Main Menu

STAHOVÁNÍ RABASKA

Založil ROPII, Září 14, 2004, 07:45:16 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

ROPII

OK.STAHOVAL JSEM WINDOWS XP SP2. JELIKOŽ SE STAHOVALO S CHYBAMA O TO I ZE STRÁNEK MICROSOFTU TAK JSEM TO STAHOVAL DOKUD SE TO NEPOVEDLO.TENTO SOUBOR MÁ 260 MB A NEŠEL STÁHNOUT.VĚTŠINOU STAHUJI V NOCI ABYCH NIKOHO NEBRZDIL.TAKÉ JSEM NIKDE NENAŠEL KDY A JAK STAHOVAT.JSEM VAŠÍM UŽIVATELEM POUZE MĚSÍC,ALE POPTAL JSEM SE V BARÁKU A NIKDO NIC NEVÍ.JSEM 1 PŘÍPAD.MYSLEL JSEM ŽE SE VYTVÁŘÍ VYSOKORYCHLOSTNÍ INTERNETY NA RYCHLÉ STAHOVÁNÍ A NÉ NA PROHLÍŽENÍ NĚJAKÝCH CHLÍVÁREN.PRO MĚ JE BEZPEČTNOST NA NETU TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.DOBŘE,RÁD BYCH VĚDĚL KDY MĚ TO BUDE CHODIT ZASE NORMÁLNĚ,ABYCH MOHL I INFORMOVAT I OSTATNÍ NA TENTO PROBLÉM.DÍK ZA ODPOVĚĎ.VÁŠ KLIENT.

K5

Kdybys byl býval četl news, věděl bys, že SP2 je již stažen a dostupný lokálně.

Kdybys byl býval četl Provozní řád, věděl bys, co smíš a co ne.

Kdybys byl býval četl Stanovy, věděl bys, že nejsi KLIENT ale ČLEN komunity lidí, kteří se k sobě musí navzájem chovat ohleduplně.

Jak k tomu přijdou ostatní, když jim dva dny nejde internet? Dnes máme 4194304 bites/sec na 360 členů. Každý má tedy nárok trvale vytěžovat linku do internetu rychlostí 11650 bites/sec. Když tahá rychleji, půjčuje si od ostatních. Půjčit si může, o tom tato komunitní síť je (=sdílené připojení k internetu), ale nemůže si půjčovat FURT.

Pokud chceš vysokorychlostní Internet jen pro sebe, za 10.000,- Kč měsíčně ho můžeš klidně mít. Ale ne za 350,- Kč

ROPII

OK.POCHOPIL JSEM.KDY TEDA ME BUDE CHODIT NET OD VÁS TAK JAK CHODIL.JESTLI SE NEMÁM TEDY PŘIPOJOVAT PŘES PRAŠIVEJ ALE TEĎ RYCHLEJŠÍ TELEKOM.DÍK ZA ODPOVĚĎ.

Fenix

Četl jsem vaše dohady a tak se ptám: Co se považuje za velký balík ?
3 MB, 10MB, 40 MB, 80 MB ??????? :!:  A ještě jsem chtěl jedno. Doslech jsem se, že se chcete spojit s unhoští ? Hm hm tak to budete se stahovačim mít co dělat. Je jich tam požehnaně ale oni mají svou konektivitu tak by to nemuselo být tak drastické.
nejde to ? zkus to jinak...

ROPII

Uživatel pracuje v síti Klfree.net tak, aby ostatním uživatelům nenarušoval užívání prostředků sítě.
Uživatel nesmí záměrně přetěžovat síť. Bude-li uživatel pokračovat v zatížení sítě i přes upozornění Technické komise nebo správce NODE, bude mu dostupnými technickými prostředky na rozhodnutí Technické komise snížena přístupová rychlost do sítě Klfree.net
První výzva - částečné omezení funkčnosti uživatelova subnetu, IP či MAC adresy.
Druhá výzva - omezení přístupu na internet i do lokální sítě. Myslí se tím např.: filtrování portu 1024-65535, omezení rychlosti, zablokovaní jedné či více služeb.
Třetí výzva - návrh radě na projednání a prošetření. Rada rozhodne o tom jestli bude člen vyloučen ze sdružení bez náhrady vložených investic či nikoliv.
TO JEDINÝ JSEM POCHOPIL ALE KOLIK A DKY TO TAM NENÍ.

belgarat

Zalezi ne jen na objemu, ale na objemu A CASE za ktery to stahnete.
Za velke se povazuje napriklad 1GB za mene nez 4 hodiny....

Pres prasivy Telecom se spanembohem pripojte, pokud akceptujete 56kbit/s a platbu za minutu (modem) - NEBO pres ADSL (nejen od Telecomu), coz je take ovsem za jine penize.

BlackSUN

Je jedno, jestli stáhnete 5mega nebo 10cd v kuse, o to nejde, de o to, jestli omezíte ostatní nebo ne, takže když si stáhnete 10cd rychlostí 10kB/s, tak to nikoho nezabije a nikdo vás nebude pranýřovat, stejně jako za stažení 5-10mega na plnej kotel, prostě co to dá.

Tak asi tak.

Fenix

jj
já to taky nenašel. Ale už jsem navrhoval aby každý vstupující člen dostal výňatek ( ne třívětý smysl) ze stanov a podepsal to že stím souhlasí prtože internetová stránka se nebere jako právní doklad toho, že o tom někdo ví. Nedá se totiž internetová stánka vlastnoručně podepsat a to je ten problém. Tím nechci samozdřejmě nejak burcovat členy, je to malé upozornění.
nejde to ? zkus to jinak...

K5

No na kolik to stahování omezit - to je hrozně těžké říct přesně. Musíte se na to dívat z druhé strany, že vy jste ten, komu net nejde kvůli stahovačům. Jak dlouho budete tolerovat Internet pomalejší modemu? 1 minutu, 5 minut, nebo snad celý den?

Takže: stahovat na plný pecky tak do 5 minut a pak omezit rychlost na 10 KB/s (kilobajtů, tj. asi 80 kbit/sec) což je víc než modem a mít trpělivost. Neplatí se za čas, takže se stahovat může celý den, celý den pomalu.

Omezení mezi 1 a 7 hodinou ranní je zbytečné, to na internetu skoro nikdo není, ale ani těch pár nočních můr není zvědavých na "stojící" Internet, takže nikdy nesmažte na plnou rychlost.

Fenix

Dobrá ale tak se chci zeptat (tuto odpověď jsem tu nenašel): Za jak dlouho to omezení zmizí ? Nejedná se o mne i když možná ano ( stáhl jsem si totiž SP2 hned jak bylo k dispozici). Jde mi spíš o ty budoucí členy co by se jim to taky stalo aby veděli. A jak by jste přijmuli ten výňatek jako takovou smlouvu ??
nejde to ? zkus to jinak...

ROPII

NESMAŽÍL BYCH ALE NEVÍM JAK OMEZIT RYCHLOST STAHOVÁNÍ TA JE DANÁ PŘIPOJENÍM.NEBO PORAĎ JAK NA TO.JINAK DÍK UŽ TO CHODÍ OK.

belgarat

ROPII:
Pouzij nektery z "manazeru" pro stahovani. Jednak Ti dovoli nastavit max. rychlost a JEDNAK budou za tebe navazovat spojeni kdyz se napr zbori. Tzn. v pripade SP2 je mozne, ze bys jej nemusel stahovat nekolikrat cely, protoze by ti download manager navazal "odprostredka" tam, kde predchozi prenos spadl.

Jako priklad software omezujiciho provoz budiz
http://www.slunecnice.cz/product/NetLimiter/

Pripravky jako GetRight to take tusim dokazi. Hledej "download manager" a najdes :)

K5

Citace: "Fenix"Za jak dlouho to omezení zmizí ?

Banána člověk dostane ručním zásahem technika Klfree. Odebrání Banána si člověk zaslouží nasazením Netlimiteru nebo něčeho podobného. Já mám třebas m0n0wall - http://www.volny.cz/roman_stec/m0n0wall.htm - s traffic shapingem.

Fenix

Nejlepší na toto je FREE Download Manager někde se tu také o něm psalo.
nejde to ? zkus to jinak...

ROPII

"Neplatí se za čas, takže se stahovat může celý den, celý den pomalu"TAKŽE KDYŽ BYCH SE PŘIPOJIL PŘES P2P(JESTLI JE TO LEGÁLNÍ) A STAHOVAL OKOLO 5 Kb/s TAK TO NEVADÍ.JESTLI JSEM TO DOBŘE POCHOPIL.