Web informace o souborech na místní síti

Založil Strazhce, Říjen 01, 2004, 07:16:40 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Strazhce

Bylo by žádoucí, aby na blíže nespecifikovaném místě v síti běžel fileserver, který bude obsahovat např. udpaty windows, patche programu, casto pouzivane freeware a shareware programy, distribuce linuxu apod. Uživatelé by nemuseli tahat z internetu např. Serivce Pack 2 pro Windows XP nebo distribuce Linuxu, které mají značný rozměr a jejich stahování zatěžuje konektivitu do internetu. Toto sice může vyřešit ftp server, ale není to pohodlné a spatně se na něm hledá, spatně se sledují novinky. Proto by bylo dobré zprovoznit www rozhraní podobné //www.slunecnice.cz či jinému file webu, které umožní vše výše popsané a třeba i něco navíc.

Než něco začneme programovat, zkusme se podívat na internet či na svoje disky, zda něco takového uz neexistuje. Pochopitelně připadá v úvahu jen freeware řešení (pokud se mylim, opravte me).

Zde můžete dále diskutovat o tomto tématu, posílat odkazy na to, co se vám podaří najít nebo se nabízet, že něco takového dokážete naprogramovat atd.

K5

jsem si vědom toho, že hledání souborů přes FTP není to samé, co prohlížení přehledného katalogu přes HTTP, leč máme:

ftp://gomen.klfree.net/

Strazhce


flashx

Co treba nazrcadlit primo slunecnici nebo studnu ?
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Strazhce

:) myslis jako vyripovat to vcetne skriptu? pokud to svedes...
ale je tu problem s autorskymi pravy. museli by na to dat povoleni.

flashx

zrcadla webu se delaji samozreme ze s tim musi souhlasit vlastnik
a je to jedna s cest kterou se muzeme vydat i  kdyz neni idealni
idstvo jde stále kupředu, ale člověk se svými komunikačními vlastnostmi, silnými i slabými stránkami je pořád stejný.

Freedom81

A co takhle někaý DC++ HUB, takový, aby mohli na něj přistupovat jak lidé z KLFRee, tak i z UNHFree, když už jsou (budou) ty sítě "propojeny".

Waladir

V InternetInfu (provozovatel Slunečnice) dělá brácha a znám i majitele. Pokud budete mít nějaké konstruktivní návrhy nebo otázky, můžu je tlumočit.

Tuvok

jediná rozumná věc jak zamezit tomu aby se kždej kvúli každý kravyně cpal na net je DC++HUB je free takže nic proti stanovam
a kdyč tam bude třeba jen 50 lidí tak by ste se divyly. ale na tech kompech se najde uplně všechno.
takže bych řek jednoduché schúdné  funkční.
kčemu složitě zrcadlit slunečnici je to složité problematické a vzhledem k autorskym právu i finančně neschúdné.

Strazhce

Jenze ne kazdy chce instalovat DC klienta (browsera ma snad kazdej :) a navic kdyz nekdo slysi DC, tak si hned rekne Aha, nelegalni! DC Huby maji omezujici pravidla atd. atd. Na web normalni useri prijdou spis.

jo

Také jsem jednoznačně pro webové řešení.

Pokud budeme jen sprostě zrcadlit, jen málokdo bude chtít hledat mezi
variantami stahovacích programů. Když mu ale jeden podstrčíme...
Teď jistě namítnete: to ale není výběr! No, není to výběr. Ale vybírat si může
kdokoliv z čehokoliv na Internetu. A lidí, kteří si vybírají je takové minimum,
že to tu naší lajnu nestrhnou. Ostatním budou stačit prověřené a doporučené
programy, které si stáhnou z file-serveru Klfree.

Strahzce je určitě dobrý kandidát na admina takového serveru.
Hotové free řešení file-serveru jsem už někde viděl... jen si vzpomenout.

Strazhce

Jses hodnej, jo ;-) Se mnou jako adminem by se takovy system hodne rychle zhroutil :-)

jo

Já si fakt nemůžu vzpomenout, ale takový software se tu už jednou probíral.
Jenže sklerosa je rychlejší.

K5


krovak

muzu jedine doporucit, uz tento skriptik pouzivam od predeslych verzi a je to fakt vyborna vec. verzi 3.1 sem komplet prelozil do cestiny - uzivatelskou i admin sekci. pro jednoho znameho jsem udelal i dve modifikace s velkymi ikonkami. vsechny ikonky jsou legalne koupene az na sadu zabavnych tri ikonek z horni navigace, ty jsem - uz nevim kde - stahnul. muzete to tedy libovolne pouzit.
http://fotoarch.cz/ftp/pafiledb.rar