Optika dorazila na Silver

Založil jo, Červenec 14, 2005, 05:55:41 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

jo

Zda se, ze dnes se podarilo zprovoznit opticky spoj Kladno Praha. Nyni prochazi zatezovym testem, konfiguruji se nove routery a vubec se pripravuje k uzivani nova serverovna na node silver (v Americke ulici).

V Americke, ve sklepe naseho hlavniho bodu site, jsme si od Mesta Kladna pronajali mistnost byvale pradelny. Budou v ni nove racky (velke profi skrine na hodne pocitacu) a v nich nove pocitace (routery = smerovace, nahani provoz spravnym smerem na spravne adresy), ktere si budou muset poradit s mnohomegabitovym naporem dat od/k clenum Klfree.

Dalsi podrobnosti s fotografiemi prineseme v clanku na www.klfree.net.

Micrus

Chtěl bych prosim tě vědět o kolik se mi zvýší rychlost připojení, když jsem měl do teď  1000 Kb/s a jestli půjde na horu i cena :twisted: . Dik  :wink:

BlackSUN

Citace: "Micrus"Chtěl bych prosim tě vědět o kolik se mi zvýší rychlost připojení, když jsem měl do teď  1000 Kb/s a jestli půjde na horu i cena :twisted: . Dik  :wink:


:-))

Doplň si nejdřív správně "kontaktní" údaje a pak si zajdi na infoschůzku a pak už dotaz bude bezpředmětný ;-)

Belerby

:arrow: rychlost se ti pravdepodobne nezvysi, pokud jsou pripojen na nejaky vsesmer/sektor... vzdy budes limitovan propustnosti onoho vsesmeru, kde ve spickach a s minimem klientu muzes dosahovat az dejme tomu 2,5 - 3,5 Mbits

:arrow: cena se nezvysi .... o cenach musi hlasovat schuze clenu, takze jedine ze by si to clenove prali a nasledne odhlasovali;o)
Pij beer, at je meer *22*

Wayne

Citace: "Belerby":arrow: rychlost se ti pravdepodobne nezvysi, pokud jsou pripojen na nejaky vsesmer/sektor... vzdy budes limitovan propustnosti onoho vsesmeru, kde ve spickach a s minimem klientu muzes dosahovat az dejme tomu 2,5 - 3,5 Mbits

:?:  A tim maximem si si fakt jistej?

:!: Ja ze mi Vyhybka, a drive ani Silver, nikdy, opakuji NIKDY, vic nez 1,5 Mbits nepusti. Ale na druhou stranu je fakt, ze malokdy to jede pod 1,4

Mr.Gespant

A myslis ze jsi tam v tu chvili sam? :-) 2,5 - 3,5 MBit, jak psal Belerby jsou prenosovka pri jednom online clenovi na antene ( samozrejme lisi se to podle toho kde je antena umistena - zaruseni... )
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

skudlik

Citace: "Wayne"
:!: Ja ze mi Vyhybka, a drive ani Silver, nikdy, opakuji NIKDY, vic nez 1,5 Mbits nepusti. Ale na druhou stranu je fakt, ze malokdy to jede pod 1,4

Zalezi taky na nastaveni shaping-limitu na danem vsesmeru/sektoru. Vyhybka ma ted max download 3.5Mbit. Z toho jde pouzit max 1.75M pro www - vic to nepobezi.

Jinak bez jakehokoli omezeni po wifi jde za "dobrych" podminek vytahnout tak max. 600kB/s (skoro 5Mbit - samozrejme half-duplex).

Wayne

Citace: "Mr.Gespant"A myslis ze jsi tam v tu chvili sam? :-) 2,5 - 3,5 MBit, jak psal Belerby jsou prenosovka pri jednom online clenovi na antene ( samozrejme lisi se to podle toho kde je antena umistena - zaruseni... )

No podle toho, co ukazuje tabulka na Vyhybce, tak i kdyz sem tam sam. A jestli si dobre pamatuju, tak tu nekde bylo kdysi zmynovano (nebo na newsech), ze prave kazdy AP je omezeno na 1,5. Takze me ten udaj 2,5-3,5 prekvapuje. Ale to nechci psat jako nespokojenost, ja su plne spokojen.
Jen me kapku prekvapuje, ze se od ruznych lidi objevuji ruzne udaje. Takze jestli by to nekdo mohl poradne osvetlit, budu mu vdecen.

A pro uplnost, merim to na ruznejch webech, ale nejcasteji by http://speed.nextra.cz/

Wayne

Citace: "skudlik"
Citace: "Wayne"
:!: Ja ze mi Vyhybka, a drive ani Silver, nikdy, opakuji NIKDY, vic nez 1,5 Mbits nepusti. Ale na druhou stranu je fakt, ze malokdy to jede pod 1,4

Zalezi taky na nastaveni shaping-limitu na danem vsesmeru/sektoru. Vyhybka ma ted max download 3.5Mbit. Z toho jde pouzit max 1.75M pro www - vic to nepobezi.

Jinak bez jakehokoli omezeni po wifi jde za "dobrych" podminek vytahnout tak max. 600kB/s (skoro 5Mbit - samozrejme half-duplex).

No jak rikam, ja si neztezuju, ani v nejmensim.
Ale spis vidim problem v tom, ze se nekdy na nejakym zdroji objevi jakysi cislo ci hodnota, jinde zase neco jineho, a pak se v tom Matej vyznej.

Mr.Gespant

No nevim jestli ma kazdej vsesmer (sektor) pevne orizlej shape na 1,5MBit... Myslim, ze kazdej je na tom jinak ( podle toho jak velky jsou pingy pri max zatizeni )... Ale mozna se mylim... do tohohle presne nevidim...
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

skudlik

Citace: "Wayne"
Ale spis vidim problem v tom, ze se nekdy na nejakym zdroji objevi jakysi cislo ci hodnota, jinde zase neco jineho, a pak se v tom Matej vyznej.

Je tu ruzne misto od mista. Zalezi hlavne na poctu lidi a ruseni. Obecne tam kde nejsou zadne problemy (malo lidi + troska ohledu na ostatni pri stahovani) byt zadny limit nemusi. Pak to muze bezet teoreticky i tech 5Mbit. .. Jenze znas to .. kdyz nekomu bezi net rychle, tak proc by koukal na ostatni a neco omezoval .. takze pak nezbyva nez to omezit cele systemove, aby to aspon nejak fungovalo.

Wayne

Citace: "skudlik"Je tu ruzne misto od mista. Zalezi hlavne na poctu lidi a ruseni. Obecne tam kde nejsou zadne problemy (malo lidi + troska ohledu na ostatni pri stahovani) byt zadny limit nemusi. Pak to muze bezet teoreticky i tech 5Mbit. .. Jenze znas to .. kdyz nekomu bezi net rychle, tak proc by koukal na ostatni a neco omezoval .. takze pak nezbyva nez to omezit cele systemove, aby to aspon nejak fungovalo.

Jasne, ja to chapu a plne s tim souhlasim. Ale neprijde mi moc chytry uvadet sem tam nejaky to cislo, pac to pak lidi zblbne. Jestli by teda nebylo lepsi bud neuvadet rychlosti zadny, a nebo naopak uvest je nekde vsechny, at se to da dohledat.
Ale je mi pak zase jasny, ze se najdou i taci, co si budou stezovat na to, proc oni maji na AP1 X MB, kdyz jinymu na AP2 to jede X*Y MB.  Ale to je asi nekonecnej pribeh.

Wayne

Citace: "Mr.Gespant"No nevim jestli ma kazdej vsesmer (sektor) pevne orizlej shape na 1,5MBit...

Jo a jinak bych chtel vsechny co na tom maji nejakou zasluhu (ne nemakacenka jako ja  :roll: ) pochvalit a ocenit, ze to bezi tak jak to bezi, pac od ty doby, do je pripojeni optikou, tak uz mi jede uplne vsecicko tak, ze si u toho muzu slintat blahem  :D  a to vcetne toho, ze uz jde i hrat TOCA2 online. Takze at je to nastaveny a orezany jakkoli, asi je to tak spravne  :lol:

Micrus

Citace: "BlackSUN"
Citace: "Micrus"Chtěl bych prosim tě vědět o kolik se mi zvýší rychlost připojení, když jsem měl do teď  1000 Kb/s a jestli půjde na horu i cena :twisted: . Dik  :wink:


:-))

Doplň si nejdřív správně "kontaktní" údaje a pak si zajdi na infoschůzku a pak už dotaz bude bezpředmětný ;-)


Je mi líto na byl jsem jen na té uvodní infoschůzce ale né na žádne infoschůzce ohledně konektivity, kontaktní údaje jsem "snad" opravil a mám připojení na silver, Nechci žádné konkrétní číslo. Chtěl bych jen hrubý odhad. Na anténu jsem připojen jen já.  :D

jedjisch

Tak si na ni zkus zajit znova. A mezitim si procti stanovy a financni rad  :?