Internet 4G a router

Založil Docent, Leden 07, 2006, 01:22:42 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Docent

V práci jsem připojil modem od T-Mobile na Internet 4G přes router Asus WL-500G. Zkoušel jsem na něm zatím 3 PC. 2 jedou naprosto bez problémů (1 x XP + 1 x Win98), s tím třetím (XP Prof SP2) jsou problémy - dostanu se s ním jen na některé stránky - třeba Google, Quick, na iDnes to otevře jenom kousek, na většinu stránek se nedostanu vůbec (ani v IE, ani ve Firefoxu). Nastavení je stejné jako na tom 2. PC s XP. Když tohle PC napojím přímo na ten modem (přes Ethernet), tak taky funguje normálně, takže to evidentně dělá ten router. Zkoušel jsem laborovat s hodnotou MTU v registrech, prd platný. Pingy a tracert funguje normálně, hodnoty jsou zhruba shodné na všech PC. Odborníci z T-Mobile na to samozřejmě čumí jak vrány, ti mně ani nedokázali říct, jak ten router připojit... Netušíte někdo, kde je problém  :evil: ?
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

leguan

Já bych viděl problém v tom SP2.Cokoli mi nešlo ať to již bylo Bluetooth nebo WiFi tak v tom byl vždy SP2 pro XP.Horší je, že nejde odinstalovat.

Don Martinez

Minimálně instalace Bluetooth ovladačů se dá obejít, aby systém nepoužíval ty windowsý ale ty od WIDCOMu - stačí použít CD s ovladčema - odzkoušeno s MSI BToes. Problém není ani tak v SP2 jako ve přímo zkurveném ovladači, který je jeho součástí.
2 docent: Kde jsi to zkoušel - Kladno, Praha? Kdy jsi kupoval ten modem - před koncem loňského roku? Jediný co mě napadá je, že T-Mobile měl prodávat do konce roku modemy, které budou fungovat jenom na území stověžaté matičky. Nebo bych ho zkusil vyměnit za jiný...

Docent

SP2 je na obou PC. Zkoušel jsem to v Praze, ty PC jsou vedle sebe, jedno jde normálně, na tom druhým otevřu jen některé stránky, tedy pokud jedu přes ten router. Když do něj strčím přímo modem, tak jde taky normálně.
S(tB)eznam - nic horšího neznám!
... vlastně ano, cenzora v KlFree :-(.

Don Martinez

Citace: "Docent"SP2 je na obou PC. Zkoušel jsem to v Praze, ty PC jsou vedle sebe, jedno jde normálně, na tom druhým otevřu jen některé stránky, tedy pokud jedu přes ten router. Když do něj strčím přímo modem, tak jde taky normálně.
A jelo to předtím s tím routerem normálně? By to taky mohol být kompem...