Dyk to BS říkal !

Založil edvin, Červen 02, 2005, 09:20:40 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

edvin

Když už houby pomáhám, a jen sleduji, jak se KLfree rozrůstá chtěl bych poděkovat za současný šturm okolo rozšiřování trubek do Netu.  Je to pěkné vidět těch antén, když člověk přijde z Prahy a kouká na Silver či Pražskou. Jednoho by hned zajímalo, kam všechny ty paraboly míří, a tak děkuji za zveřejnění velmi aktualizované mapy spojů uvnitř KLfree.

Jen jednoho mírně znejistí, že nějčerstvější info o stavu spojů dodává bezplatně BS, když 31.5. 13:48 hlásí, že Midway-Silver přechází na Alcomu, což Tom712 hrdině popírá, dokud to Tom733 2.6. nezprovozní. Dokonalé matení (nejen) nepřítele.

Pokud je pravda, že alepoň kabely nám nemůže Datinel rušit, chtěl bych se (když se za poslední týdny dvojnásobil počet klientů našeho AP Rebeca na cca 25) zeptat,  jak že je to s tím uvažovaným taháním kabelů v hustých sídlišťních oblastech. Je to míněno jako náhrada v místech kde to nejde na 2.4GHz, jako třeba v okolí ukradené Vodárenské, nebo je to míněno zavádět i v bezkonfliktních oblastech?

                            Zdraví,
                                        T.L.

Mr.Gespant

Pokud mas na mysli klasicky metalicky kabely ( sitovej kabel ), tak se snazime, kde to jde delat prevesy... Ale zvladame to pouze ve chvili, kdy se pripojuje nekdo novej. Ve chvili, kdy mas dva baraky vedle sebe a bylo by dobry je propojit kabelem, je tezky k tomu ty lidi donutit, protoze proc by to delali, kdyz jim to jede po wifine... :-(

ale snaha je...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

skudlik

Citace: "edvin"Jen jednoho mírně znejistí, že nějčerstvější info o stavu spojů dodává bezplatně BS, když 31.5. 13:48 hlásí, že Midway-Silver přechází na Alcomu, což Tom712 hrdině popírá, dokud to Tom733 2.6. nezprovozní. Dokonalé matení (nejen) nepřítele.

Zdar, na newsech zrejme doslo k horsimu vzajemnemu pochopeni (precijen kdyz je adresatem neclen bse, tak odpovedi byvaji ruzne).  Alcoma na midway byla pripravena uz nejakou dobu (mesic?). Na silveru byla fyzicky umistena par dni pred montazi "nove-velke". BSE se ozval az po montazi te 120ky. Takze proto zrejme to nedorozumneni. "Nova" antena skutecne nemirila na midway ... ale to uz je jen slovickareni s bse.

Samotne uvedeni do chodu Alcomy mezi Silverem a Midway nebylo zas az tak prioritni. Projevi se hlavne az po navyseni linky do internetu. Proto taky nikde nebyly zadne bombasticke clanky a omezili jsme se jen na strohou novinku na webu o tom, ze spoj byl instalovan. Podobnych vylepseni stavajicich spoju bude ted vice. S navysenim konektivity je nezbytne nutne zajistit take jeji distribuci.

Co se tyce druheho "noveho" pojitka smer Praha, jeste vcera nebylo jasne, zda bude spoj funkcni. S "oznamenim" se cekalo az na uspesne testy. Precijen psat mame novy spoj a dva dni pote ho slavne sundavat by asi nebylo to prave-orechove.

Blizsi informace budou urcite podany po zprovozneni dalsich dulezitych veci. Prace bude ted fura, zajemci o spolupraci jsou vitani s otevrenou naruci (proto take ten ruzne zatracovany formularik pro ochotniky). Nejlepsi informace maji vzdy ti co neco aktivne delaji. Ti co nedelaji nic si holt musi pockat, az na dobu, kdy je hotovo a je cas psat oslavne clanky. Chlubit se urcite bude cim.

BlackSUN

Citace: "skudlik"BSE se ozval az po montazi te 120ky. Takze proto zrejme to nedorozumneni. "Nova" antena skutecne nemirila na midway ... ale to uz je jen slovickareni s bse.

Já jsem se ozval cca tyden po tom, co jsem si všiml alcomy na midwayi, přecejen tam nejezdím denně kontrolovat stav :-)) a proto muj post zacinal "tak nam skoro utekl tyden..."

xtom ale pochopil přesně, který spoj sem myslel, viz jeho post:

Citace: "xtom-news"no, tak to se pletes :-) Nez priste zacnes delat chytryho, tak si zkontroluj fakta. Ja bych rekl, ze Silver je uplne jinym smerem, nez kterym miri ta Alcoma na Midwayi.

takže chyba asi nebyla v tom, jak jsem se vyjádřil.

Mr.Gespant

Njn... Ale to se nemuzes divit, kdyz nerozpoznas WiFi buben od Alcomy...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

BlackSUN

Citace: "Mr.Gespant"Njn... Ale to se nemuzes divit, kdyz nerozpoznas WiFi buben od Alcomy...

Ale poznam, neboj.. Viz post na news. To, kdyz byl wifi buben na stepce a tam sem ho videl prvne, s midway a alcomou na silver, jak sem ted psal, nijak nesouvisi.

edvin

Jedna Alcoma broadband nedělá, je jasné, že k rozvedeni 100 (155?) Mbps ze Silveru bude potřeba velká změna současného stavu, takže můj příspěvek nebyl než upozorněním na legrační koincidenci zpráv na http: resp. news:  klfree.net a můj obdiv mají samozřejmě ti, co to tam montují.

Protože, když už mám volno, mám na krku děti, přichází u mě v úvahu nanejvýš tahání kabelů, při kterém mi děti nepopadají se střechy. Zrovna se chystám připojovat desátý byt ze třiceti u nás v domě. Jenže jako člověka zajímá, co se děje tam nahoře, i když nechce/nemůže být kosmonautem, tak se mírně zajímám kudy nám ta data do domu tečou, i když route add .. insmod není můj oblíbený verš.

T.L.

Mr.Gespant

:lol:  :lol:

No popravde receno je fakt, ze sit ted projde vetsim upgradem, ale jiz tedka dokaze Silver rozdistribuovat tak 70MBit... :-)

Mimochodem kde si vzal tech 155? :-) Optika pro nase potreby neni technicky zhora omezena... :-)

Je fajn, ze pripojujes lidi v baraku... Jen jim taky nalezite vysvetli, ze nejsme zadna komerce  :wink:

Ikdyz ja jim to do hlavy na Infoschuzkach vtloukam... :-)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Belerby

No, je to jednoduche, BSE videl alcomu na midway, a remcal ze nikde nic, no taky co by to nekde bylo, kdyz to nebylo zprovozneny...
zprovoznilo se to az ted, viz novinky na webu...

bse rad placa, ale vi kulovy ;o)
Pij beer, at je meer *22*

BlackSUN

Citace: "Belerby"bse rad placa, ale vi kulovy ;o)

Vim vic, nez myslite a to je moje vyhoda :-))

tom712

Citace: "BlackSUN"Vim vic, nez myslite a to je moje vyhoda :-))
Kdo ti donáší :-) ?

BlackSUN

Citace: "tom712"
Citace: "BlackSUN"Vim vic, nez myslite a to je moje vyhoda :-))
Kdo ti donáší :-) ?

To víš, já ti to řeknu a budu mít útrum :-)))

DrJ3kyll

Citace: "BlackSUN"
Citace: "tom712"
Citace: "BlackSUN"Vim vic, nez myslite a to je moje vyhoda :-))
Kdo ti donáší :-) ?

To víš, já ti to řeknu a budu mít útrum :-)))

Jestli ti donasi same "zarucene" zpravy, jako doted, tak at v tom vrele pokracuje :))

BlackSUN

Citace: "DrJ3kyll"
Citace: "BlackSUN"
Citace: "tom712"
Citace: "BlackSUN"Vim vic, nez myslite a to je moje vyhoda :-))
Kdo ti donáší :-) ?

To víš, já ti to řeknu a budu mít útrum :-)))

Jestli ti donasi same "zarucene" zpravy, jako doted, tak at v tom vrele pokracuje :))

Uveď , kdy sem s něčim neměl pravdu, kromě toho, že sem jednou nepoznal wifi-buben, páč sem ho předtim nikdy neviděl, hmmm?

Tom733

Citace: "edvin"Jen jednoho mírně znejistí, že nějčerstvější info o stavu spojů dodává bezplatně BS, když 31.5. 13:48 hlásí, že Midway-Silver přechází na Alcomu, což Tom712 hrdině popírá, dokud to Tom733 2.6. nezprovozní. Dokonalé matení (nejen) nepřítele.

Naopak. Informace na webu Klfree byla dokonale presna. Spoj mezi Node Silver a Node Midway na technologii AL10D jsem spustil 2.6. odpoledne.

BS skutecne par dni pred tim neco zmatene hlasil, ale garantuju ti, ze v te dobe spoj na technologii AL10D nejel.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"