Nefunkcni NET neverending story

Založil Anonymous, Březen 30, 2006, 08:06:41 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Anonymous

Zdravim
Před týdnem nebo dvěma nam Palkin přehodil antenu kvuli vysoké ztrátovosti....při připojení na Lamu....Připojení na Alpaku až do včerejška fungovalo OK....včera se ztátovost vrátila na 50 procent
tady posilam výpis trasy na seznam....
Problém je jako minule někdy to jde OK někdy ne nevíte někdo kde může být problém ??? Rušení ??? Nechápu ale proč to několik dní šlo bez problému a ted zase zničehonic ne ....

Věpis trasy k www.seznam.cz [194.228.32.3]

s nejvěçe 30 smŘrov nˇmi:
 1     *        *        *     Vyprçel źasově limit § dosti.
 2     *        *        *     Vyprçel źasově limit § dosti.
 3     *        *        *     Vyprçel źasově limit § dosti.
 4     *        *        *     Vyprçel źasově limit § dosti.
 5     *        *        *     Vyprçel źasově limit § dosti.
 6     *        *        *     Vyprçel źasově limit § dosti.
 7     *        9 ms     4 ms  nix-pv.pater.iol.cz [194.50.100.160]
 8     7 ms     6 ms    10 ms  194.228.37.219
 9     8 ms     8 ms    12 ms  194.228.32.244
10     4 ms     8 ms    14 ms  www.seznam.cz [194.228.32.3]
Trasov nˇ bylo dokonźeno.

Mr.Gespant

kdy vcera? jak jiste vis, tak byl vypadek u SPPT...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

belgarat

Citace: "Mr.Gespant"kdy vcera? jak jiste vis, tak byl vypadek u SPPT...

testuj ping primo na branu, tim se oddeli problem ruseni od zbytku. Traceroute je pomucka k hledani co se deje dal na siti. Pokud neni dobre spojeni na AP, tak traceroute muze davat podivne vysledky

pokud bude ping samotny OK, zkus ping vetsimi packety (1000 byte). Pokud bude i toto ok, zkus download testovaciho souboru.

Jestli bude vse v poradku neni to rusenim.

Anonymous

Zkoušim ping na branu
je to tušim 10.102.71.129 a samozřejmě že tam sou ztráty někdy ne jindy je tam: vyprsel cas limit zadosti treba 10x pod sebou..... je to v ruznych intervalech nezávisle na denní době...

Pneu

Jestli můžu něco říct...

Já sem obecně zastáncem postupu "Je něco špatně"
1. u mě ? (přemýšlím, kde sem udělal chybu)
2. mezi mnou a AP ? (řeším se správcem AP)
3. za AP ? ( :lol: buzeruju techniky :lol: )

Nicméně by nebylo na škodu uvédst použitý HW na klientské straně =o)
Jeden čas sem měl problémy s ovisem (WL-1120 AP - orig. FW) a dost často sem měl PL >50% ... Ve výsledku se zjistilo, že ovis byl zahlcovanej nadmírou otevřenejch (mrtvejch a dalších) spojení jakéhosi P2P programu, běžícího někde na LANce.
Popis tvého problému mi dost připomíná to co se dělo u mě...

belgarat

mno tak napr. ted neni na vsesmeru zadny provoz (11kByte/s), router seksicek (napojeny tamtez) muze stahovat co anonymni linka da (30kByte/s) a presto je na hanyho 20% ztrata (ostatni OK).

Zkus ovisem nascanovat co chyta vase antena, jestli tam neco nesviti na kanale alpaky +- 1. Mozna by bylo dobre se na to podivat netstumblerem, pokud tam vysila nejaky vytecnik s potlacenym ESSID.

Anonymous

Diky za rady ale bohuzel nerozumim skoro ani slovu....  Nevim jak nascanovat co chyta nase antena a o netstumbleru sem jateziv neslisel :-)  sice sem si ho stahnul ale u me to nejde napise to No wireless adapter found...je mi ten program k necemu kdyz nemam ovis doma ale ma ho palkin je to pres ulici....

tom712

Citace: "hany"je mi ten program k necemu kdyz nemam ovis doma ale ma ho palkin je to pres ulici....
Nebyl by ti k nicemu ani pokud by si mel ovise doma :) (ackoliv je to vpodstate uplne stejne jako kdyz je u Palkina, pouze mas delsi kabel)
Pracuje totiz jen s WiFi kartama (PCI, CardBUS, ale i USB), ovsi ma tuhle kartu v sobe, tobe uz pousti ethernet... ale nebudem to rozebirat :-)

Navod
Az bude sit fungovat OK. Tak dej tracert 10.102.0.2 A uvidis nejaky takovyto vypis:
CitaceC:\>tracert 194.50.100.19

Výpis trasy k ge1-25.tr3.pop1.pra.sloane.cz [194.50.100.19]
s nejvýše 30 směrováními:

 1    < 1 ms    < 1 ms    < 1 ms  147.32.192.1
 2    < 1 ms    < 1 ms    < 1 ms  r1de-fel.net.cvut.cz [147.32.252.29]
 3    < 1 ms    < 1 ms    < 1 ms  cvut-r92.cesnet.cz [195.113.144.173]
 4    < 1 ms    < 1 ms    < 1 ms  r84-r105.cesnet.cz [195.113.156.165]
 5    < 1 ms    < 1 ms    < 1 ms  ge1-25.tr3.pop1.pra.sloane.cz [194.50.100.19]


Trasování bylo dokončeno.
Nekam si opis ty IP adresy pres ktrere to jede. To jsou routery mezi tebou a internetem.
Pak na ne muzes zkouset pingat.
CitaceC:\>ping 195.113.144.173 -t -l 800

Statistika ping pro 195.113.144.173:
Pakety: Odeslané = 7, Přijaté = 7, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
   Minimum = 0ms, Maximum = 2ms, Průměr = 1ms
-t znamena ze ping pojede stale
-l 800 znamena ze velikost pingu je 800 (standartne je 32, maximum asi 1400 - cim vetsi, tim tezssi protlacit je linkou)

Ztráta X% udava kolik se toho cestou ztrati. Takove prijatelne cislo je 5%
Cas v ms je rychlost odezvy. Pouzitelna je do 100ms.

Postupne pingej na IP adresy ktere si ziskal z tracert. Uvidis kde je chyba  ktere jsou nedostupne.
A jeste stoji za to ricet, ze pokud je vypadek tak se trasy obcas meni :-) Ale IP adresy tveho AP zustaneou stale stejne 10.102.0.252!

PS: A vsechno tohle je napsane na http://10.102.0.252/help.html
PPS: Moje vypisi nejsou ze site Klfree, ale to na veci nic nemeni.

scorpio

Citace: "hany"Diky za rady ale bohuzel nerozumim skoro ani slovu....  Nevim jak nascanovat co chyta nase antena a o netstumbleru sem jateziv neslisel :-)  sice sem si ho stahnul ale u me to nejde napise to No wireless adapter found...je mi ten program k necemu kdyz nemam ovis doma ale ma ho palkin je to pres ulici....

Jak uz rikal Pneu, ten OVIS muze bejt presne to slaby misto.

Zacal bych kontrolu u nej. Prosim kontaktuj me dnes okolo / po 17 hodine na ICQ 115434276.

Mam s OVISem bezicim na tovarnim FW celkem dost zkusenosti, vetsinou negativnich. Podivam se jak to mas nastaveny a jak se to chova.
-- by Scorpio ---

Anonymous

pokud zkousim pingat na Ovis 10.102.71.195 tak je to stejny jako kamkoliv dál nekdy ztratove jindy ne ....nevim jetli je to smerodatny ale ten problem bude asi tam...

scorpio

Citace: "hany"pokud zkousim pingat na Ovis 10.102.71.195 tak je to stejny jako kamkoliv dál nekdy ztratove jindy ne ....nevim jetli je to smerodatny ale ten problem bude asi tam...

To je MOC divny.

Jestli mas ztraty pri PINGu i na OVIS kterym jsi pripojen, vypadalo by to i na problem kabelu, popripade Tve sitove karty ...
-- by Scorpio ---

tom712

Citace: "scorpio"vypadalo by to i na problem kabelu, popripade Tve sitove karty ...
A klidne i problem Ovise :-)

Nech si od Scorpia poradit ohledne Ovislinku. A rozhodne zkus vyresetovat.
Taky se podívej jestli sou barvičky v konektoru na kabelu správně :-D

Pitbull

Hele dam te Vasi lance IPcka jeste na Lamu a vyzkousejte jestli to bude lepsi,  zrejme si nekdo u Vas pobliz vysila na 11tem kanale (to je snad puvodni kdyz se nijak nenastavuje Ovis) a tak to rusi vas prijem Alpaky.
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

Tom733

Zkusli ste ten Ovis proste vypnout a zapnout ?
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

scorpio

Citace: "Tom733"Zkusli ste ten Ovis proste vypnout a zapnout ?

Jak Hany rikal, OVIS je u souseda pres ulici.

Vcera jsem se mu snazil pomoct, ale odpojil se mi z ICQ a zacal podnikat brikule s IP adresou ... ale jenom svoji, ne toho OVISu.

Chova se to tam zvrhle ... jakoby ve vlnach ...

treba 2 minuty ping OK, 20ms ... a pak najednou treba 6-10 pingu v rade timeout ... a pak zase treba 2 minuty OK ...

Pinkal jsem jen na ten OVIS, na Hanyho jsem nemoh pac menil IP adresu jak na bezicim pase ... a jeste k tomu nesmyslne protoze OVIS byl furt chycenej na Alpace.
-- by Scorpio ---