Nešvary P2P - BitTorrent

Založil stegr, Listopad 28, 2005, 11:34:04 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

stegr

Pozdrav všem.

Četl jsem zde pár příspěvků k P2P. Syn používá jak Torrent tak DC, ale máme s tím problémy. Jako AP mám Asus wl500g, takže mám jednu IP adresu. V okamžiku, kdy kluk začne stahovat, další dva PC si na internet ani neťuknou a to nemluvím o VoIp, který chci zahájit, přitom Netlimiter má nastavený dost nízko. Dá se v těchto P2P programech nastavit napevno šířka pásma (rychlost) download, upload, zdá se mi, že na to Netlimiter nestačí. Jestli mi někdo bude ochoten vysvětlit, proč i po zavření Torrentu ještě cca 0,5 hodiny nejde připojení, budu vděčný.

Díky

tom712

Citace: "stegr"...Jestli mi někdo bude ochoten vysvětlit, proč i po zavření Torrentu ještě cca 0,5 hodiny nejde připojení, budu vděčný.
Torrent je koukám poslední dobou hodně v oblibě ;-) (Zdravíme RIAA)

Odpověd je celkem jednoduchá. P2P programy otevírají hrozně moc spojení. Při překročení určitého limitu se vám již další spojení prostě neotevřou. (Je to tuším 250 spojení, ale já mám teď otevřeno 432 a vesele surfuju po netu...)
Tyto spojení nejenže otevřou, ale navíc je pak ani nezavřou takže máte zavařeno na další půl hodinu.

Jediný lék na to je dobrý a dobře nastavený klient.
Moje doporučení je Azureus - návod na něj tu někde je - nastavit v záložce Přenos ~ Celkové Maximum spojení asi na 100.

Jinak limity trafficu které jsou v jednotlivých klientech fungují, netlimitter tky funguje, to neni problem.

stegr

Dobrý, děkuju. Toho Azurea jsem si všiml, zkusíme to. Je nějaký problém ve veřejné IP? Někdy ji odpojuji a na chvíli je to pro ostatní PC lepší.

tom712

Citace: "stegr"Je nějaký problém ve veřejné IP?
Ne.
To akorát že otevřená spojení se počítají ne členovy ale každé IP zvlášť. Takže když si prohodíte IP tak si můžete vlastně další spojení otevřít... No :?  cojávim...

Jinak sem tady něco sesmolil o BitTorrentu ...https://twiki.klfree.czf/twiki/bin/view/Navody/BitTorrent

stegr

Jo děkuju. Podívám se, ale z práce mi to nejde otevřít. Podívám se doma.

Hanz02

on je spatny odkaz  :D

Otazka je, zda chce klfree uverejnovat tyto navody na vlastnich strankach  :?:  Ale to je uz otazka pro jine...
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Strazhce

Dle meho nazoru Klfree nechce tyto navody na svych strankach.

Berte to jako nazor clena KK ;-)

tom712

Citace: "Hanz02"on je spatny odkaz  :D
Ne, odkaz je spravne :-) Ale samozrejmne to z prace neotevre dokud nezmeni .czf
Citace: "Hanz02"Otazka je, zda chce klfree uverejnovat tyto navody na vlastnich strankach  :?:  Ale to je uz otazka pro jine...
Citace: "Strazhce"Dle meho nazoru Klfree nechce tyto navody na svych strankach.
No ja bych ho naopak uverejnil :-) Ackoliv napsal sem to hlavne proto abych moh odkazovat tem lidem co mi pisou majly "Cetl jsem na foru vase prispevky o P2P, potreboval bych poradit... Spravce AP me uz nekolikrat odpojil... Pry zahlcuju router..."

Udelal bych nejakou osvetu v ramci prevence :-)

Strazhce

Vsak je to chvalyhodne, kdyz jde o osvetu, ale tento navod muze byt umisten na nejakych strankach mene spojovanych s klfree, nez twikina, a da se na nej odkazovat. Takhle to vypada, ze klfree dava navod, jak na p2p vymenne site, ktere jsou implicitne spojovany s necim nelegalnim.

tom712

Další nešvat TORRENTů je máo zdrojů - seedů.
Například já sem si stáhnul nějaký video. 700MB s toho je staženo 99,9% a zbytek nejde. Protože to nikdo neseeduje a neni odkud stahovat.

Už i tohle začíná bejt leecherská síť. Prostě co nejvíc a nejrychlejš nasosat a těm ostatnim nedát nic. A hned jak to mam soslý tak se odpojim! Achjo.

Hangman

Použíwejte DC++ - seženete wšechno a můžou jet 3PC současně a jede to OK :wink:  i na Asus wl-500g
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

scorpio

Citace: "tom712"
Už i tohle začíná bejt leecherská síť. Prostě co nejvíc a nejrychlejš nasosat a těm ostatnim nedát nic. A hned jak to mam soslý tak se odpojim! Achjo.

A ja jsem treba u kamose koukal na (nejmenovany) P2P klient.
Neco tahal ... download mel 30 KB/s ... a upload 700KB/s na tomtez souboru ... pak to srazil na MAX 300KB ... takze nez sosnul 4GB, odsdilel skoro 90GB ... tak se pak nediv ze jak to dojede tak to lidi tipnou.
-- by Scorpio ---

tom712

Citace: "scorpio"A ja jsem treba u kamose koukal na (nejmenovany) P2P klient.
No tak proboha jmenuj  :roll:

Nevim o čem mluvíš jestli o BitTorrentovym klientovy nebo DirrectConnect klientovy.
A mimochodech na klientech to nezalezi. Torrenty se snazi poskytnout ti vetsi download rychlost pokud ty poskytujes vetsi upload. A pokud teda nasavis spravne limity tak se to rozdeli pekne rovnomerne - kolik odeslias tolik prijimas.

Na DC to je jina, tam samozrejme kazdy chce sosat co nejrychleji... no a omezi si upload :-) to je leecherska síť už dávno, to sem sem ani nechtěl psát  :lol:

BlackSUN

By si tu někdo měl potrénovat správná písmena ve slovech a ve správném počtu... členovY je fakt funny.. nebo dirrect.. než něco plknu, aspoň si zjistim, jak se co píše..

scorpio

Citace: "tom712"
Nevim o čem mluvíš jestli o BitTorrentovym klientovy nebo DirrectConnect klientovy.

BitTorrentovym

Citace: "tom712"
A mimochodech na klientech to nezalezi. Torrenty se snazi poskytnout ti vetsi download rychlost pokud ty poskytujes vetsi upload. A pokud teda nasavis spravne limity tak se to rozdeli pekne rovnomerne - kolik odeslias tolik prijimas.

No ja na 30KB/s down a 700KB/s up se share ratio 20+ naprosto nic rovnomernyho ani spravedlivyho nevidim. Je to sosam malo, pac to vic nejde, a vsichni berou ode me co jim nasosky stacej ...

Citace: "tom712"
Na DC to je jina, tam samozrejme kazdy chce sosat co nejrychleji... no a omezi si upload :-) to je leecherska síť už dávno, to sem sem ani nechtěl psát  :lol:

DC jsem fakt nemyslel ... Azareus je torrent jak vysitej.
-- by Scorpio ---