Údajné kradení elektřiny

Založil moon, Červenec 10, 2014, 07:34:43 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

moon

Dobrý den!

Jsem připojen k LAN v domě Vít. Nezvala 755 a od pátku máme problémy s připojením – někdo vzal zdroj ze switche na společné chodbě. Dnes dopoledne technik KlFree nainstaloval nový, ale ten tam nevydržel ani den. Obešel jsem partaje ve vchodu a zjistil, že trafa má u sebe paní Varádiová (asi – nemá na dveřích jmenovku), která bydlí ve třetím patře a která tvrdí, že switch je napojený na jejich jistič, aniž by o tom věděla. Ukázala nám, že po vypnutí jističe se vypne i krabička. Slíbil jsem jí nápravu, takže ho dočasně zapojila, ale teď se tedy ptám, jak to řešit. Krádež energií nepřipadá v pořádku ani mně.

Vypadá to, že by byla ochotná přistoupit na ponechání stávajícího stavu výměnou za smlouvu a platby za elektřinu, což je asi nejjednodušší, ale musí to jít přes oficiální místa sdružení.

EDIT: Původní switch, 16portový Signamax, je teď u mě – páté patro, Vidra.

moon

V pátek u nás byl neznámý hrdinný technik (tímto mu děkuji!), který napájení přes PoE přepojil na náš byt a tím problém zdánlivě vyřešil, ale dnes jsem dostal zprávu, že připojení od včerejška opět nejde. Nejsem doma a do konce týdne ani nebudu, takže nemůžu udělat diagnostiku; je možné, že se jedná jenom o problém u nás doma. Ale přesto – nemohl by se na to někdo ze sousedství mrknout? Moje veřejná IP neodpovídá na ping, nic víc nezjistím. Nemusíte se tam nijak hnát, spíš to zkontrolujte. Bojím se dalšího zásahu té bláznivé paní ze třetího patra.
Díky všem!

moon

Tak poslední update a můžu tohle vlákno uzavřít. Vrátil jsem se a zjistil, že problém s připojením byl způsobený povytaženým RJ45 ve switchi. Cvak a bylo to. :-)

Jen se chci ještě zeptat, jestli jste to někdo řešil s tou paní po právní stránce. Když na mě posledně křičela, říkala něco o právnících, policii a bytovém družstvu, tak bych byl nerad, kdyby pak na nás dopadl boží hněv, pokuty a exekuce. Ale třeba to nechala plavat. Mám to řešit / nemám to řešit?