časté zadrhávání ovislinku

Založil Technik, Únor 25, 2007, 06:21:44 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Technik

Ahoj,
1-2x denně se i stává, že vypadne internet a nechce naskočit. SPrávce nodu (node: Ukrajina) mi řekl, že to je tím, že se mi zadrhávaj data v ovislinku a že ho mam tak na 20sec vypojit od elektřiny a pak znova zapnout. Když ho odpojím a zapojím tak už to jde, ale ovislink napájejí sousedi a já tedy musím až na střechu kde je přímo ovislink a tam ho vypojit. Chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká možnost vypojit na chvíli ten ovislink z mého počítače, nebo aspoň bych rád věděl čím to je, že se tam tak často zadrhávají ta data.
THX

Medwyn

Ahoj,
jaky mas Ovislink?

Doporucuji zkusit preflashnout firmware:
- u Ovisu 1120 na appro
- u 5460 na nejaky novejsi v2

Popripade zkontrolovat hodnotu signalu. Je mozne, ze se zadrhava prave kvuli ni.

Pitbull

Pokud to je Ovislink 5460 tak neni nic lehciho nez na nem nastavit watchdog, ktery bude pingat branu do internetu. Jestli si primo na kLfREE-ukrajina melo by to byt 10.102.13.1. Kdyz se Ovislinkovi nepovede na toto IP pingnout, tak se sam zrestartuje.
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

tom712

Citace: Pitbull kdy Únor 25, 2007, 11:39:35 DOPOLEDNE
Pokud to je Ovislink 5460 tak neni nic lehciho nez na nem nastavit watchdog.

:-) Je to lehky ale pomoct mu to nemusi.

Jak říká Medwyn, nejprve nacpat tam správný firmware. Bez watchdogu ani ránu, ale ten taky nespasi vsechno.
Myslim ze nejvetsim zabijakem ovislinku je velky pocet spojeni z pocitacu za nim, s cimz watchdog nic neudela :-) Takze reboot - staci softwerovej http://192.168.100.252/reboot.asp - IP zmen za IP tveho ovislinku. Usetri to cestu k sousedum.

Technik

Všem moc díky ;) Mrknu na to a snad to pomůže :)

BlackSUN

Mrkat na to můžeš a asi to nepomůže ;-)))