Main Menu

Verejna IP + DC

Založil Hanz02, Srpen 03, 2005, 12:56:31 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Cvrcci

Citace: "Salome"Jak mám získat tu veřejnou IP adresu, abych si mohla nastavit active mód?? :?:
http://www.klfree.net/view.php?cisloclanku=2005070301

Salome


Salome

Už jsem získala veřejnou IP adresu, ale mám trochu problém s nastavením Strong DC++ RC10 na active. Vyplnila jsem to všeho správně, do bind adress jsem napsala tu veřejnou IP a spojení jsem nastavila na přímé. Ale potom mi to na hubech začalo psát: <[Bot]Security> Vas direct connect klient zadal neplatnou IP adresu pri pozadavku pripojeni (klient poslal 10.102.166.152, vy mate 213.192.32.63)
A samozřejmě vůbec nešlo stahovat.
Myslela jsem si, že bude stačit, když v nastavení počítače přepíšu svoji IP  tou veřejnou, ale potom mi nešel internet vůbec :(  Víte někdo co s tím?? :?:

skudlik

Adresa se nepise do Bind Addreess :)

Konkretne u Strong DC RC10 je to potreba nastavit na Firwall with manual port forwarding - a verejnou IP nastavit do chlivku External / WAN IP. Taky je dobre zaskrtnout Don't allow hub/UPnP to override. Bind address nechat nastavenou na 0.0.0.0

Bind address znamena na jake konkretni IP ma klient ocekavat prichozi spojeni. Jelikoz preklad adres z verejne na privatni probiha jiz na gate (nase brana do internetu), spojeni co prichazeji do klienta jiz maji jako cilovou adresu privatni adresu v ramci klfree (10.102....).

Hanz02

Trochu OT

mne se jen libi - jak se kazdy snazi pomoct  :lol:
ale je to spravne

No kdyby jsi nevedela, ptej se dal, radi poradime  :twisted:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Salome

Tak jsem to nastavila, tak jak jste mi poradili, veřejnou IP jsem napsala do okýnka s označením eternal WAN/IP, ale pořád mi to na žádném hubu nechce hledat ani stahovat file listy. :cry:  Už jsem z toho fakt jelen :?

tom712

Citace: "Salome"Tak jsem to nastavila, tak jak jste mi poradili, veřejnou IP jsem napsala do okýnka s označením eternal WAN/IP, ale pořád mi to na žádném hubu nechce hledat ani stahovat file listy. :cry:  Už jsem z toho fakt jelen :?
Ale to by mělo stačit...
Takhle to mám já a všechno mi funguje. (Ty porty se tam můžou napsat jakýkoliv)


Hanz02

Jen dotaz, jaky mas firewall a jak tam mas nastavene DC?
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Salome

Mám kerio personal firewall. Mno DC mám nastavené podle toho návodu. Ty porty se mají také vyplnit?

tom712

Citace: "Salome"Mám kerio personal firewall. Mno DC mám nastavené podle toho návodu. Ty porty se mají také vyplnit?
Nějaký čísla tam vyplň (1-65535) je to celkem jedno, doporučuju něco nad 6000.

Ale je důležitý povolit strongDC v keriu, oba protokoly na všech portech obouma směrama to jistěj ;-)

Salome

Myslím, že v keriu mám to DC povolené. Má to takovou nejasnou lištu, takže to nedokážu určit přesně. Ty porty jsem nastavila na něco nad 6000 a stejně to nejde.

Salome

Aha, takže problém bude ve firewallu. Zkusila jsem ho úplně odpojit a už to chodí. Teď už jenom stačí přijít na to jak v něm to DC povolit.

Salome

Už to snad mám :D  Děkuji všem za cenné rady :wink:

Hanz02

Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

belakos

A ja se chtel zeptat, jestli neni za NATem 8)