Edimax EW-7206APg

Založil MH, Duben 27, 2008, 01:32:14 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

MH

Prosím, nenašel by se tu někdo ochotný, kdo by mi napověděl, co, kam napsat za IPčka a tak, jak to prostě nastavit, aby mi to routovalo po bytě, když už jsem sám tak neschopnej?? (2)Dovolil jsem si okopčít již jednou položený dotaz-plně se s ním ztotožńuji.

www.edimax.com.tw
Mám tu:
anténa-client-kabel LAN-ted sem potrebuji dat EDIMAX s wifi po bytě.
Zkoušel jsem to tu nejak nastavit,ale hlásí mi to omezený přístup,asi podle majitele  :)


scorpio

http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=18&pl1_id=1&pl2_id=5

Tady dole jsou odkazy na Quick Install a taky na Manual.
Pokud už jsi oboje prohlédl a stále to není to ono zkus se mi ozvat na ICQ.
-- by Scorpio ---

MH

Ahoj,moc dekuju.Manual k tomu mam,zatim mi dela problem i to,ze po pripojeni LAN k Edinu nemuzu v prohlizeci najit ovladaci stranu.Jednou se mi to podarilo,ale ani nevim jak.Druhy den jsem se tam uz zase nedostal.Zkusim ho vyresetovat a zacit znovu.Stejny problem jsem mel pri zapojovani WL-5460,takze neco delam blbe a nevim co.(vychzi adresy jsem zadaval dobre)
Procital jsem navod nastaveni k jinymu pristroji,tak je to vlastne stejny,jen mi delaj problemy IP adresy,jak je napsat.
Jsou to pro jaika prece jen nejaky cisla bez predstavy jak to funguje .
Jen se zeptam:
mam zapojeno: antena-WL 5460 v rezimu klient-kabel LAN pichnu do Edimax a nastavim ho?
Nebo musim nejak přenastavit WL 5460? To bych docela nerad na to nejak sahal,byla to docela drina,nez se mi to podarilo zprovoznit.

Jinak dekuju za radu,ICQ zatim nemam nainstalovany,pouzivam spis SKYPE chat.V pripade krute nouze ho nainstaluju a ozvu se.

scorpio

Ahoj,

začínám tušit kde je háček. Finální zapojení je přesně jak popisuješ :

Y- anténa --- wl5460 --- LAN --- edimax --- anténa -Y

Ale pro nastavení Edimaxu bys měl použít zapojení :

edimax --- lan --- počítač

Po nahození do "defaultu" by mělo tohle zapojení komunikovat na adresách popsaných v návodu.
Jakmile ale změníš IP adresu Edimaxe musíš změnit i IP adresu na počítači aby Ti to dál fungovalo.
Dále, v neposlední řadě, na Edimaxu bys měl VYPNOUT DHCP SERVER.

Až to nakonfiguruješ na přidělenou IP adresu (mělo by to určitě mít svoji IP, jinou než počítač) tak to
zapojíš podle finálního zapojení, a na počítači nastavíš jeho správnou adresu. Pak už se s tím budeš
bavit přes ty přidělené adresy.
-- by Scorpio ---

MH

Uz mi to slape,jen si nejsem jist nastavenim tech IP.Sice to slape,ale jestli bezpecne-nevim.
V pocitaci jsem ve vlastnostech site Edimaxu nastavil : Ziskat adresu ze serveru automaticky.Nic jsem nemenil.
A od ty doby mi to slape.
Jeste jsem tam zadal MAC site WL 5460.
Moc mi neni jasny,co je filtrovani MAC klientu.
        Chapu dobre,ze kazdy PC ma svoje MAC,to zadam do Edimaxu a potom edimax komunikuje jen s tim zadanzm PC?
Jinak jeste k tomu,proc mi to prvne neslo,daval jsem v prohlizeci aktualizovat,a asi to nestacilo.Musel jsem zavrit zalozku a znovu napsat adresu.