Main Menu

wifi router-omezovač

Založil lokoj, Listopad 03, 2008, 03:43:39 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

lokoj

Mám doma připojený pc na internet pomocí wifi routeru a když někdo z rodiny začne stahovat omezí rychlost každému. Je nějaký wifi router pro použití doma, kterej by uměl u jednotlivých pc (uživatelů) omezit rychlost? To znamená že bych mohl toho stahovače omezit jen na 30 kB a ostatním by to jelo naplno a nebo že bych mohl omezit víc lidí najednou? Snad mi rozumíte co chci :-)
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

scorpio

Umí to určitě řada zařízení, jedním z nich může být například (klon) OVIS 5460 s firmware APPRO.
K nahlédnutí, demo a ceník zde : http://www.appro.cz/cenik.html
Umí omezovat jednotlívé IP adresy, MAC access control, WEP/WPA/WPA2.
-- by Scorpio ---

lokoj

jsem tu na to zapoměl... a nebylo by přímo něco na router TP-Link: TL-R402M ? Jinak to co si poslal vypadá dobře
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

scorpio

TL-R402M Nevidím tam "anténku" takže to asi nebude tak uplně WiFi.
Podle specifikace to žádný moc omezování jednotlivých "klientů" neumí.
Pokud na to někdo nenapíše specializovaný FW tak to asi ani umět nebude.

Pokud chceš "jednoduchou" krabičku tak to asi to APPRO, jinak něco do čeho
jde narvat Linuxový FW - třeba OpenWRT - http://openwrt.org
Je tam myslím i seznam podporovaných zařízení.
-- by Scorpio ---

lokoj

paráda :-) Pomohl by si mi trochu stím openWRT? Mám Zyxel G-570S, píšou tam že je to podporovaný, ale nevím co přesně mám stáhnout :-)
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

scorpio

Je mi líto, s OpenWRT Ti pomoct nemohu, protože jediné co vím je že existuje ::)
Zkus jejich fórum nebo se třeba i tady najde někdo kdo bude vědět vic.
-- by Scorpio ---

SPM

Citace: lokoj kdy Listopad 15, 2008, 12:20:34 ODPOLEDNE
paráda :-) Pomohl by si mi trochu stím openWRT? Mám Zyxel G-570S, píšou tam že je to podporovaný, ale nevím co přesně mám stáhnout :-)

OpenWRT bych řekl, že má velice dobře udělanou dokumentaci, takže bych se toho nebál :) QoS jsem na tom nedělal, ale běží nám na tom ty ho(t|d)spody a není s tím problém :)
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

lokoj

a uměl by jste mi někdo poradit co mám stáhnout aby mi šlo to co potřebuju :-)
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

SPM

Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

lokoj

díky.. ale koukám ono se to ovládá a nastavuje v příkazovém řádku?to asi nebude pro mě :-D
Statutární město Kladno zajímavosti z celého města na jednom místě.

SPM

Citace: lokoj kdy Listopad 27, 2008, 04:05:45 ODPOLEDNE
díky.. ale koukám ono se to ovládá a nastavuje v příkazovém řádku?to asi nebude pro mě :-D

SSHčkem ;) nějakej webxicht se pro openwrt snad dělá taky, ale ruku do ohně za to nedám, nepoužívám to...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.