Mapa APček a připojení

Založil Waladir, Červenec 22, 2004, 06:09:17 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Waladir

Chtěl jsem se zeptat, jestli bude v dohledné době dostupná mapa access pointů, něco jako bylo na starém webu. Myslím, že to dost pomůže v tom, že člověk ví, kde může čekat nějaké AP a na to místo se zaměřit.

Já bych se měl konkrétně v průběhu srpna stěhovat do Kladna. Spojení k internetu bych rád měl (kvůli práci) zprovozněné co nejrychleji. Jedná se o ulici U Hvězdy. Byt je zhruba tady http://mapy.atlas.cz/mapa/waladir. Směrem na Vodárenskou je výhled v podstatě zakrytý vysokými paneláky (ten byt je v 3. patře ze 4). Okna jsou na SZ a JV. Kde by mohl být nějaký vhodný AP? A toho se i týká jeden technický dotaz - jakou anténu typ a zisk použít (odhadem)?

Díky

Waladir

Radekb

Podívej se na fotky z AP Midway. Tvůj dům je tam krásně vidět.
http://www.klfree.net/view.php?cisloclanku=2004062801

Radek

K5

mapa je, ale vzhledem k probíhajícím událostem rychle zastarává...

http://k5.kreteni.cz/klfree/

Belerby

Midway by mela byt krasne videt, ale dalsi vec je ze je dost mozne ze je jiz nekdo z domu pripojen... takze to bude chtit obhlidnout dum jestli nekde neuidis antenu a navstivit sousedy, domovnici :)
Pij beer, at je meer *22*

majkl

: czela.net ::

Waladir

Díky za informace. Co si pamatuju, tak z těch oken je vyhled někam "do polí", takže jsem moc nedoufal, že něco poblíž bude. Ten panelák je opravdu vidět. Jen je možné, že tam budu mít topol. Jestli je tam někdo připojený nevím, anténu jsem tam nikde neviděl.

Také děkuji za tu mapu. Je to pěkný macek :-)

K5

Citace: "majkl"mohu zdarma poskytnout zdrojaky k www.czela.net/map

pošli na technici@klfree.net za jakých podmínek poskytneš zdrojáky + něco o tom jak to funguje, díky moc!

majkl

ok, poslal jsem. zprava ceka na souhlas, protoze ma priloha cca 3MB
: czela.net ::

majkl

: czela.net ::

skudlik

Nasazeni vazne na funkcnosti IS. Pokud by mel nekdo zajem se podivat na statickou mapku soucasnych AP, tak je k dispozici na:

http://gomen.klfree.net/gallery/

+ je tam par fotek z posledni doby.

Strazhce

Podival jsem na mapu ap na gomen. Napada me jedna vec: pokud je konektivita privedena na Vodarenskou, ta sit je dost zranitelna. Vetsina AP je dost daleko od Vodarenske. Kam se planuje budouci navyseni konektivity, do ktereho mista? Planuji se nejake backup spoje? (treba v pripade aktualni mapy umim si predstavit backup z Vodarenska nekam do Rozdelova uplne na kraj - vytvori se prstenec a nic se nestane, kdyby treba umrela Midway, nevytuhne cela sit) Je mi jasne, ze zatim jsou problemy se stavajicimi spoji, ale sit by se mela nejak planovat...

K5

V zákulisí se samozřejmě vymýšlí a plánuje. Z jistých důvodů bude vše zveřejněno až po té, co bude zprovozněna konečná varianta.

jo

Pokud nezačne zveřejňovat své plány majitelka domény din.cz a bude
i nadále v Kladně rozsvěcet svá AP, tak by bylo velmi moudré, nechat si své
plány pro sebe.

Strazhce

Na to se da rict jenom Tvrde do nich (tim nemyslim pouziti magnetickych pulsnich zbrani proti rusicim AP :)

BlackSUN

Citace: "jo"Pokud nezačne zveřejňovat své plány majitelka domény din.cz a bude i nadále v Kladně rozsvěcet svá AP, tak by bylo velmi moudré, nechat si své plány pro sebe.

Ono je trochu rozdíl mezi majitelem domeny, spravcem domeny, spravcem AP, "stavitelem" a technikem AP a dalsimi pojmy... Neplet si je s dojmy.

Kdyz dam svemu ap ci spoji essid franta dolni z horni polni nebo princ bajaja, budou oni hned majitelem ci spravcem nebo technikem? Nemusi byt...