LAN za routerem - sdílení souborů (WinXP a W2k)

Založil VSJ, Srpen 20, 2007, 11:23:10 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

VSJ

Jsem lama, tak se ptám, jestli se někdo nade mnou smiluje:
mám AP/wifi router Straight Core WRT-311 (pro ty, co ví: v módu 6, NAT--> LAN: eth0):
- 1xWAN, který jde k sousedovi (má své IP adresy) a který je před firewallem,
- 4xLAN - ty jsou za firewalem.
Do těch LAN mám připojeny drátem 2 počítače: v jednom je PC s WinXP a ve druhém notebook s W2k. Oběma jsou IP přiděleny automaticky DHCP.

Co potřebuju za protokoly, aby fungovalo sdílení souborů mezi PC a noťasem (oba jsou na LANu) ? Myslel jsem, že stačí mít klienty: (1) Klient sítě Microsoft a (2) Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft. Ale nějak nestačí. Ping z PC do noťase a naopak jde bez problémů.

Může to takhle vůbec fungovat ? Je potřeba ještě něco jako NetBIOS ? (ten jsem ale ve Win2k ani XP nenašel, hmm, to čumím) Díky za radu...

skudlik

w2k moc neznam, ale melo by to byt dost analogicke...
- nemelo by byt potreba nic pridavat
- dulezite je mit neco nasdilene ;) .. bez toho se komp vubec neukaze v siti
- nastavit stejnou pracovni skupinu
- pokud nebudou videt pocitace v mistech v siti -> zkusit zadat adresu \\nazev_pocitace\  (napriklad otevrit si tento_pocitac, a tam to napsat do adresy)
- pokud ani predchozi nebude fungovat -> zkusit zadat \\ip_adresa_pocitace\
- nejcastejsi problem byva firewall - kdyz predchozi nezabere - tak zkusit firewally (vcetne integrovaneho windouziho) na obou PC komplet povypinat (sdileni by melo pak fungovat s velkou pravdepodobnosti) - a postupne zapinat jednotlive funkce az do odhaleni toho co to blokuje - to pak prenastavit, aby v ramci LAN bylo sdileni povolene.

VSJ

Díky, vše až na firewall jsem zkusil hned, jak jsem se snažil "sdílet". Ale firewall mě nenapadl  :(   Vyzkouším, díky...