Pripominky novyho usera

Založil kuba, Duben 08, 2005, 02:50:08 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

kuba

Sem clenem teprve asi 4 dni a tady mam par pripomonek:
1) IRC server bezi porad nebo ho poustite jen o svatku nevim jak ostatni ale ja  se tam pripojim jen velmi vyjimecne. Podle me je to skvela pripolezitost jak si pokecet s ostatnima o siti atd....
2)Docela rad hraju counter strike source ale vzdy priblizne kolem 6 vecer mi zacnou pingy list az na 270 a to je az do pulnoci a od ostatnich useru vim ze vsude jinde se tohle nedeje ja sem na VKD lan a i pingy na seznam nejsou zrovna nejlepsi....
3)Pro ty co delaly prevys u VKD z vysokyho baraku: Po tech vetrech co byli v poslednich dnech se vam ten prevys ponekud uvolnil..... uz  je asi o 10cm niz nez ten druhej kabel. Mam na nej totiz krasnej vyhled.

BlackSUN

Tak já se sem trochu vseru. Převěs mi de před oknem asi pět metrů, což mě ani tolik nevadí, když už tam je ten od kabelovky x let. To, že neni souběžně s tim staršim je jasný, prsotě je torchu níž, nevim, o kolik se to změnilo od instalace nebo je to pořád stejný.

Ale co mi docela vadí je, že ten převěsový kabel je zapojen do mého switche, který jsem zapůjčil k provozu Milanu Krčmářovi provozujícímu síť Datinel, bez mého vědomí, bez alespoň oznámení, nedejbože jakéhokoliv zeptání se.
Věc sem okamžitě po zjištění řešil s předsedou sdružení, takže zatím čekám na výsledek


Nicméně doufám, že se podobný přístup k cizímu majetku neděje i jinde, to by mi bylo z pohledu člověka pomáhajícího kLfREE v dřívější době budovat docela líto.

Tolik, co bych k tomu dodal já. Ostatní ať si řeší kompetentní lidé.

BlackSUN

kuba

mno ja vim ze pri instalaci byl preste soubezne s tim starym ted klesnul....
A o switchi tady nic nevim :))

kuba

jo a jeste asi pet minut po odeslani prispevku sem mel asi 10min vypadek je videt i ve statistikach....

BlackSUN

Kde přesně bydlíš a jak jsi připojen? Wifi nebo kabel? Podle pingu ale předpokládám wifi. Mohl bych ti třeba trochu pomoct, rozjížděl sem to tady. Tož napiš doplňující informace. Případně na ICQ 54919648.

kuba

psal sem ze sem na lanu.... pingu tak velky mam jen ve spicce ale na ostatnich ap to nemaj.....

Mr.Gespant

BlackSUN :
laskave prestan lanarit lidi na nasem foru...

co se tyce switche : 1. doloz ze je tvuj, 2. a to ze klient Datinelu vyuziva preves KlFree je v poradku?

buBba :
co se tyce tech pingu - myslis pingy ve hre nebo klasicky pingy? Vcerejsi vypadek byl zrejme zpusobenej presunem DNS na jinej stroj...
Ale jses na LANu na VKD, coz je pater, takze nechapu ty velky pingy... zkus to monitorovat a uvidime...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

kuba

nevim vcera vecer sem zkousel pinkat na seznam a nejlepsi byl asi 60 a nejhorsi 300 musi tady nekde bejt slabi misto....

kuba

ale hlavne mi ty pingy vadej pri hrani.....

kuba

a jeste nejde vam hlavni stranak klfre.net pise XML error: syntax error at line 1

Mr.Gespant

jj ta chyba s webovkama souvisi s prechodem na novej aplikacni server... presouvaly se tam nektery sluzby... snad to co nejdriv pojede...

No VKD pingnu i ja ( Stepka je ted lehce oslabena rychlosti ) v radu 20-30 ms, takze bych tipnul ze by mohl byt problem nekde mezi tebou a routerem... Ale vzhledem k tomu, ze jsi na LANce, tak je to divny...

BTW. Nesosas nahodou? :)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

kuba

tak blbej nejsem abych sosal kdyz hraju :))))

BlackSUN

Citace: "Mr.Gespant"BlackSUN :
laskave prestan lanarit lidi na nasem foru...

co se tyce switche : 1. doloz ze je tvuj, 2. a to ze klient Datinelu vyuziva preves KlFree je v poradku?

Nelanarim nikoho, chtel sem tady kolegovi pomoct, tak si rej nekde jinde.

Switch, ktery je momentalne v budce je muj a ja osobne sem si ho tam dal po tom, co uz mi jeden pri bource odesel; je stary uz dost dlouho, doklad bych mozna nekde vystrachal. Pokud odejde kvuli prevesu klfree, zaplati mi ho nekdo? NE! Switch je zapujcen Datinelu. Potazmo i kdyby byl Datinelu, je to jedno. Neni kLfREE a ani nikoho jineho. Je tady na nasi instalaci a tak to proste je.
Asi by se vam taky nelibilo, kdybych ja sel vedle na strechu delat preves a nabod vam to tam do switche. Do konce pristiho tydne bych chtel vybudovat novy preves na 842 a kompletne site oddelit. Momentalne se pripravuje smlouva o umisteni zarizeni na 842, aby vse bylo v poradku. Potom odpojim vsechno, co vim, ze neni datinel, tedy i preves z naseho switche a lidi uzivajici me switche ve stoupackach. Tyto muzu dokladovat.

Rekapitulace:
instalace budka 842 - vse klfree
switche ve stoupackach 842 - spolecny majetek uzivatelu v 842
preves 841-842 - klfree
instalace v budce 841 - vse datinel nebo moje
vedeni budka - stoupacka a switche 10. patro stoupacky - moje
switch 7.p vlevo - cizi, patrne instaloval semorad
jiny switch vpravo nez 10.p - cizi, patrne instaloval semorad

K tve druhe otazce: To, ze temer vsichni lide z klfree v 841 vyuzivaji moje switche je v poradku? Do soucasne doby sem to neresil, protoze misto v nich bylo, ale to ubyva a neni to koser stav. Ale nechtel sem delat problemy, ty lidi o tom vi sumak a je jim to jedno. Defakto sem celou dobu cekal na vyreseni datinelu na 842, coz se kvapem blizi a pak jiz nic nebude branit site oddelit, kazdy svoje zarizeni na tom kterem dome a v tom druhem kazdy svoje switche, kazdy svuj preves.

To je vse co k tomu muzu rict, je to podle me jedine spravne a nikoho neposkozujici reseni. A jestli nekdo bude otravovat kvuli par metrum utp, kvuli kterejm sem se plazil nad vytahem pod strojovnou a jsou navic moje, silne me nakrkne.

Jinak moje predstava zarizeni na 842 je mala zamykatelna krabice v budce, teoreticky se bubec nemusi potkat s instalaci klfree, muze byt nahore za mrizi, ne az ve strojovne vzduchotechniky, ve ktere bude switch napajeny pres ethernet z 841. Dale switch pro uzivatele v jedne ze stoupacek tez napajeny z 841.

Obdobne si to muze zaridit klfree tady v 841 a byl by to pro vsechny idealni stav, souhlasite se mnou aspon v tomhle?

Kdybych byl svine, kabel sem uz davno odpojil a vubec to treba s predsedou neresil, ale nejde mi o to nekoho zamerne poskodit.

No a nakonec predvidam otazku, jak to, ze switche sou moje a ne lidi vsech jako na 842. Je to proto, ze celou instalaci jsem tady delal prevazne sam. Veskery material sem si nakupoval sam a praci udelal taky. Obcas s neci pomoci, kterou nikomu z tech lidi nechci odpirat. Lidem sem pak nauctoval kabel ke switchi a dalsi veci jako co si kdo pral kde listy a podobne. Switche sem se rozhodl nechat si ve svem vlastnictvi, protoze tady, kdyby neco odeslo, by se na to vsichni akorat vys*ali. Takze kdyz sem je koupil, nainstaloval, spravoval a hlidal, tak sem je lidem nerozpocital a jsou v mem vlastnictvi.

A hadat se o necem budu maximalne s nekym, kdo to tady delal se mnou nebo kdo ma o necem nejaky doklad. Btw, switche ve stoupackach uz jsou taky druhe, jeden odesel, kdyz byla bourka a preves pripojen bez switche nahore primo do toho ve stoupacce, druhy pri bource taky, ale to uz nevim proc, asi nejaka statika naakumulovana do vedeni poe z budky dolu.

Uz sem snad vycerpal co sem mohl. Nekdo nejaky ROZUMNY dotaz?

BlackSUN

Belerby

Dekujeme BS ze jeste kabel neodpojil ;o)
Doufejme ze dojde brzo k oddeleni...

jinak jedina poznamka, nevim jak mu chces pomoct kdyz o stavu site v klfree nic (temer nic) nevis ;o)


1) IRC bezi na gomenu, jenze na gomenu je problem s diskem asi dva tri dni... takze vetsina sluzeb se soupla na jinej stroj, do gomena se vrazi jinej disk a vrati se to tam, pak by to zase melo normalne chodit... kdy ? pravdepodobne o vikendu.
PS: Stejne tam ale nikdo neni ;o) U nas se spis keca po DC ;o)

2) Jo, to je mozny... sleduj kde presne ti ty pingy rostou ;o) ja si tipnu ze je to silver - sloane ;o)

3) Jo, dik za info... Vzkazu jim to aby se na to kluci mrkli a napravili situaci, klidne jim s tim muzes pomoct  :wink:
Pij beer, at je meer *22*

belgarat

BSe:
1) ohledne switchu bude zjednana naprava -- propiralo se to uz v pondeli na jednani rady KLF. Fakt, ze se vozime po tvem switchi a naopak bez radneho ujednani se nelibi nikomu.

bUbba:
2) ad IRC -- nezapiname; malo pouzivame. Chces nainstalovat, zprovoznit,  udrzovat ? OK, dostanes konto na appserveru a hrej si. Kdyz ti to vadi hodne, neco pro sve pohodli udelej; kdyz ti to nevadi tolik aby te to rusilo z rozjimani pri Wolfikovi, proc by melo rusit nekoho dalsiho (sorry); placeni za to nejsme.

3) vypadek DNS -- predevcirem odesel disk v DNS/appserveru. V noci na vcerejsek se menil za cisty a od vcerejska doted se presouvaly sluzby ze stroje na stroj

4) ad pingy -- jake je tve clenske c., IPcko, jakou pouzivas antenku atd atd. Teoreticky se bude o vikendu prekladat  Kryton (dosud pripojeny na vsesmer VKD) na samostatny spoj, coz by melo ulevit vsesmeru. Odpovedi prosim sem nebo na poruchy@klfree.net