Zapůjčení IP Telefonu

Založil Hanz02, Leden 12, 2006, 01:43:50 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Hanz02

Kdopak by mi zapůjčil IP telefon? Ideálně na den (klidne i vice)?

Odmena jista  :D (Jen nevim co)
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

tom712

Citace: "Hanz02"Kdopak by mi zapůjčil IP telefon? Ideálně na den (klidne i vice)?

Odmena jista  :D (Jen nevim co)
Copak, ten adaptér odemně si prodal?

Hanz02

Citace: "tom712"
Citace: "Hanz02"Kdopak by mi zapůjčil IP telefon? Ideálně na den (klidne i vice)?

Odmena jista  :D (Jen nevim co)
Copak, ten adaptér odemně si prodal?
LOL  :lol: Je ve skrini, nepovedlo se mi ho nastavit  :( Po ruznu to zkousim, ale proste nic moc, proto chci zkusit ten IP telefon. Pokud to chces vratit tak me ICQ znas  :wink:  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Radekb

Citace: "Hanz02"
Citace: "tom712"
Citace: "Hanz02"Kdopak by mi zapůjčil IP telefon? Ideálně na den (klidne i vice)?

Odmena jista  :D (Jen nevim co)
Copak, ten adaptér odemně si prodal?
LOL  :lol: Je ve skrini, nepovedlo se mi ho nastavit  :( Po ruznu to zkousim, ale proste nic moc, proto chci zkusit ten IP telefon. Pokud to chces vratit tak me ICQ znas  :wink:  :D
A co to je za adapter? Kvalita zavisi hlavne na kvalite internetoveho pripojeni. IP telefonem to pravdepodobne nezlepsis.

tom712

Citace: "Radekb"A co to je za adapter? Kvalita zavisi hlavne na kvalite internetoveho pripojeni. IP telefonem to pravdepodobne nezlepsis.
Je to adaptér... někde sem o tom psal... ZyXEL Prestige 2002
http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=NETZ4250

A nevim jak myslíš tu kvalitu připojení, ale řek bych že i já a hanz obvzlášť  sme na velice dobře připojenejch místech na síti

Hanz02

Citace: "Radekb"A co to je za adapter? Kvalita zavisi hlavne na kvalite nternetoveho pripojeni. IP telefonem to pravdepodobne nezlepsis.

5-9 Mbit, odezva na seznam do 5 ms, bez PL, nevim jak bych to pripojeni mel zlepsit  :lol:

- Skype to neni nic moc, ale kdyz se snazis tak pochopis co rika druhy.

- ZyXEL Prestige 2002, neni rozumet    :(
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

tom712

Citace: "Hanz02"
- Skype to neni nic moc, ale kdyz se snazis tak pochopis co rika druhy.

- ZyXEL Prestige 2002, neni rozumet    :(
Zkus sofrwérovewj telefon - XLITE.
Někde tady je na něj odkaz.

Radekb

Citace: "tom712"
Citace: "Radekb"A co to je za adapter? Kvalita zavisi hlavne na kvalite internetoveho pripojeni. IP telefonem to pravdepodobne nezlepsis.
Je to adaptér... někde sem o tom psal... ZyXEL Prestige 2002
http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=NETZ4250

A nevim jak myslíš tu kvalitu připojení, ale řek bych že i já a hanz obvzlášť  sme na velice dobře připojenejch místech na síti
No tak jestli jste v siti na dobrym miste, tak by nemel bejt problem adapter nastavit tak, aby fungoval aspon dobre.
Ja jsem od prosince taky na dobry lince, ale az dnes se mi snad podarilo VoIP poradne zprovoznit. Mel jsem problem s downstreamem (obcas jsem spatne slysel volanou stranu).

Radekb

Citace: "tom712"
Citace: "Hanz02"
- Skype to neni nic moc, ale kdyz se snazis tak pochopis co rika druhy.

- ZyXEL Prestige 2002, neni rozumet    :(
Zkus sofrwérovewj telefon - XLITE.
Někde tady je na něj odkaz.
Nevim proc, ale kvalita hovoru se softwarovym klientem se, teda aspon u me (slaby pocitac nemam), neda vubec srovnat s kvalitou pres hardwarovy adapter a klasicky telefon.

belakos

Citace: "Radekb"Nevim proc, ale kvalita hovoru se softwarovym klientem se, teda aspon u me (slaby pocitac nemam), neda vubec srovnat s kvalitou pres hardwarovy adapter a klasicky telefon.
Predpokladam tedy, ze hw reseni je lepsi?

Radekb

Citace: "belakos"
Citace: "Radekb"Nevim proc, ale kvalita hovoru se softwarovym klientem se, teda aspon u me (slaby pocitac nemam), neda vubec srovnat s kvalitou pres hardwarovy adapter a klasicky telefon.
Predpokladam tedy, ze hw reseni je lepsi?
Na seriozni pouziti urcite.

Hanz02

Citace: "Radekb"
Citace: "belakos"
Citace: "Radekb"Nevim proc, ale kvalita hovoru se softwarovym klientem se, teda aspon u me (slaby pocitac nemam), neda vubec srovnat s kvalitou pres hardwarovy adapter a klasicky telefon.
Predpokladam tedy, ze hw reseni je lepsi?
Na seriozni pouziti urcite.

Presne proto chci pujcit IP telefon - kazdy mi rika, at zkusim HW
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Radekb

Citace: "Hanz02"
Citace: "Radekb"
Citace: "belakos"
Citace: "Radekb"Nevim proc, ale kvalita hovoru se softwarovym klientem se, teda aspon u me (slaby pocitac nemam), neda vubec srovnat s kvalitou pres hardwarovy adapter a klasicky telefon.
Predpokladam tedy, ze hw reseni je lepsi?
Na seriozni pouziti urcite.

Presne proto chci pujcit IP telefon - kazdy mi rika, at zkusim HW
Z hlediska sitove funkcnosti neni mezi IP adapterem a telefonem rozdil. Spis adaptery mivaj vic moznosti nastaveni. Kvalita hovoru byva lepsi pres adapter nez pres levny IP telefon.

Radekb

Citace: "Radekb"
Citace: "tom712"
Citace: "Radekb"A co to je za adapter? Kvalita zavisi hlavne na kvalite internetoveho pripojeni. IP telefonem to pravdepodobne nezlepsis.
Je to adaptér... někde sem o tom psal... ZyXEL Prestige 2002
http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=NETZ4250

A nevim jak myslíš tu kvalitu připojení, ale řek bych že i já a hanz obvzlášť  sme na velice dobře připojenejch místech na síti
No tak jestli jste v siti na dobrym miste, tak by nemel bejt problem adapter nastavit tak, aby fungoval aspon dobre.
Ja jsem od prosince taky na dobry lince, ale az dnes se mi snad podarilo VoIP poradne zprovoznit. Mel jsem problem s downstreamem (obcas jsem spatne slysel volanou stranu).
Tak jsem to zakrikl. Vcera odpoledne sestiminutovy hovor na pevnou v excelentni kvalite, ovsem vecer mi uz smer ke mne zase vypadaval.
Nedokazu vysledovat, cim to je. Na zatizeni site se mi to zda nezavisle.
Jsem u firmy NetPhone. Dal jsem panu Styxovi z teto firmy kontakt na Deacona. Slibil pomoci s nastavenim site pro VoIP.

yaro

Citace: "Radekb"
Citace: "Radekb"
Citace: "tom712"
Citace: "Radekb"A co to je za adapter? Kvalita zavisi hlavne na kvalite internetoveho pripojeni. IP telefonem to pravdepodobne nezlepsis.
Je to adaptér... někde sem o tom psal... ZyXEL Prestige 2002
http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=NETZ4250

A nevim jak myslíš tu kvalitu připojení, ale řek bych že i já a hanz obvzlášť  sme na velice dobře připojenejch místech na síti
No tak jestli jste v siti na dobrym miste, tak by nemel bejt problem adapter nastavit tak, aby fungoval aspon dobre.
Ja jsem od prosince taky na dobry lince, ale az dnes se mi snad podarilo VoIP poradne zprovoznit. Mel jsem problem s downstreamem (obcas jsem spatne slysel volanou stranu).
Tak jsem to zakrikl. Vcera odpoledne sestiminutovy hovor na pevnou v excelentni kvalite, ovsem vecer mi uz smer ke mne zase vypadaval.
Nedokazu vysledovat, cim to je. Na zatizeni site se mi to zda nezavisle.
Jsem u firmy NetPhone. Dal jsem panu Styxovi z teto firmy kontakt na Deacona. Slibil pomoci s nastavenim site pro VoIP.

Mám podobné zkušenosti - kvalita spojení v čase bohužel hodně kolísá... HW - brána Sipura 2100 - dva poskytovatelé 802.VOX a Ha-vel. U 802.VOX mám kodek G726.32 a u Ha-vel G729. Připojení Ha-vel jsem pořídil kvůli méně náročnému kodeku, 802.VOX priorizuje G711. Hovory jsou jednou naprosto super a podruhé slyším bohužel třeba jen já... Navíc Ha-vel se mi občas "odregistruje" v Sipuře a zatím jsem nepřišel i přes rady z www.telefonujeme.cz na to proč a jak to správně nastavit... Testy na možnost použití VoIP jsou prý orientační (http://rychlost.eri.cz/voip.html , https://ha-loo.ha-vel.cz/informace.php?top=4) - je ale zajímavé, že výsledky poměrně hodně kolísají... Mění se jak download, tak i upload, dost to "skáče", mění se tedy celkem hodně parametr QoS (o desítky procent) a také stahování dat bývá přerušeno běžně řádově 100-vky ms :-(. Podle teorie je pro dobré VoIP spojení nutný dobrý QoS a co nejkratší přerušení při stahování dat (desítky ms) - že by zde byl zakopaný pes???....