Main Menu

síťaři, prosím o pomoc

Založil hafca, Prosinec 07, 2008, 05:50:52 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

hafca

Zdravím,
nevím kam to napsat a tady to snad vadit nebude.
Mám v PC (XP professional) desku, která má už v základu dvě síťové karty. Do první je připojený OvisLink, přes který jede připojení na internet. Z druhého vývodu OvisLinku je napojený notebook (Vista Basic), který je rovněž na internetu. Až sem to funguje bez problému. Teď jsem koupil tiskárnu s možností připojení i na síť. Připojil jsem jí do druhé síťovky a pokouším se to rozchodit. Když nastavím na druhé síťovce IP adresu v posledním trojčíslí jinou než na tiskárně a ostaní nechám stejně s tiskárnou, pak to i tiskne. Jenže po restartu windows se nedostanu na internet. Trvá to třeba 10 minut a pak to najednou jde. Z notebooku se na tiskárnu nedostanu vůbec. Firevall je vypnutý a sdílení povolené.
Je to vůbec reálné, mít dvě různé brány, dvě různé masky a chtít aby to chodilo? Jsem v sítích dost začátečník, tak nebijte za ty možná naivní dotazy. :-[
Dík všem za rady

Hangman

Mno já jsem toto zatím neřešil - používám router a síťovou tiskárnu mám připojenou na router.
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

skudlik

Na te sitovce co nevede do netu urcite nevyplnovat zadnou branu :-)
- brana rika to, kam posilat pakety na adresy, ktere nejsou primo na sitovkach
- cili existence dvou bran pocitac v tomhle pripade zmate .. snazi se odesilat veci do netu na tu spatnou (u windows dost nevypocitatelne chovani).
- ostatni nastaveni (IP, maska) samozrejme nechat .. problemova je jen brana - ta tam nema co delat.

Jinac pohodlnejsi reseni je poridit router (nejlevnejsi dnes kolem 500), ktery oddeli domaci sit od "nebezpecneho" prostredi klfree, umozni pripojit po wifi notas, bezproblemovy pristup mezi pripojenymi zarizenimi bez rizika, ze se v tom bude hrabat nekdo zvenci ....

Treba neco jako:
http://www.i4wifi.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=403

hafca

Podut se mi to nepovede rozběhat, budu muset podniknout tohle. Jestli jsem to správně pochopil, pak kabel z Ovislinku půjde do WAN. Potom bude do těch portů připojené PC a tiskárna. Notebook má Wi-Fi a ten může jít přes něj, tím bych se zbavil i kabelu k němu. Potom by se to mělo mělo všechno bez problémů vidět a spolupracovat.

Hangman
Můžeš mi napsat, jaký typ routeru používáš?

skudlik

Citace: hafca kdy Prosinec 08, 2008, 12:29:07 ODPOLEDNE
... pak kabel z Ovislinku půjde do WAN. ...

k tomuhle bych jen dodal, ze uz cca mesic se u vas na strese baraku vali optickej kabel, kterej ceka na to, az ho nekdo navari :) .. chtelo by to mozna trosku rozhejbat :)

.. jinak zapojeni presne tak (do wan privod, do lan vsecko ostatni).

hafca

#5
S tím kabelem bych určitě pomohl. Jenže svařit umím leda víno :), ale něco podržet nebo jiné pomocné práce, to bych snad zvládnul. Stačí dát včas vědět.
Edit
Zvlášť po téhle hlášce z dneška 16:35 hod. Objevuje se čím dál tím častěji. :o

Hangman

Používam Asus WL-500g. Můžu jen doporučit - dnes cena kolem 1000Kč.
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

hafca

#7
Citace: skudlik kdy Prosinec 08, 2008, 01:37:34 ODPOLEDNE
Citace: hafca kdy Prosinec 08, 2008, 12:29:07 ODPOLEDNE
... pak kabel z Ovislinku půjde do WAN. ...
k tomuhle bych jen dodal, ze uz cca mesic se u vas na strese baraku vali optickej kabel, kterej ceka na to, az ho nekdo navari :) .. chtelo by to mozna trosku rozhejbat :)
Zkusím to trochu oživit. Tiskárnu jsem zprovoznil, ale co ten kabel? Pohne se to, nebo zůstane jen u toho válení? Moje nabídka pořád platí, zvlášť když vidím ty rychlosti jinde. :(