Švermov - kolísání rychlosti/výpadky

Založil Zemu, Červen 11, 2006, 08:32:34 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Zemu

ahoj,
chci se pozeptat zda má někdo podobný potíže s připojení ve Švermově :
ještě minulý týden bylo podle DSL.cz připojení někde mezi 1,2 - 2 Mb/s, posledních pár dnů to kolísá mezi 80kb/s - 500kb/s, občas spojšní úplně vypadne (na 1-2min)...Je to problém na síti nebo třeba na mém Ovisu?

Zemu

jeste doplnim, ze pri pingani na AP Svermov dochazi k 75-100% ztratovosti paketu...muze to bejt zpusobeny nejakym rusenim??

tom712

Paketloss nebyva zpusoben rusenim, to zpis zveda pingy. Typoval bych ze je to zpusobene tim ze vsesmer nekdo "zasira" velkym trafficem a špatnou kvalitou signalu.

Nicmene ja ten paketloss nepozoruju. Ted kdyz se na to koukam zda se AP Southwork vporadku a neni vubec vytizene.
Chce to aby spravce zjistil kdo tenhle problem zpusobuje, tedy az ten dotycny zacne sosat.

Ještě doplnim, ztrátovost paketu nad 10% povazuju za velice spatny pripojeni se kterym je rozhodne treba neco delat :-)

Zemu

OK, hned jak to zacne zase blbnout, zkontaktuji spravce Apecka..diky

Zemu

Tak tohle mi hlasi mereni rychlosti na DSL.cz:
Rychlost připojení k internetu:   28,08 kbit/s
Rychlost stahování dat:   3,5 kByte/s

hrozne to ted blbne (21:50 - 22:15), nemuzu ani rozbehnot ICQ, abych napsal spravci :o((
zkousel jsem pingy na seznam a prumer je nekde okolo 10ms, ale stranku mi to nestahne ani zaboha...tak kde je chyba??? nerikejte, ze tenhle problem mam jen ja :o((?

Mr.Gespant

opět výpadek optiky... :-(((((((

jede se pres zalohu :-(
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Tom733

Citace: "Zemu"Tak tohle mi hlasi mereni rychlosti na DSL.cz:
(nepodstatne vynechano)
zkousel jsem pingy na seznam a prumer je nekde okolo 10ms, ale stranku mi to nestahne ani zaboha...tak kde je chyba??? nerikejte, ze tenhle problem mam jen ja :o((?

cirou nahodou - s p2p (Torrent, etc.) si nehrajes ?
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Zemu

s P2P si hraju, ale velmi velmi rozumne a kdyz to zacalo blbnout, zkusil jsem to shodit - vysledek beze zmeny

Mr.Gespant

ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Tom733

Citace: "Zemu"s P2P si hraju, ale velmi velmi rozumne a kdyz to zacalo blbnout, zkusil jsem to shodit - vysledek beze zmeny

viz. Mr.Gespant

Pri provozu pres zalozni  linku nefunguje ICQ a mnohe dalsi sluzby. Zaroven muze byt problem s pristupem na webove stranky Sdruzeni.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

BlackSUN

Už podruhé se ptám, proč nejsou minimálně mirrorované někde uvnitř sítě? S replikací by problém být určitě neměl..

Zemu

Dobry vecer,
jeste jednou k te rychlosti - muzete mi nekdo ze Svermovaku (Southwork) dat zpetnou vazbu, jak to lita vam? Me to vpodvecer kolisa nekde mezi 100kbit/s - 500kbit/s (vetsinou se to drzi te nizsi hranice  :twisted: , pres noc se obcas dostavam na 1,5Mbit/s, takze predpokladam, ze nekde je "chyba".
Muzu nejak zjistit, zda je to pretizenim AP Southwork nebo provozem jine site (skoro bych si tipnul, ze od doby, kdy jsem se poprve dozvedel o moznosti pripojeni na vinarice.net, tedy predpokladam doby zprovozeni teto site) to proste nebeha, da se zjistit, zda se nerusime navzajem se sousedem, ktery je na ne pravdepodobne pripojen? Muzu pro to neco udelat ja? jinou antenu? vetsi vykon? pripojeni na jine AP (bydlim na rohu Husova - Svojsikova)??
predem diky za pomoc

hezky vecer
M

tom712

Citace: "Zemu"Muzu nejak zjistit, zda je to pretizenim AP Southwork nebo provozem jine site
No muzes se podivat na monitorovací server, sekce hotsaic a tam uvidiz zatizeni jednotlivych spoju. A bezi tam dopravni spravodajstý a to ti tez napovi.
Citace: "Zemu"(skoro bych si tipnul, ze od doby, kdy jsem se poprve dozvedel o moznosti pripojeni na vinarice.net, tedy predpokladam doby zprovozeni teto site) to proste nebeha, da se zjistit, zda se nerusime navzajem se sousedem, ktery je na ne pravdepodobne pripojen?
No je to celkem mozne. Muzes udelat sken éteru pokud na to máš zařízení kterým to jde. Pokud tě ruší ten soused, tak to je trochu těší zjistit rušení od klienta.
Citace: "Zemu"Muzu pro to neco udelat ja? jinou antenu? vetsi vykon? pripojeni na jine AP (bydlim na rohu Husova - Svojsikova)??
predem diky za pomoc
No asi kontaktovat lubana (lne4@email.cz) a pomoct mu s vystavbou noveho AP. To budeš mít blíž a snad to z tohodle směru nebude tak zarušené.

skudlik

Citace: "Zemu"
jeste jednou k te rychlosti - muzete mi nekdo ze Svermovaku (Southwork) dat zpetnou vazbu, jak to lita vam? Me to vpodvecer kolisa nekde mezi 100kbit/s - 500kbit/s (vetsinou se to drzi te nizsi hranice  :twisted: , pres noc se obcas dostavam na 1,5Mbit/s, takze predpokladam, ze nekde je "chyba".
Tom712 celkem vycerpavajicim zpusoben odpovedel....

Jen bych dodal ze staci podivat, kolik lidi je vecer pripojenych a pak pouzit jednoduchou matematiku :)) "chyba" je dana tim, ze wifi neda vic jak rekneme 2-3Mbity, ktere se rozdeli mezi vsechny pripojene ... kdyz jede vecer 20 lidi soucasne, ... tak vychazi docela presne cisla co pises...