Main Menu

Jakej kabel na sit ? :-(

Založil doctor, Duben 28, 2006, 07:05:36 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

doctor

ahoj. budu delat neco jako preves od AP5460 k pc, v jedne vesnici...
shanel jsem proto kabel RJ45, ale maj nakej LANKO-LICNA a pak DRÁT... a ja nevim kterej koupit, a pak mi jeste kamos rekl, at si sezenu ten venkovni, protoze ja to potahnu po strese, a pak prevesem a ten venkovni uz vubec nevim co je.
poradte nekdo lame  :oops:

Jendall

lanko je, ze v tom UTPcku jsou medena lanka. Ja teda radsi pracuju s dratem (co zila, to drat). Jinak pokud to chces dat prez silnici, tak by to chtelo asi neco lepsiho, mozna ten venkovni, ale v tom se nevyznam. Tedka tady na lance mame "fasadni" preves,  asi 40m UTP(normalni- ne nejake spesl venkovni) a je vpoho .... celkova delka toho segmentu je 72m.

btw: RJ45 je oznaceni konektoru ....kabel je UTP

doctor

rj45=koncovka=diky  :oops:

no me to pujde cca 25m po strese, ploche, tzn slunce, snih, mraz, pak asi 10 m preves, pak asi 30 metru v liste vedle elektriky nebo ceho...
no a na to je prej lepsi ten venkovni, prej nejak lip stinenej...

tom712

1. FTP/STP - sou stíněné, zabalené v alobalu a o pár korun dražší

2. Chránička, husí krk, prostě aby to neleželo v louži a nesvítilo na to sluníčko. / Venkovní ale to myslim vyjde dráž a taky neni zrovna dobrý ho nechat ležet na střeše.

3. Přepěťová ochrana

4. Lišta vede elektriky minimálně... 50cm nebo kolik to ma bejt

Tohle sou jen rady můžeš vynechat třeba všechny body a pojede to.
Ale je otázka jak dlouho.

tom712

A takhle to dělá jistá firma, která poskytuje na kladně bezdrátové připojení.
Ano, to co vidíte okolo UTP je led ;-)
https://goldheart.klfree.net/foto/albums/ftp/list/2006_03_10-HellHouse/normal_CIMG1901_ISData_profici.jpg" ALT="Profesionámlně polozžený kabel"> https://goldheart.klfree.net/foto/albums/ftp/list/2006_03_10-HellHouse/normal_CIMG1950.JPG" ALT="Zamrzlé UTP">
No a asi jim to jede. Víc obrázků raději zveřejňovat nebudu.

Jendall

ano, na tu strechu urcite husi krk a co mi kamarad z unhfree rikal, je dobry koupit UV odolny husi krk. Ten obycejny se mu po 2letech rozpadl :) . jinak pokud to jde tesne vedle elektriny(faze), tak je lepsi ten FTP(stineni jen vsech 4paru) nebo STP(stineni kazdeho paru zvlast plus cele dokola) a ty prepetovky jak rika tom712 take nejsou marne ... prepetovkaAPC

Hanz02

Citace: "Jendall"Ten obycejny se mu po 2letech rozpadl :)

jo kdyby to bylo az po dvou letech, mne se cast husich krku rozpadla uz po 6 mesicich :(
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hanz02

Citace: "tom712"A takhle to dělá jistá firma, která poskytuje na kladně bezdrátové připojení.
Ano, to co vidíte okolo UTP je led ;-)

Jsem mohl vyfotit podobne fotky, podobne firmy, ale s metrovou zaveji snehu :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

doctor

husí krk dám...
přepětovku uz mám...
lista vede max 3 cm od listy kde je elektrika :-(
nevite kde tu ten  FTP/STP na Kladne sezenu?

Jendall

tady na kladne jsem nesehnal stp/ftp :( ....taky by mi zajimalo, kde sehnat. Pokud ti to jde vedle te elektriny metr, dva, tak to nevadi a muzes pouzit normalni UTP

tom712

Citace: "doctor"nevite kde tu ten  FTP/STP na Kladne sezenu?
Jo, v areálu na koněvu sídlí nějaká firma, ale už si nepamatuju jak se menuje. Prodávaj veškerý kable.
Autem tam trefim :-)

A možná to prodává Kluc. Zavolej zeptej se.

Tom733

jen takovou poznamku - S(F)TP ti moc nepomuze, pokud to aspon na jednom konci neukoncis v nejakem prvku, ktery to stineni propoji (coz treba APC PNET-1 neni).
Nejlepe v patch panelu
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

doctor

Citace: "tom712"
Jo, v areálu na koněvu sídlí nějaká firma, ale už si nepamatuju jak se menuje. Prodávaj veškerý kable.
Autem tam trefim :-)

A možná to prodává Kluc. Zavolej zeptej se.

Kluc je kdo?  :shock:

www.kluc.cz  :oops:

Jendall

jj, je treba mit pro S/F TP alespon na jedne strane RJ45 pro stinene kabely ...a nebo to stineni extra vest na nulu nebo zem :)[/quote]

doctor

Citace: "Jendall"ano, na tu strechu urcite husi krk a co mi kamarad z unhfree rikal, je dobry koupit UV odolny husi krk. Ten obycejny se mu po 2letech rozpadl :) . jinak pokud to jde tesne vedle elektriny(faze), tak je lepsi ten FTP(stineni jen vsech 4paru) nebo STP(stineni kazdeho paru zvlast plus cele dokola) a ty prepetovky jak rika tom712 take nejsou marne ... prepetovkaAPC

musi byt na obou konci nebo jen na jednom ta prepetovka?
diky