Připojení v Mako

Založil lib, Prosinec 13, 2010, 10:28:52 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

lib

Bydlím v Makotřasech v rodinném domku a před časem jsem se rozhodl opustit komerčního "kyslíkového" ISP z důvodu toho, že jeho cena je vysoká za to, co mi poskytuje a jak se ke mně chová. Rozhodl jsem se pro Klfree, bylo mi sympatické svou filizofií a přístupem. A tím to vše začalo. Teď k věci.

Po kontaktu se správcem  a na jeho doporučení jsem zakoupil (v létě) Ubiquiti Rocket M5 s par. anténou. Tu jsem instaloval na střechu a natočil tam, kam mi bylo řečeno. Trvalo mi to déle (asi do října) než jsem předpokládal (časové vytížení).  Ale už více než měsíc se snažím to rozchodit. Já potřebuji, aby moje AP fungovalo jako router s NAT a DHCP do vnitřní sítě. Správce chce, aby i IP do WANu bylo přiděleno DHCP serverem KLfee. Koneckonců proč ne. Ale to nejde, IP se nepřidělí. Respektive dojde k pokusu o přidělení, které se nepovede. Proč?? To nevím a vypadá to, že nejsem sám. Nicméně mě napadlo, že:

v IS je pro mou MAC 00:15:6D:DE:DA:BC definována správcem IP 10.102.234.212/28,
DHCP se pokouší ale přidělit 10.102.234.210,
pokud existuje MAC ACL spojený s IP, tak to může vadit. Pak může být i použití DHCP problém, pokud není k tomu konfigurováno.

Jsem nasměrovaný na klfreen-highway-mako, signál mám -55 dB.
Je možné, že můj AP je vadný, zralý k reklamaci, ale jist si tím nejsem.
Prosím někoho kompetentního, zda se k tomu může vyjádřit.
Jsem zoufalý, ISP už mi ukončil smlouvu a já jsem bez možnosti přístupu k Netu. Nerad bych škemral u něj znovu a myslel si, že Klfree není schopno detekovat problém.

Díky

skudlik

Rychla otazka: V ISku neni v tuto chvili uvedene IP aktivovane.. (je potreba zaskrtnou prislusny checkbox pro aktivaci), ... Teoreticky by to mohl byt cely problem. (Neaktivnim IPckum prideluje DHCPcko IP adresy, ktere nikdo nema - coz je treba i ta .210 )...  ;)

lib

Díky za odpověď,

to by asi mohlo být ono. Zkusím ověřit večer doma. Mám k tomu jen dvě věci:

1) nevím, kdo měl tu adresu zaktivovat. Já sám ??? Kdo to měl zkontrolovat jako první. Já sám ???
2) v IS je tato adresa označena jako "Neaktivní IP" a vedle je checkbox. Logicky to zní, že pokud chci mít IP neaktivní, tak zaškrtnu checkbox. Pak se adresa označí jako aktivní. Možná by to stálo za drobnou úpravu.

Ještě jednou díky

lib