SIP adapter ZyXEL Prestige 2002

Založil tom712, Říjen 17, 2005, 06:29:43 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

tom712

Jelikož mám doma v velice dobrý (a drahý :-) ) analogový telefon začal sem uvažovat o koupi adaptéru.

Namátkou sem našel:
WELL ATA151 za 2 081,- Kč
ZyXEL Prestige 2002 za 2 249,- bez DPH - ten se mi libi :-)

Vlastne ten se mi libi tolik ze si ho asi koupim :-)

tom712

Tak ZyXEL mam doma :-) Vypadá to dobře.

Možná sepíšu návod.

Hanz02

Citace: "tom712"Tak ZyXEL mam doma :-) Vypadá to dobře.

Možná sepíšu návod.

jak se pres to volä? :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

tom712

Citace: "Hanz02"jak se pres to volä? :D
Halóó, halóó

tom712

No tak zatim s tim nemam valne vysledky... Neni rozumnet! Volal jsem na hotline telekomu (800123456) rozuměl jsem akorat "Dobry den cesky telekom... " a dal nic. Sekani, trhani...

Celkovy stream ktery ten "rozhovor" udelal byl asi 7 KB/s To mi pride celkem malo.
Pingy v prubehu hovoru jsou dobre, max 30ms.

Je tam spoustu nastaveni ktere netusim k cemu je :-) Nehlasi se nejaky dobrovolnik co by se na to podival?

Radekb

Citace: "tom712"No tak zatim s tim nemam valne vysledky... Neni rozumnet! Volal jsem na hotline telekomu (800123456) rozuměl jsem akorat "Dobry den cesky telekom... " a dal nic. Sekani, trhani...

Celkovy stream ktery ten "rozhovor" udelal byl asi 7 KB/s To mi pride celkem malo.
Pingy v prubehu hovoru jsou dobre, max 30ms.

Je tam spoustu nastaveni ktere netusim k cemu je :-) Nehlasi se nejaky dobrovolnik co by se na to podival?

Doporucuju forum na http://www.telefonujeme.com/
Ten datovy tok IMHO odpovida.
Viz http://www.telefonujeme.com/viewtopic.php?t=341

A softwarovy telefon Ti funguje normalne?
Na test linky doporucuji registraci u //www.netphone.cz
Maji tam echo a hudebni smycku.

Ja pokukuji po Sipure 1001. Podle informaci ve foru by mela byt osvedcena.

haldar

Tak jsem si koupil taky prevodnicek a muzu zahodit Telecom. Planet VIP-156. Cena kolem 1850,- CZK s dani.
Nastaveni je pomerne jednoduche. Nastavit IP, SIP parametry, povolit pouze kodeky G711-ulaw a G711-alaw.
K volani pouzivam sluzbu ha-loo.cz. Kvalita ted po ranu vynikajici. Uvidime vecer :)

Zapasil jsem s tim asi 2 dny nez jsem to rozbehal a musel pomoct suport od ha-loo. Klicem bylo nastaveni kodeku. Pokud nejsou nastavene spravne, dovolate se k sobe, ale nezavolate si. Na druhe strane to zvoni, ale hlas neproleze.

belakos

Takze ten prevodnik funguje tak, ze drat od svyho analogovyho telefonu strcim do nej a drat z prevodniku strcim do ethernetu, je to tak? De mi o to, ze doma mame nejakou ustrednu (proste vic telefonu, ktery si muzou volat mezi sebou, nebo volat do normalni telefonni site), z ktery teda finalne vede taky jenom jeden kabel a ten je pripojenej k telecomackymu kabelu. Takze pokud koupim prevodnik a strcim do nej ten finalni kabel (ten, co je ted pripojenej k telecomu) a kabel z prevodniku strcim do eth, bude to fungovat? Proste vsechno bude jako driv, akorat budeme volat pres net. Chapu to spravne? Diky (omluvte krkolomny popis :))

tom712

Citace: "belakos"Proste vsechno bude jako driv, akorat budeme volat pres net. Chapu to spravne? Diky (omluvte krkolomny popis :))
Jo, chapes to spravne :-)

Jinak bych sem mohl napsat me zkusenosti ze ZyXELem :-) No nic moc, dost se to skube. Zjistil jsem ze na GRC je pri vetsim trafficu desivej jitter.
Prave v tuto chvili tam tece 0,5Mbitu a ja si krasne pokecal s pani z telekomu :-) Ale jak je tam traffic nad 2Mbity tak se to kouse :-(

belakos

Dik za odpoved. Tak sem hledal na netu a myslim, ze Sipura SPA 1001 by mohla byt ok. V datasheetu pisou, ze to ma DHCP klienta, ale doufam, ze se tomu skrz to webovy rozhrani da priradit i pevna adresa?

A neni treba ta Sipura uplne nahovno a akorat sem se to nikde nedozvedel?  :twisted:
Jo prosimte este, co znamena jitter? Dik

Radekb

Citace: "belakos"Dik za odpoved. Tak sem hledal na netu a myslim, ze Sipura SPA 1001 by mohla byt ok. V datasheetu pisou, ze to ma DHCP klienta, ale doufam, ze se tomu skrz to webovy rozhrani da priradit i pevna adresa?

A neni treba ta Sipura uplne nahovno a akorat sem se to nikde nedozvedel?  :twisted:
Jo prosimte este, co znamena jitter? Dik
Cca pred 14-ti dny jsem si koupil Sipuru 1001 a musim rict, ze je super. Jak moznosti nastaveni tak kvalita hovoru. Mel jsem k ni pripojeny telefony Panasonic klasicky i DECT a oboji OK. IP adresu lze nastavit z pripojeneho telefonu tonovou volbou.
A ma krasny malicky spinany napajeci zdroj :)

Jitter je "rozptyl" pingu. Na Vezaku me zatim taky zlobi pri vetsim zatizeni, ale novy peer na VKD to, predpokladam, spravi.

Deacon

problem s jitter a skubanim je v tom, ze jeste neni priorizovan hlasovy stream, ale snad to stihneme brzy  :idea:

Hanz02

Je nekdo ochotny mi pujcit tuto zazracnou krabicku  :lol: Nebo primo IP telefon  :D

Odmena: poradim-pomuzu co budu moct, dobry pocit, vsude budu chvalit  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

tom712

Citace: "Hanz02"Je nekdo ochotny mi pujcit tuto zazracnou krabicku  :lol: Nebo primo IP telefon  :D

Odmena: poradim-pomuzu co budu moct, dobry pocit, vsude budu chvalit  :lol:
Klidně pučim.

tom712

Tak update: Vzal jsem si od hanze02 z5 můj ZyXEL Prestige 2002
Nahrál do něj nový firmware a funguje :-)

Zkoušel sem to s připojením od Ha-Vla.

V původním nastavení je to docela náročné na jitter. Když je vyhodnocen jako "výborný" tak je to fakt výborný, ale když to klesne na "dobrý" tak už se to začne lehce trhat.

Nastavil sem parametr QoS na nejvyšší a hned to bylo lepší.
Taky sem vypnul VAD a hned to bylo lepší.

Echo cancellation o kterém říkají že se má vypnout na to zdá se vliv nemá. Ale zapnout ho bylo potřeba pouze když jsem volal na eurotel 800333333, ostatní čísla zdarma echo neměly.

+ Dokonce to umí otagovat VLAN, což by se asi dalo použít pro priorizaci v síti Klfree.net
+ Má to přístup přes telnet a FTP
- Má to vnitřní paměť jen na 10 účtů (to je dobré když má někdo VoIP účet třeba na sip.klfree.net ale nemá telefoní číslo)

Takže shrnutí: Lze s tím telefonovat :-)