Main Menu

Windows vs. Linux

Založil Guraim, Únor 14, 2007, 03:20:05 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Který systém je lepší???

Windows
8 (44.4%)
Linux
10 (55.6%)

Celkem hlasů: 18

Hlasování ukončeno: Květen 15, 2007, 04:20:05 ODPOLEDNE

Guraim

Kterej operační software se Vám zdá lepší? Proč? Máte někdo zkušenosti s Vistama? Pište  O0

Hanz02

Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

SPM

Hmm, Visty jsem několikrát viděl... dokonce tu mám někde i origoš tý betaverze, co kdysi nabízela, ale od začátku co jí mám, jí držim hodně daleko od mý mechaniky :-D
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Guraim

Jak je to s Vistama a jejich HW nárokama, slyšel sem že Microsoft tvrdí jak to potřebuje namakanej hw, ale neni to ve skutečnosti pravda.... nevíte o tom něco?

Don Martinez

No jde o to - nároky jsou hlavně na rozhraní Aero - tam je zapotřebí slušná grafická karta - tj. ne integrovaná plečka... Jinak minimum je myslím 512 MB RAM, ale myslím, že se to přežije i s menší hodnotou... Co se týče procesoru tak Microsoft myslím doporučuje dvoujádro s 64 bitama... Ani jedno imho taky zapotřebí úplně nebude... Myslím, že tak rok (možná i o něco víc) starý počítače by to zvládat furt měly...

zemocz

Jasne ze to budou zvladat rok stary kompy, ale jde o to jak. Videl jsem aero na takovy to nastaveni pro vzhled....a ten komp na kterym vsechno beha v poho (myslim tim hlavne novy hry jako HL2, Doom 3, far cry....)  mel cekem velky problemy  :)
Don´t worry be PUNK !!

skudlik

No za to, ze neco udelas "hezci" [aspon z pohledu mrkvosofta] v 99% zaplatis rychlosti. Takze at si vista nabouchaj do trencli .. nemam jedinej duvod je zkouset (nedejboze kupovat).

Srovnavat Linux a Wokenice je tezky .. kazdy ma sve pro a proti - kazdemu vyhovuje neco jineho. Kazdopadne zasadni rozdil je v cene  ;)

SPM

Citace: skudlik kdy Únor 16, 2007, 06:31:53 DOPOLEDNE

Srovnavat Linux a Wokenice je tezky .. kazdy ma sve pro a proti - kazdemu vyhovuje neco jineho. Kazdopadne zasadni rozdil je v cene  ;)

Mno jak u koho, Windows bych teoreticky legální měl (OEM verze s notebookem) a i kdyby byly zadarmo, tak je prostě nechci... Mně osobě ta cena vůbec nezajímá, ale to že mi přijde, že na Windows se nedá normálně pracovat, to ano :-)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Don Martinez

Záleží na tom, co děláš... Já si nedovedu představit malovat v AutoCADU pod Linuxem ;)

SPM

Citace: Don Martinez kdy Únor 16, 2007, 10:48:22 DOPOLEDNE
Záleží na tom, co děláš... Já si nedovedu představit malovat v AutoCADU pod Linuxem ;)

Mno já si zase nedokážu představit, že když na PC pustim něco náročnějšího, tak se mi začne sekat přehrávání MP3ek, na každý kliknutí budu čekat půl dne a navíc se budu tejrat s 3rd programama, abych vůbec získal nějakou funkční virtuální plochu :-D
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Don Martinez

#10
Citace: SPM kdy Únor 16, 2007, 12:47:29 ODPOLEDNEMno já si zase nedokážu představit, že když na PC pustim něco náročnějšího, tak se mi začne sekat přehrávání MP3ek, na každý kliknutí budu čekat půl dne
AutoCAD + WinAmp + Opera + Skype v trayi + další věci (Last.fm apod.) - mp3ky se ani neseknou a na klikání půl dne taky nečekám... Teda nevím můžeš jinak definovat náročnější...
2jstembera - ok, tak v tomhle jsi mi dostal... Jenže ve škole nebo v zaměstnání si asi moc jiný SW nevydupeš...

SPM

Citace: Don Martinez kdy Únor 16, 2007, 05:39:18 ODPOLEDNE
Citace: SPM kdy Únor 16, 2007, 12:47:29 ODPOLEDNEMno já si zase nedokážu představit, že když na PC pustim něco náročnějšího, tak se mi začne sekat přehrávání MP3ek, na každý kliknutí budu čekat půl dne
AutoCAD + WinAmp + Opera + Skype v trayi + další věci (Last.fm apod.) - mp3ky se ani neseknou a na klikání půl dne taky nečekám... Teda nevím můžeš jinak definovat náročnější...

Pusť to na Pentium 3 800MHz, 184MB RAM a pokud ti to i tak poběží, tak seš frajer ;) Mne, jako teď už mám o něco lepšího, nicméně stále na tom pozoruju, že mi to na Linuxu reaguje a chová se mnohem svižnějš, než i leckteré silnější PC s Windows (o Vistě ani nemluvě, to  2x silnější PC byl hlemejžď oproti tomu).
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Hangman

Mno lepší - Linux se mi zdá lepší uspořádánim, vzhledem a stabilitou ale zas u windows je lepší podpora hardware :cry:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

SPM

Citace: Hangman kdy Únor 18, 2007, 01:10:35 ODPOLEDNE
Mno lepší - Linux se mi zdá lepší uspořádánim, vzhledem a stabilitou ale zas u windows je lepší podpora hardware :cry:

Mno ale od každého typu zařízení seženeš něco, co běhá i na Linuxu, takže zas až tak tragické to není :-)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.