Zákeřnost

Založil BlackSUN, Září 09, 2005, 04:30:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

BlackSUN

Mám tady jeden zákeřnej...

Nepravidelně, avšak často se mi stává, že se mi sekne počítač tak, že absolutně nereaguje, jen grafika zobrazuje pořád to samé. Pomáhá jen tvrdý reset.
Zatím se mi moc nepodařilo vysledovat nějaké bližší souvislosti, ale děje se to zpravidla při browsení na netu. Někdy ano, někdy ne. Jen irc a icq to neudělá, ale opera nebo ff skoro vždy. Občas i IE, jen kvuli testu sem to zkusil.
Přeinstalace widli nepomohla, fedora se zasekne už při instalaci.

Na co byste to kdo viděl? Komp neni nejnovější, ale office a net na něm jede a o to mi jde, nemá cenu kvůli tomu kupovat nový. A jde mi i o to přijít na to, čím to je.

Test paměti chyby žádné nevykázal, disk je taky ok.

Budu rád za jakékoliv postřehy. Díky

DrJ3kyll

Zkus Benchmarkovat - tipnul bych si prehrivani nektere komponenty, nebo pamet v haji

belgarat

Hm, tak az zjistis cim to, tak povez... zene se na pocitaci deje totez. Menil jsem pamet, desku, video - a furt :)

K5

<OFF TOPIC>AMD sucks</OFF TOPIC>  :twisted:

Mr.Gespant

ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

Radekb

Citace: "belgarat"Hm, tak az zjistis cim to, tak povez... zene se na pocitaci deje totez. Menil jsem pamet, desku, video - a furt :)
A co zdroj?

belgarat

No zdrojem to byt muze, ale fungl novy Fortron :( ?

BlackSUN

Zdroj bych u sebe vyloucil, jede to na nej uz sto let, ale muzu zkusit vymenu. Vetracek na grafice mi neprijde jako zdroj problemu, pac komp jede v klidu treba deset hodin, pokud nepustim nejaky browser a nesmejdim po netu. Pustim si Oo writer a pisu si dve hodky, u toho mam mIRC a ICQ a klid. Pustim operu a bum. Nekdy hned, nekdy za dyl. Pri testovani s IE to vydrzi dyl, ale jak kdy. Firefox to same. Vetsi sitovy traffic ale nedela problem, download na plnej knedlik jede taky, pokud se mi povede ho pustit pred zasekem. Jinak komp v te konfiguraci fachal jak dlouho, s offtopicem se ztotoznuji, chipset je i815 a je tam celer sedmikilo.
Dneska sem zkousel asi pet jinych pameti ruznych velikosti a stale stejne, takze ty bych asi vyloucil.

Mr.Gespant

no tak to vypada na SW chybicku ne? nejaka pokazena knihovna, ktera se stara o browseni?? ( asi placam - ve wokenich knihovnach se moc nevyznam )
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!

BlackSUN

Kdyby si pozorně četl můj první příspěvek, tak tam píšu, že fedora se zasekla už při instalaci, tak to bude sice něco, co se vyvolá browsenim, ale nejenom tim.

Dnes sem zkoušel jinou grafiku a síťovku, ani jedno žádná změna. Paměti už sem taky testoval jiné, nic. Ještě zkusím jiný disk, řadič do pci místo onboardovýho a pak už rovnou celou desku.

Karfik

Citace: "BlackSUN"Kdyby si pozorně četl můj první příspěvek, tak tam píšu, že fedora se zasekla už při instalaci, tak to bude sice něco, co se vyvolá browsenim, ale nejenom tim.

Dnes sem zkoušel jinou grafiku a síťovku, ani jedno žádná změna. Paměti už sem taky testoval jiné, nic. Ještě zkusím jiný disk, řadič do pci místo onboardovýho a pak už rovnou celou desku.
Vymen mezikus, ten je vetsinou blbej.
To je to mezi zidli a klavesnici, jinak taky pocitacuv pohlavni organ. :wink:
Nemluvím sprostě, nekouřím a nepiju. Ale když mi ku*va spadne cigáro do piva, tak to se fakt nase*u.

kroup

Pises tam o OpenOffice a o Opere, tak jen podotykam jestli jsi zkousel novejsi JRE, obcas to zlobi kvuli nejakym nedotazenostem v updatech k aplikacim.
a cestě zpět na Zemi jsme narazili na mnoho podivných věcí. Minulý týden jsme objevili měsíc, který měl stejný tvar jako zadek Marilyn Monroe. Obletěli jsme ho hned několikrát.

BlackSUN

Ano, to jsem sice používal, ale tím to taky asi nebude, protože se to seká i při testech z ultimate bootcd. Zkoušel sem už i IDE řadič do PCI, spíše zhoršení. Tak doufám, že to bude jenom deska a seženu nějakou jetou levně.

Tom733

Neco podobneho sem zazil s jednou serii desek Asus. Byly tam nejake mizerne kondiky u on-board zdroje pro CPU, ktere vyschly. Na prvni pohled to mnohdy nebylo poznat.

Po vymene OK.
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

BlackSUN

Deska je Octek Rhino, už se chystám zkusit jinou, zkoušel sem všelijaké testy a vypadá to asi na něco s řadičem disku, protože se to seklo vždy při stejném testu disku, pci řadič nepomohl, spíš to bylo ještě horší.

Určitě o výsledku poreferuju.