu jako BitComet, jsou si dost podobni. Jak je to ted, nevim.

Doporucil bych spis ten BitComet. V BitLordu byla nějaká reklama nebo taková volovina co v Cometě neni.
Ale já už půl roku používám Azureus.

Belerby

Citace: "cassie"Hmmm,tak to je pekne,ted jsem na to koukal a je to dost stare.Byl jsem predtim napichnutej na kartu v PC a kvuli tomu banu jsem koupil Ovise.Nevim proc to neni zrusene,kdyz uz to je davno vyresene.
Jinak predpokladam,ze kdybych dostal BAN tak by se mi s tim taky mohl nekdo sverit,ze delam neco spatne a jak to delat linak,lepe.Predpokladam,ze nejdrive se upozorni na chybu a ne nejdriv tresta......
To je stary, to sem davno zrusil... ale ve twiki neprebarvil... hotovo ;o)

Jinak vcera cos mi poslal mail tak sem ho preposlal na belgarata, i dneska kdyz si mi volal sem te preposlal na belgarata - on na vsesmeru neco resil a slovem se zminil o tobe, takze predpokladam ze uz si mu napsal/zavolal ;o)



Citace: "tom712"
Vždy napište VŠECHNY vaše IP adresy. To je mnohem lepší než členská čísla.
A to ja si tedy myslim ze ne !

Je lepsi kdyz napise clenske cislo - ikdyz to by mel mit kazdej v profilu, ze...
tak si klidne najdu jeho ip.

Pokud sem bude kazdej psat svoje ip a na co se pripojuje... ach jo... to bude cernochu na siti ;o(
Pij beer, at je meer *22*