firmware pro OvisLink WL-5460AP

Založil , Prosinec 01, 2005, 02:34:33 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Kterou verzi fw pouzivate u sveho AP?

Puvodni
Jinou - od výrobce v1
Jinou - od výrobce v2
Jinou, z jineho zdroje
APLite/APPro
Nepouzivam AP

K5

Rozjel jste někdo tyhle dva ovislinky:
a) proti sobě na plnou rychlost?
b) proti notebooku, ve kterém je intel nebo marvel nebo cokoli jiného "neovislinkového" na plnou rychlost?




Net od O2? UPC? A proč proboha?

SPM

Citace: K5 kdy Únor 27, 2008, 09:26:38 ODPOLEDNE
Rozjel jste někdo tyhle dva ovislinky:
a) proti sobě na plnou rychlost?
b) proti notebooku, ve kterém je intel nebo marvel nebo cokoli jiného "neovislinkového" na plnou rychlost?




Net od O2? UPC? A proč proboha?

Vzhledem k tomu, že u 802.11b je max. rychlost něco pod 5Mbps, ač na krabicích se to chlubí 11 a u gčka to bude nějak podobně, tak myslím že ano
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Medwyn

Pouzivam WL5460 doma jako AP, funguje priblizne 2500kB/s HD.
V ntb je nejaka intelka.. neco z centrino sady.

K5

#18
Je mi jasné, že u 802.11b je 11Mbit/s pouze teorie a praxe
je díky half duplexu někde kolem těch 5 až 5,5 Mbit/s - s tím
problém nemám, zajímá mě spíš to géčko, 802.11g je teoreticky
54Mbit/s, prakticky to zase bude polovic, ale: mě se v práci
nedaří k ovislinku připojovat notebooky jinak, než jejich násilným
omezením na 802.11b, což je docela na pytel. A než začnu
laborovat s výměnou FW, rád bych aby se k tomu vyjádřil někdo,
kdo má s 54MBit/s reálnou (nejlépe každodenní) praxi.

Citace: Medwyn kdy Únor 27, 2008, 10:17:59 ODPOLEDNE
Pouzivam WL5460 doma jako AP, funguje priblizne 2500kB/s HD.
V ntb je nejaka intelka.. neco z centrino sady.
A s jakým firmwarem v AP?




Net od O2? UPC? A proč proboha?

Medwyn

Praxi mam kazdodenni.

Uptime 50day:3h:14m:20s
Firmware Version v3.2.1.3.9e_b[2]


50 dni asi proto, ze jsem ho nekdy o Vanocich kvuli uklidu kabelaze resetoval.

Zkousel jsem ruzne firmwary - a tenhle se mi jevil jako dlouhodobe nejstabilnejsi..

Bohuzel mi obcas buguje PDA i notes pokud pouziji chytrejsi sifrovani, treba WPA2.
Jedu teda na obycejnej WEP + MAC filter.

K5

V práci používáme výhradně chytřejší šifrování, je to nutnost. Vidím to tak, že Ovislinky raději nebudeme firemním zákazníkům nabízet a budeme je tlačit do něčeho "chytřejšího".

kroup

Mám vyzkoušený firmware Wive v0.6.1 a jsem až na pár nedodělků celkem spokojený. Potřeboval jsem z 5460 udělat trošku plnohodnotnější věc s vlastním DHCP serverem / NATem a tenhle fw to řeší. Web projektu je http://rtl8186.sourceforge.net/. Sice je trošku problematičtější získat dokumentaci (jediný dostupný zdroj je ruské fórum a návod, samozřejmě v ruštině) ale jinak si s rozhraními můžete pohrát klasicky polinuxovsku a nemusíte spoléhat na pár výrobcem přednastavených režimů.

pozn.: v současné verzi je problematické šifrování, asi špatně vyřešený endian, takže zatím jenom filtrace MAC
a cestě zpět na Zemi jsme narazili na mnoho podivných věcí. Minulý týden jsme objevili měsíc, který měl stejný tvar jako zadek Marilyn Monroe. Obletěli jsme ho hned několikrát.

scorpio

Citace: K5 kdy Březen 01, 2008, 10:12:27 DOPOLEDNE
V práci používáme výhradně chytřejší šifrování, je to nutnost. Vidím to tak, že Ovislinky raději nebudeme firemním zákazníkům nabízet a budeme je tlačit do něčeho "chytřejšího".

Osobně doma používám Access point EDIMAX EW-7209APg s FW APPro54G - ano je to klon Ovis 5460.
FW APPro 54G je placenej a vyžaduje doplnění AP o HW modul - bez něj nechodí.

Stabilita si myslím že je dost dobrá :

Uptime : 33day:6h:22m:49s
Firmware Version : Online.pl/APPro 54G current
WLAN driver : RTL8185 driver version 1.11
Compilation : 01.TF-sdk4 #260 Tue Nov 6 19:14:13 2007


Používám to se šifrováním WPA2-AES (TKIP) a s tabulkou přístupu MAC adres.
Připojuju k tomu přes WiFi několik zařízení - všechna hlásí link na 48-54 Mbit :
pevnej komp : WiFi Atheros AR5006X
notebook #1 : WiFi Atheros AR5211X
notebook #2 : WiFi Intel 3945ABG
smartphone  : WiFi netuším, MAC 00:1B:FB:xx:xx:xx

původně jsem připojoval ještě foťák ale ten neumí WPA2-AES (TKIP) tak jsem od toho upustil
foťák : WiFi netuším, MAC : 00:13:E0:xx:xx:xx

Takže si myslím že je to celé otázka FW.
Ale stejně, RTL 8186 čipset nemá dostatečný výkon na víc než takových 20-25 Mbit - i v bridge modu
Je to prostě už celkem dědeček čipset  ::)
-- by Scorpio ---

skudlik

Citace: scorpio kdy Květen 31, 2008, 10:43:08 ODPOLEDNE
Ale stejně, RTL 8186 čipset nemá dostatečný výkon na víc než takových 20-25 Mbit - i v bridge modu
Je to prostě už celkem dědeček čipset  ::)

Hehe .. jen tak pro zajimavost - myslis, ze na jinym cipsetu by 802.11g vytahlo vic nez tohle ? .. To uz moc neni o "vykonu" cipsetu.. Ja jsem teda vic jak 25Mbit nevidel nikdy ani na kratkym a dobre_signalovym spoji na 5G.

scorpio

Citace: skudlik kdy Červen 01, 2008, 05:24:12 ODPOLEDNE
Citace: scorpio kdy Květen 31, 2008, 10:43:08 ODPOLEDNE
Ale stejně, RTL 8186 čipset nemá dostatečný výkon na víc než takových 20-25 Mbit - i v bridge modu
Je to prostě už celkem dědeček čipset  ::)
Hehe .. jen tak pro zajimavost - myslis, ze na jinym cipsetu by 802.11g vytahlo vic nez tohle ? .. To uz moc neni o "vykonu" cipsetu.. Ja jsem teda vic jak 25Mbit nevidel nikdy ani na kratkym a dobre_signalovym spoji na 5G.

Ale ano, už jsem dosáhl s jiným čipsetem (Atheros) na krátkou vzdálenost kolem 30 Mbit. Víc opravdu 802.11g nedá.
Ale u toho RTL 8186 čipsetu se jedná i o bridge LAN <=> WAN (nikoli WiFi) kde jeho výkon taky končí pod 30Mbit, v NAT modu dokonce někde na 15Mbit.
Jiný čipset měl v bridge módu LAN <=> WAN kolem 60-70 Mbit, při NATu 40-50 Mbit. Je to o výkonu CPU a paměti. RTL 8186 je už pomalý.
-- by Scorpio ---