OvisLink WL-1120AP

Založil Waladir, Listopad 26, 2004, 07:52:49 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Waladir

Chtěl bych jako klienta použít %subj%. Potřebuju ale minimálně 2 PC. V současné době mám router, který mi routuje přidělený subnet (1 IP z rozsahu AP + subnet pro síť. Vím, že Ovis má 2 ethernet porty, ale podle toho, co jsem zjistil to nevypadá, že by uměl routovat, ale funguje jako bridge, tzn. že bych musel mít pro obě PC adresu z rozsahu AP. Používáte ho někdo v kombinaci s routerem, případně jak řešíte připojení více počítačů přes Ovislink?

Díky,

W.

K5

pokud se chystáš zrušit router, pak jej Ovislink v základním provedení opravdu
neumí nahradit (umí nahradit switch) - existuje úprava, která z "obyčejného"
ovise udělá linuxový router, ale osobně s tím zkušenost nemám

pokud ti stávající router nevyhovuje svými rozměry a spotřebou (je-li to PC),
tak další možností je dokoupit za ovislink broadband "NAT only" router za 999,- Kč.
Je to furt bezpečnější, než být připojen dvěma počítači přímo na AP

Waladir

Díky za odpověď. Určitě bych chtěl routovat. Problém je, že neexistuje router, který by uměl nativně AP klient mód a uměl routovat (ideálně s volitelným NATem nebo s možností paketového filtru) a měl nejlépe víc portů pro LAN.

Ještě by mě zajímalo, jak je to pak u Ovislinku s připojením toho routeru. Musím mít přidělené dvě adresy (pro Ovise a router) nebo dokáže fungovat jako transparentní bridge?

BlackSUN

Ovis po preflash umí routovat a myslim, že by ti to úpně stačilo. Informace se válí třeba v threadu czfree o tomto ovisu.

K5

Citace: "Waladir"Musím mít přidělené dvě adresy (pro Ovise a router)....?

teoreticky ne, stačí ti jedna pro WAN rozhraní routeru, IP adresa pro Ovislink slouží
vlastně pouze pro konfigurační WWW rozhraní, takže může být mimo rozsah adres
klfree a nebude to vadit - ale pak jsi bez možnosti konfigurovat ovise, leda bys ho
vždycky kvůli konfiguraci přepojil do LAN

jako transparentní brigde - no, neumí přenášet MAC adresy, vždy do paketu
nacpe tu svou, což s termínem "transparentní" zrovna moc neštymuje

scorpio

Citace: "Waladir"Chtěl bych jako klienta použít %subj%. Potřebuju ale minimálně 2 PC. V současné době mám router, který mi routuje přidělený subnet (1 IP z rozsahu AP + subnet pro síť. Vím, že Ovis má 2 ethernet porty, ale podle toho, co jsem zjistil to nevypadá, že by uměl routovat, ale funguje jako bridge, tzn. že bych musel mít pro obě PC adresu z rozsahu AP. Používáte ho někdo v kombinaci s routerem, případně jak řešíte připojení více počítačů přes Ovislink?

Díky,

W.

Tohle resi NAT. V zakladnim FW OVIS NAT nema.
Pokud by sis chtel zaplatit cca 550 Kc,- firma APPRO prodava FW do OVISu co NAT + DHCP server umi. Ja od nich pouzivam APLite (zadarmo okuchaná verze) jako klienta bez NATu / DHCP a jsem velmi spokojen.

Vice info na : http://www.appro.cz
-- by Scorpio ---

BlackSUN

Samozrejme se na netu da najit fw pro Ovislink WL1120, ktery umi zakladni linuxi veci jako je dhcp, iptables a podobne. Nemusi se nikomu nic platit. Sam jsem jeden takovy (ano, tolik moc, vic nebylo potreba) uspesne nakonfiguroval a od te doby bez zaseku jede. Staci pohledat po netu, treba v czfree forech.

aton

Citace: "BlackSUN"Samozrejme se na netu da najit fw pro Ovislink WL1120, ktery umi zakladni linuxi veci jako je dhcp, iptables a podobne. Nemusi se nikomu nic platit. Sam jsem jeden takovy (ano, tolik moc, vic nebylo potreba) uspesne nakonfiguroval a od te doby bez zaseku jede. Staci pohledat po netu, treba v czfree forech.
v tom stebou souhlasim ze se da najit, ae pro uzivatele je lepsi nejakej ktery se da velice dobre rychle jednoduse nakonigurovat, navic appro ma upraveny ovladac na wlan a tak se mi jevi jako dobre reseni..... radeji si zaplatim ne zas tak velkou castku 500kc za kvalitni wf

psm

ahojky,
resil jsem reboot ovislinku s original firmware po lan, sice nam zatuhl jenom jednou za celou dobu provozu, ale ted ho radeji nechavam automaticky restartovat 1x za den nasledujicim prikazem

curl -u admin:heslo -d "reboot=%20Reboot%20" http://192.168.100.252/goform/formReboot

je to lepsi nez k tomu jednou za 1-2 mesice splhat po zebriku ;) treba se to nekomu bude take hodit, urcite se to da po modifikaci pouzit pro jiny fw, pripadne ap od jineho vyrobce..
psm