Engerth - po bouřce pravděpodobně odešlý některý switch

Založil K5, Červenec 22, 2004, 10:00:30 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

K5

Volal pan Šindler, že mu dva dny nejde internet. Nagios AP Engerth vidí, ale pan Šindler se nedopingal ani na jednoho souseda (že by měli všichni povypínané počítače je nepravděpodobné).

Najde se nějaký dobrovolník, který ohledá místo činu a najde závadu?Switche nejsou v majetku Sdružení (jsou těch lidí tam).

Kontakt předám.

Belerby

Jasny no, proste odesel switch. Uz jsem tam jednou byl a v jednom switchi odesel jeden port, ale jelikoz byl plne vyuzit prohodili jsme je ve vchodech...

Lidi asi nebudou dvakrat nadesny ze musej kopovat novej, ale co nadelaj  :D
Pij beer, at je meer *22*

Mr.Gespant

A da se tomu nejak zabranit? U nas uz je to taky podruhy co odesel minimalne jeden port ve switchi ( ted uz nejsou volny, takze se musime skladat na novej ). Predpokladam, ze na antene je bleskojistka a myslel jsem si, ze tomu zabrani... poradte prosim co by mohlo pomoci...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

lubie

prepetovy ochrany..ale i tak podle me neni jisty ze to neodejde...proste se to stava...me taky.. (btw prepetovou ochranu na UTPku jsem jeste nevidel...ale treba by to stalo za pokus ;o)))

skudlik

No je to tam samej převěs. Otázkou je jestli tomu ty přepěťový ochrany pomůžou. Designéři z minulého vedení zřejmě nepočítali s tím, že v létě jsou bouřky.

Máte někdo s těma přepěťovkama na venkovním UTP vedení zkušenosti? Aby si tam nekoupili něco, co pak stejně nebude fungovat....

Tom733

Citace: "lubie"prepetovy ochrany..ale i tak podle me neni jisty ze to neodejde...proste se to stava...me taky.. (btw prepetovou ochranu na UTPku jsem jeste nevidel...ale treba by to stalo za pokus ;o)))

Prepetove ochrany na UTP samozrejme existuji. Osobne mam dobre zkusennosti s radou ProtectNet od APC (PNET1 za cca 800,- Kc a PNET4 za cca 2000,- Kc).
Ovsem jejich ucinne nasazeni predpoklada uplne vyreseni objektu z hlediska ochrany pred prepetim (3 stupne ochrany na silnoproudu, ochrany na vstupech datovych a jinych vedeni do budovy atd...).
Pro alespon minimalni ucinnost je nutne vyreseni alespon PPV.

Z tohoto pohledu je mozna levnejsi koupit obcas novy switch.
Spolehlivosti take neprispiva, kdyz jsou patere UTP rozvodu v panelacich vedeny v energosachtach (spolecne se silnoproudym rozvodem), i kdyz je pravda ze je to zdaleka nejjednodussi.
Jednoduchym nahlednutim s pouziti znalosti stredoskolske fyziky je problem zretelne videt, kdyz uvazime ze neni neobvykly soubeh datoveho vedeni a silnoproudeho v delce klidne 20 metru a vzdalenosti nekolika cm.

Uvitam, pokud by tenhle komentar treba nejaky elektrikar se specializaci na tuto oblast rozsiril.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Mr.Gespant

No tak jsem na to trosku koukal a informoval se a vzhledem k tomu, ze to je problem tech prehozu, tak bych navrhoval S-FTP kabel... Je sice o dost drazsi ( nejlevnejsi asi 20/m ), ale je to rozhodne bezpecny...
S-FTP kabel je normalni UTP, ktery je "zabaleny v alobalu" a stineny + zelezny lano ( ktery se normalne pouziva ). Oboji se uzemnuje a nemel by tedy byt problem... Rozhodne myslim, ze by se to na tech 30 metru vyplatilo ( nez kupovat kazdej mesic 2 switche )

Muze se mi k tomu vyjadrit nejakej technik?

Diky Mr.Gespant
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!