Main Menu

Verejna IP + DC

Založil Hanz02, Srpen 03, 2005, 12:56:31 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Hanz02

v PC mam IP nastavenou na 10.102.83.XXX, IP v DC mam 62.240.168.1XX  DC mam nastaveno dobre (nepouzivam prvni den) a zkontrolovano podle (http://www.volny.cz/roman_stec/dcklient/). Muj problem je v tom, ze kdyz dam vyhledat treba slovo nhl na dc.bestofallhub.com. najdu kolem 100 odpovedi. Kamarad o 30 vterin pozdeji s passive najde kolem 400 odpovedi. Casto vidim u lidi ke kterym se chci pripojit, ze vyprsel casovy limit spojeni. UDP port se mi nastavil sam na 30080. Vyhledavani nejde i pokud vypnu FW (Kerio).


Netuším co s tim.....
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Fenix

Já bych dal aby se automaticky IP vyplnila a bylo by :-). Sna by to také mohlo pomoct. Jinak si dovolím říct že při módu aktv se toho vyhledá méně. :-) Nevím proč ale je tomu tak.
nejde to ? zkus to jinak...

Hanz02

Citace: "Fenix"Já bych dal aby se automaticky IP vyplnila a bylo by :-). Sna by to také mohlo pomoct. Jinak si dovolím říct že při módu aktv se toho vyhledá méně. :-) Nevím proč ale je tomu tak.

pouzivam Strong RC10 a tam se IP vyplnuje rucne, jiny clovek s verejnou IP (z Klfree) nasel pres 900 zdroju a ja 75. Takze neco nekde je spatne... :(
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Fenix

Citace: "Hanz02"
Citace: "Fenix"Já bych dal aby se automaticky IP vyplnila a bylo by :-). Sna by to také mohlo pomoct. Jinak si dovolím říct že při módu aktv se toho vyhledá méně. :-) Nevím proč ale je tomu tak.

pouzivam Strong RC10 a tam se IP vyplnuje rucne, jiny clovek s verejnou IP (z Klfree) nasel pres 900 zdroju a ja 75. Takze neco nekde je spatne... :(

Uj tak ja mam jen rc9 takze jestli 10tka nani nejak v... . Jinak fakt uz nevim. :(
nejde to ? zkus to jinak...

Hanz02

Citace: "Fenix"
Uj tak ja mam jen rc9 takze jestli 10tka nani nejak v... . Jinak fakt uz nevim. :(


Stejny problem u RC9 a CZDC 0.666 L
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hanz02

Citace: "Hanz02"v PC mam IP nastavenou na 10.102.83.XXX, IP v DC mam 62.240.168.1XX  DC mam nastaveno dobre (nepouzivam prvni den) a zkontrolovano podle (http://www.volny.cz/roman_stec/dcklient/). Muj problem je v tom, ze kdyz dam vyhledat treba slovo nhl na dc.bestofallhub.com. najdu kolem 100 odpovedi. Kamarad o 30 vterin pozdeji s passive najde kolem 400 odpovedi. Casto vidim u lidi ke kterym se chci pripojit, ze vyprsel casovy limit spojeni. UDP port se mi nastavil sam na 30080. Vyhledavani nejde i pokud vypnu FW (Kerio).


Netuším co s tim.....

Stačí si nastavit HUB jako oblíbený a tam nastavit každému HUBu veřejnou IP adresu. Nestačí pokud máte veřejnou IP adresu jen v nastavení, musí být u každého HUBu zvlášť. :!:  :!:  :!:



Dík PNEU  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

skudlik

No to mi prijde jako docela blbost .. nastaveny to pro kazdej hub nemam a funguje mi to v pohode ...

Jak mas to centralni nastaveni ??

Mas tam Firwall with manual port forwarding + vyplnenou svoji verejnou IP a porty (pokudmozno TCP a UDP stejny a vetsi jak 1024). + NEMAM zaskrtnuty Don't allow hub/upnp to override.

Hanz02

Citace: "skudlik"No to mi prijde jako docela blbost .. nastaveny to pro kazdej hub nemam a funguje mi to v pohode ...

Jak mas to centralni nastaveni ??

Mas tam Firwall with manual port forwarding + vyplnenou svoji verejnou IP a porty (pokudmozno TCP a UDP stejny a vetsi jak 1024). + NEMAM zaskrtnuty Don't allow hub/upnp to override.

Vecer se ozvu na ICQ, po 21h.
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

K5

Citace: "Hanz02"Stačí si nastavit HUB jako oblíbený a tam nastavit každému HUBu veřejnou IP adresu
Dovolím si nesouhlasit (sice to tak jak píšeš funguje taky, ale je to nouzovka). RC9 výše popsaný problém nemá, RC10 vyžaduje toto nastavení:



poznámka: porty jsem si vycucal z prstu

návod http://www.volny.cz/roman_stec/dcklient/ jsem zaktualizoval

Hanz02

Citace: "K5"
Citace: "Hanz02"Stačí si nastavit HUB jako oblíbený a tam nastavit každému HUBu veřejnou IP adresu
Dovolím si nesouhlasit (sice to tak jak píšeš funguje taky, ale je to nouzovka). RC9 výše popsaný problém nemá, RC10 vyžaduje toto nastavení:

poznámka: porty jsem si vycucal z prstu

návod http://www.volny.cz/roman_stec/dcklient/ jsem zaktualizoval

jo to je ono D I K  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

doctor

chtel bych prejit na activa, mam uz pripravenou verejnou ip, v komplu antivir a fw, myslite ze i tak je nebezpecny prejit z neverejny na verejnou adresu? furt se toho tak nejak bojim  :oops:  :wink:

BlackSUN

A ceho se bojis? Ze ti nekdo vyhackuje komp (btw z ceho je pls zkratka kompl? kompluter?) Nebo ze se ti zaviruje?

Pokud mas zazaplatovany wokna, tak si napr. keriem zablokujes vsechno, co nechces mit pristupny, a je to.
Antivir je z tohodle pohledu nepodstatnej, pokud nebudes pouzivat deravy veci (IE, OE) nebo deravy mysleni (otevirani neznamejch, zjevne "vadnejch" mailu), tak se neni ceho bat.
Pripadne bych se "odstinil" jeste linux firewallem, kde mohou bezet dalsi zajimave sluzby.

BlackSUN

Navic na activ ti staci preklad dvou portu na gate do netu a muzes vesele byt dal na privatni ip.
Active s verejnou ip se hodi proti blbcum, co "zaridi" ban na spolecnou verejnou. Tot vse.

tom712

Citace: "doctor"chtel bych prejit na activa, mam uz pripravenou verejnou ip, v komplu antivir a fw, myslite ze i tak je nebezpecny prejit z neverejny na verejnou adresu? furt se toho tak nejak bojim  :oops:  :wink:
Neboj.
Pokud budeš mít dobře nastavený firewall tak se ti nemůže nic stát.

Salome

Už poměrně dlouho stahuju přes DC jako pasiv. V poslední době však většina hubů pasivní uživatele nebere. Jak mám získat tu veřejnou IP adresu, abych si mohla nastavit active mód?? :?: