nastavení OvisLinku

Založil hafca, Červen 18, 2005, 11:39:37 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

hafca

Ahoj, jsem novej a nedaří se mi nastavit ovis. Do prvního nastavení podle návodu z těhle stránek mi to pustí, ale pak do dalšího už ne. Zkoušel jsem to jak z 98 tak z XP a je to stejné. Při zadání IP adresy, kterou jsem dostal to napíše, že stránka nebyla nalezená. V síťovém nastavení mám vyplněné doufám všechno, IP adresu, bránu, masku i DNS.
Musí v tuhle chvíli být už plně funkční anténa? A jak nebo kde zjistím polarizaci, konkrétně pro node Pražská. Tady ne stránkách jsem se to nikde nedočetl, možná špatně hledám. Zkuste mi někdo zkušenější trošku navigovat. Mohu se základním nastavením ovisu nějak zkusit signál, nebo už to musí všechno běžet?
Vím, že je to hodně otázek, ale snad se najde nějaká dobrá duše, která poradí.

Dík moc za rady hafca

Belerby

Mno, na webu je navod a presne podle nej to jde...
viz.  http://www.klfree.net/view.php?cisloclanku=2004052802

vzdycky musis mit proste stejnej subnet jak na ap tak na pc...


CitaceMusí v tuhle chvíli být už plně funkční anténa?
?? Nechapu otazku...
Kdyz nemas antenu tak nic nenaskenujes, ale ovis samozrejme funguje i bez ni...

CitaceA jak nebo kde zjistím polarizaci, konkrétně pro node Pražská.
Tim ze se obratis na spravce, kterej ti ji sdeli...
nicmene polarizace prazske je horizontal.


CitaceMohu se základním nastavením ovisu nějak zkusit signál, nebo už to musí všechno běžet?
S ovisem si signal nezmeris, sice tam ma JAKESI mereni, ale tam ti ukaze co vsechno chytas, ukazuje i silu signalu, bohuzel to jsou nahodne generovana cisla ;o(
Pij beer, at je meer *22*

Goodmen

Jak napsal Belerby ... problem bude asi v subnetu... rid se navodem...

Aby jsi mohl komunikovat s ovisem... musis mit PC i ovis na stejne siti...
(prvni 3 cisla IP adresy musi bejt stejna)
tj...
Ze zacatku mas ovis na adrese 192.168.100.252
nastavis si IP adresu na PC na jakoukoliv ktera zacina 192.168.100.xxx
(doporuceno dle navodu 192.168.100.251)

Zadas do prohlizece 192.168.100.252 a zmenis tam IP adresu ovise na pridelenou 10.102.6.xxx .... A PAK MUSIS ZMENIT IP ADRESU PC TAKE NA 10.102.6.xxx jinak se mezi sebou neuslysi...)
(misto xxx dopln cisla ktera ti byla pridelena pro ovis a pro PC - jsou ruzna)

PS: jsem take na node prazska, kdyby jsi chtel pomoc... tak se ozvy...

hafca

Podařilo se mi pokročit, ale stejně se nepřipojím. Do ovisu jsem musel dát čísla obráceně, abych se dostal zpět pozadání IP a brány. Mám v něm tedy tam co je IP číslo brány a v bráně je číslo IP. V síťovém nastavení je to dobře, tak jak jsem to dostal.
Podle toho návodu jsem to dělal včera i dnes prakticky do teď, ale jen s tím výsledkem co jsem popsal.
Anténa je funkční a i něco najde včetně Pražské, alespoň podle ovisu.
Dík za všechny rady.

hafca

[
CitaceTim ze se obratis na spravce, kterej ti ji sdeli...
Na Pažské jsou čtyři a ani jeden z nich se mi neozval, asi jsou na dovolené. První E-mail jsem psal 3.6. :cry:

Medwyn

Citace: "hafca"Podařilo se mi pokročit, ale stejně se nepřipojím. Do ovisu jsem musel dát čísla obráceně, abych se dostal zpět pozadání IP a brány. Mám v něm tedy tam co je IP číslo brány a v bráně je číslo IP. V síťovém nastavení je to dobře, tak jak jsem to dostal.
Podle toho návodu jsem to dělal včera i dnes prakticky do teď, ale jen s tím výsledkem co jsem popsal.
Anténa je funkční a i něco najde včetně Pražské, alespoň podle ovisu.
Dík za všechny rady.

Uspech - ovsem cisla obracene je naprosta hloupost ;)
- dej IP tam kde ma byt IP a branu tam kde ma byt brana
- potvrd to a zavri prohlizec
- otevri prohlizec a zkus tam napsat www.klfree.net ;)

hafca

Opět se ukázalo, že je něco špatně. Zmátlo mi ty dvě IP adresy. Chtěl jsem dvě a špatně jsem to celé pochopil. Teď už je to OK. Jenže se stejně nikam nedostanu.
Zkuste mi prosím ještě jednou navigovat.
AP ná IP 10.102.7.xx, počítač má IP to samé jen xx je o jednu vyšší. Brána je 10.102.7.1 pro oba stejně, zrovna tak Maska která je 255.255.255.0. DNS je 10.102.0.252 a 10.102.0.253, přípona je klfree.czf.
V AP v sekci  Wireless Basic nastavení se objevilo SSID kLfREE-prazska-pchery, mode klient, network type infrastructure.
Žádné další nastavení AP nebo síťové karty jsem nenašel. Ping na obě IP je, ale jinak žádný, ani na bránu nebo jinam.

Děkuji všem za rady hafca

Tom733

Citace: "hafca"V AP v sekci  Wireless Basic nastavení se objevilo SSID kLfREE-prazska-pchery, mode klient, network type infrastructure.

Ach jo .. staci poradne cist navody (treba muj ;-) http://www.klfree.net/view.php?cisloclanku=2004122001 ) :

CitaceNázvy ve formátu "kLfREE-něco-něco" většinou označují peer (Ad-Hoc) spoje mezi jednotlivými AP. Na ně se zájemci připojovat nemohou. Vyjímkou je treba "kLfREE-vezak-jih" - to je název plnohodnotného přístupového bodu.

Na "kLfREE-prazska-pchery" se tedy urcite pripojit nemuzes. Ten kdo ti prideloval IP ti urcite sdelil, na jaky SSID se mas pripojit.  Podle IPcka bych to tipoval na "kLfREE-hrad".
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

Medwyn

Tak ted to mas spravne nastaveny co se tyce IP adres - ale mas spatne natocenou antenu (a nebo proste jen spatne vybrane ap)

dej wireless/site survey/refresh
zatrhni si tam kLfREE-hrad
dej connect
pingej na 10.102.7.1 :)

hafca

Bohužel to SSID jsem nedostal, proto se v tom možná taky tak plácám.
Dík

hafca

SLÁVA už to jede.  :P  :P  :P
Všem kteří mi tady pomáhali moc děkuji.

Snad jen malou poznámku. Možná by se hodil nějaký návod i pro takové začátečníky na síti jako jsem já. Vím, že tady je, ale některé věci v něm chybí, nebo nejsou napsané úplně jasně. Navíc část informací je roztroušená po stránkách v různých podrubrikách. Tomu kdo se v téhle problematice pohybuje to je jasné, ale takoví jako já zbytečně tápou.
Nemohla by se třeba zřídit sekce download, kde by takovto věci mohly být ke stažení?
Já vím, že jsem novej a už bych chtěl poučovat, ale snad mi staří mazáci tuhle poznámku prominou.  :wink:

Medwyn


DrJ3kyll

Citace: "hafca"SLÁVA už to jede.  :P  :P  :P
Všem kteří mi tady pomáhali moc děkuji.

Snad jen malou poznámku. Možná by se hodil nějaký návod i pro takové začátečníky na síti jako jsem já. Vím, že tady je, ale některé věci v něm chybí, nebo nejsou napsané úplně jasně. Navíc část informací je roztroušená po stránkách v různých podrubrikách. Tomu kdo se v téhle problematice pohybuje to je jasné, ale takoví jako já zbytečně tápou.
Nemohla by se třeba zřídit sekce download, kde by takovto věci mohly být ke stažení?
Já vím, že jsem novej a už bych chtěl poučovat, ale snad mi staří mazáci tuhle poznámku prominou.  :wink:

A myslis, ze by jsi po svych zkusenostech a lapaliich zvladl dat takovy navod dohromady a sepsat jej?

hafca

CitaceA myslis, ze by jsi po svych zkusenostech a lapaliich zvladl dat takovy navod dohromady a sepsat jej?
Mám takový pocit, že ano. Lezl jsem na tomhle problému od pátku odpoledne až do nedělního poledne. Psal a telefonoval. A to se asi nedá hned tak zapomenout.  :wink:  Zkusím něco sepsat a pak ať to někdo posoudí, jestli je to na zveřejnění.

hafca

hafca

Stvořil jsem slibovaný návod. Jen nevím kam s ním, nebo kdo by se toho ujal. Případně to zkusil přečíst a posoudit.
hafca