Rychlost po přechodu na 300Mbit

Založil adampulec, Červen 12, 2005, 09:35:42 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Co udělal Blacksun, když se dozvěděl o navýšení na 300Mbit:

Puknul vzteky a už tu neotravuje
7 (24.1%)
Nepuknul a vymýšlí, jak to zpomalit alespoň na rychlost Datinelu
5 (17.2%)
Otravuje dál
17 (58.6%)

Celkem hlasů: 28

Hlasování ukončeno: Červen 12, 2005, 09:35:42 DOPOLEDNE

adampulec

Chtěl bych se zeptat, jakou budu mít odhadovanou maximální rychlost po přechodu na 300Mbit. Jsem připojen na AP Vezak jih, nyní mám maximální rychlost 1Mbit.

Moje cesta je Vezak, Billa, VKD, Silver.

Ještě jeden dotaz: nebylo by lepší přendat Vezak z Billy na VKD?

Díky

Belerby

Vzdycky te bude omezovat ten vsesmer, takze nikdy ti to asi nepojede rychlejc nez testovaci soubor z vezaku...
Pij beer, at je meer *22*

adampulec

Na Vezaku jsou dva vysílače maji tušim něco kolem 70stupnu. Jakou rychlostí to tedy může jít? Signál mám podle takovejch grafů kterejm nerozumim :) 32/92. Ostatní mají podobný.

Doufám že se nebude rušit Vezak když se udělá vysílač na střeše třetího věžáku.

Belerby

proc by se mel rusit ?
a kdo rikal ze se tam udela vysilac ? ;o)

ten graf ti toho moc nerekne, mas tam test soubor (http://vezak.klfree.czf/test.cgi?10) tak si ho zkus stahnout a uvidis...

btw: taky se musis podivat kolik lidi je prave aktivnich.. rychlost se rozdeluje
Pij beer, at je meer *22*

Tom733

Citace: "adampulec"Doufám že se nebude rušit Vezak když se udělá vysílač na střeše třetího věžáku.

o takovem planu bych musel neco vedet .. ani mi, ani kolegove s GTS tam neplanujeme WiFi AP

(otazkou je, cemu rikas "treti vezak" ?)
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

BlackSUN

Citace: "Tom733"
Citace: "adampulec"Doufám že se nebude rušit Vezak když se udělá vysílač na střeše třetího věžáku.

o takovem planu bych musel neco vedet .. ani mi, ani kolegove s GTS tam neplanujeme WiFi AP

(otazkou je, cemu rikas "treti vezak" ?)

Ad 1: My :-)
Ad 2: treti vezak alias AP Sky, treti od kostela, ctvrty od nemocnice.. (nebo je to obracene? ted nevim a z okna se mi koukat nechce)

Mr.Gespant

Citace: "adampulec"Na Vezaku jsou dva vysílače maji tušim něco kolem 70stupnu. Jakou rychlostí to tedy může jít? Signál mám podle takovejch grafů kterejm nerozumim :) 32/92. Ostatní mají podobný.

je to odstup signalu od sumu, takze je nejdulezitejsi, abys na tom byl tak jako ostatní... což jak říkáš jsi... :-)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Tom733

Citace: "BlackSUN"Ad 1: My :-)
Ad 2: treti vezak alias AP Sky, treti od kostela, ctvrty od nemocnice.. (nebo je to obracene? ted nevim a z okna se mi koukat nechce)
Ad 1: bohuzel, v KI neni zadna slecna (ale uznavam, ze cestina neni moji silnou strankou)
Ab 2: proto se radsi ptam
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

BlackSUN

Citace: "Tom733"
Citace: "BlackSUN"Ad 1: My :-)
Ad 2: treti vezak alias AP Sky, treti od kostela, ctvrty od nemocnice.. (nebo je to obracene? ted nevim a z okna se mi koukat nechce)
Ad 1: bohuzel, v KI neni zadna slecna (ale uznavam, ze cestina neni moji silnou strankou)
Ab 2: proto se radsi ptam

Ad 1: nj, i kdyby tam byla, tak to bude natvrdly vzdycky :-), jinak pak taky "z" GTS... ale jde o vec, ne o cestinu, lec mam rad presne a korektni vyjadrovani.

Ad 2: Tak jsem se tedy kouknul a psal jsem to spravne, treti od kostela, ctvrty od mesta, ale to jiste vsichni vi, no ja se rad ujistim :-)

xtom

Citace: "adampulec"Chtěl bych se zeptat, jakou budu mít odhadovanou maximální rychlost po přechodu na 300Mbit. Jsem připojen na AP Vezak jih, nyní mám maximální rychlost 1Mbit.

Moje cesta je Vezak, Billa, VKD, Silver.

Ještě jeden dotaz: nebylo by lepší přendat Vezak z Billy na VKD?

Díky

nebudes pozorovat zrychleni, ale ze casteji budes moci dosahovat vyssi rychlosti, protoze uzkym hrdlem uz nebude konektivita, coz se projevovalo zejmena ve spickach. Uzkym hrdlem bude bohuzel ten sektor.

Prohozeni na VKD - asi bylo, ale samo se to neudela, prihlas se proto mezi ochotniky a nabidni, ze s tim pomuzes.

adampulec

v poslední době se stává že má Vezak dva desetiminutové výpadky za den.. je to běžné nebo je nějaký problém?

xtom

Citace: "adampulec"v poslední době se stává že má Vezak dva desetiminutové výpadky za den.. je to běžné nebo je nějaký problém?

podle naseho monitoringu - viz. monitor.klfree.czf/hotsanic - o zadnych vypadcich nevime.

adampulec

xtom

někdy se stane že signál z Vezak jih se ztratí a chytám jen Vezak sever přes ktery se nikam nedostanu a když ho chytnu tak ještě deset minut čekám, během tý doby neodpovídá Vezak ani na ping
nicméně stává se to většinou hned po spuštění počítače takže je možné že je chyba u mě akorát nevim kde

xtom

Citace: "adampulec"xtom

někdy se stane že signál z Vezak jih se ztratí a chytám jen Vezak sever přes ktery se nikam nedostanu a když ho chytnu tak ještě deset minut čekám, během tý doby neodpovídá Vezak ani na ping
nicméně stává se to většinou hned po spuštění počítače takže je možné že je chyba u mě akorát nevim kde

napis na poruchy@klfree.net podrobnosti, vcetne sveho IPcka a IPcka Tveho HWAP, co mas za antenu a jak jsi pripojen a tak...

Radekb

Citace: "xtom"
Citace: "adampulec"Ještě jeden dotaz: nebylo by lepší přendat Vezak z Billy na VKD?

Díky

Prohozeni na VKD - asi bylo, ale samo se to neudela, prihlas se proto mezi ochotniky a nabidni, ze s tim pomuzes.

cozpak o to. lidi by byli, jenze se zda, ze vezak je zaklety. jeho umisteni je velmi neperspektivni - v soukromem byte neclena.
proto do nej Sdruzeni zrejme nechce investovat.
resenim by byl presun AP na Sky, coz pry rada nechce. znamenalo by to pretocit vsechny anteny na severu, coz bych byl ochoten v pripade nutnosti osobne zajistit. problem by byl mozna s jihem, kde asi nekteri na Sky nevidi. to by se muselo zmapovat a najit reseni.
hlavne by to musel nekdo zorganizovat. ja, bohuzel, organizacni schopnosti nemam, ale jsem ochoten pomoci.

Radek