Main Menu

Zebra

Založil BlackSUN, Říjen 28, 2004, 12:33:28 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

BlackSUN

Sváťo, ty aby sis nerejp... Nevim, jak to bylo nebo nebylo na té schůzce a co vám tam Milan říkal nebo neříkal, ale nemyslím si, že by popíral možnost nasazení dynamickýho routování na wifinu...

jo

Zebra = well done.

P.S. Tiskový mluvčí Blacksun?

Prosím, zeptej se Milana Krčmáře, kdy vrátí věci, které se koupily na jeho
jméno, ale zaplatily z bankovního účtu Sdružení Klfree.net.

Bohužel už mi ani Milan Krčmář, ani Jaromír Šulc dlouho neberou telefony.

BlackSUN

Bohužel tady nikde okolo sebe žádného mluvčího nevidím, ani Milan tu nikde neni, takže asi nemůžu sloužit.

jo

Hm. Máš pravdu, budu to zkoušet dál přes telefon.

belgarat

BlackSUNe,

1) to rypnuti je tam zbytecne - ostatni editori mne upozornovali, ze to kazi clanek a maji pravdu.

2) Kdyby MilanK jako jediny technolog site vedel o cem mluvi, mohla byt sit Klfree technologii a sluzbami nekde uplne jinde a ne rok, nebo jeste vice, pozadu za beznym "standardem" v komunitnich sitich. Netyka se to jen tohoto pripadu.

Je nazorne videt, jak je nebezpecne viset na jedinem clovekovi a ani neoverovat jeho zavery. Kazdy clovek se muze mylit, a to i dost zasadne.

3) Na OSPF specialne jsem se ptal, protoze byly caste vypadky a redundance je castecne resi. Odpoved byla, ze algoritmus vypoctu je nestabilni (nekonverguje) v prostredi WiFi - a necucam si to z prstu, protoze ztratovost a latence spoju atd.

Zduvodneni znelo logicky - nez jsem se zacal ptat svych znamych sitaru (komercni firmy, czFree) jak to resit. Byl jsem za blbce a vysvetlili mi proc :) na oplatku jsem uvedl zdroj toho vtipu o OSPF.

Je to podobna ptakovina, jako Milanuv clanek o NATu, ktery popisoval spise problemy implementace NAT na routeru nez uzivatelske problemy pri nasazeni a implementacnimi problemy (ktere uzivatele nezajimaji) zduvodnoval nesmyslny zakaz NAT v Klfree.

4) Co se delo na schuzce. Dozvedeli jsme se
- jake tvary a znacky jsou pouzity na grafu site https://gomen.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/RoutovaniPodsiti
- o zatuhavani XI-626, XG-901, porovnani tech 2 stavu
- ze routery maji flashky a umeji commit a rollback zmen
- ze mame intranetovou aplikaci na pridelovani IP (pozdeji se ukazalo ze ji ma vlastne IK)
- ze se konfigurace spravuje centralne a rozesila (pristup k tomu centru jsme nikdy nedostali)
- ze je skript ktery prelozi distribuci
- ze dostaneme zdrojaky distribuce (ty dodneska nemame, ale mame nahradu)

Po 2 hodinach jsem se musel vzdalit. Na to, ze na schuzce sedeli lide, kteri se sitemi zabyvaji dlouhodobe nebo profesionalne (Vilik, XTom, Joe, Sopak) mi to prislo velmi "zredene".
Ostatni pritomni mozna seznam bodu doplni.

lubie

clanek super!  :wink:

jinak potvrzuju info o te info schuzi...doplnit bohuzel..nekde jsem si to psal..ale asi uz je to nekde na skladce...

BlackSUN

Citace: "belgarat".....


Díky za vyčerpávající odpověď, jak jsem psal, nevím, jak to tam bylo nebo nebylo či co padlo a nepadlo, jen se mi zdála ta forma trochu nemístná. Ale toto si uznal za zbytečné takže neni co řešit z mojí strany.

V článku, pokud to tam chceš nechat, by to třeba mohlo být middle-line přeškrtnuto.

belgarat

Dobry napad; oddeleno a nazvano "autorovo povzdechnuti".