Main Menu

AMD nebo Intel

Založil Hangman, Únor 08, 2006, 06:29:23 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Čemu dáte přednost? AMD nebo Intel?

AMD
15 (65.2%)
Intel
7 (30.4%)
Je mi to jedno
1 (4.3%)

Celkem hlasů: 22

Hlasování ukončeno: Únor 08, 2006, 06:29:23 DOPOLEDNE

Hangman

Tak sem se dostal s Blacksunem do rozhovoru o tom co je lepší  cena/výkon/spolehlivost/atd.
Co vy máte radši Intel nebo AMD? :)
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Hanz02

P4 HT 3GHz 800 MHz FSB, 1MB L2 cache  :D
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hangman

AMD Sempron 3000+
Stejnej výkon za menší prachy :P
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

tom712

Cena/vykon - AMD
Spolehlivost - Intel.

Na to co na tom pocitazi delam se hodi AMD jako ulite.
Ano, topi to jak kamna. A Intel by topil jako mensi kamna  8)

Vubec nechapu proc nekdo dela takovyhle pruzkumy nebo debaty co je lepsi. Je to uplne jedno. Ja zadnej server nikdy stavet nebudu, budu mit pocitace na pareni a koupim si do neich to co je v tu chvli nejlevnejsi  :wink:  :wink: A jeste to pretaktuju.
A kdyz se mi to posere, tak budu vedet proc, protoze sem chtel za malo penez hodne muziky. A rek bych ze vetsina lidi to dela uplne stejne.

skudlik

No s tou spolehlivosti teda nevim kde na to jak kdo prisel. To ze by odesel v nejakem PC zrovna procesor - o tom jsem v posledni dobe moc neslysel :D

AMD mam cca .. 5? let. Bezi mi komp tak 300dni (=24 hodin) v roce. Problemy nulove. [Procesor uz je na druhe desce - prvni neprezila kdyz se zacoudilo ze zdroje (serie s vyrobni vadou)]

tom712

Citace: "skudlik"No s tou spolehlivosti teda nevim kde na to jak kdo prisel. ...
Myslim ze se to "o intelech tak rika"  8)

Proste jako vetsina o tomhle tematu. Rika se ze AMD topej a Intely ne. Rika se ze Intel je znamka spolehlivosti a AMD je ne.
A rika se ze solidni firmy pouzivaj Intel a AMD ne.
Jenze to dost mozna neni vubec pravda, nebo to tak bylo driv a ted je to naopak.

OT>
A co nVidia a ATI  :wink:

Don Martinez

Citace: "tom712"Proste jako vetsina o tomhle tematu. Rika se ze AMD topej a Intely ne. Rika se ze Intel je znamka spolehlivosti a AMD je ne.
A rika se ze solidni firmy pouzivaj Intel a AMD ne.
Jenze to dost mozna neni vubec pravda, nebo to tak bylo driv a ted je to naopak.
No nevím ale prescotty pro s775 (a asi i 478) topí jako kamínka - a navíc někde jsem četl, že mají příkon skoro jako tramvaj (ale to je trošku přitažený :) ). AMD mají ale jiný problémy - špatně fungující paměťový řadič (ne sA ho má ještě v čipsetu). A to vás u Intelu nepotká. Navíc je tady dost velký rozdíl v architektuře Pentia IV mají jednu část, která běží na dvojnásobné frekvenci (úročpak potom asi tolik topí, že :) ), to AMD nemá. A výkonově je to imho skoro stejný - na stříhání videa je lepší Intel (vyšší frekvence) na hry AMD.  
Citace: "tom712"
OT>
A co nVidia a ATI  :wink:
A pozveme Radka teenagere? Bez něj tenhle a i ten druhej flame nemá smysl :) .

Faki

JJ, Radek rulezz :D. Ten by nám to vsem vysvetlil 8)

Medwyn

Samozrejme intel a nvidia.. pri hre FEAR na nejlepsi detaily ma nvidia NESROVNATELNE lepsi kvalitu. a o 3fps vice nez nejlepsi ATI. A pri cene 15000 za kus si ji muze dovolit prece kazdy - to je pakatel. ATI je proste spatne.

AMD je dobre pouze pro uhrovate teenagery!

:lol: :lol: :lol:

Don Martinez

Citace: "Medwyn"Samozrejme intel a nvidia.. pri hre FEAR na nejlepsi detaily ma nvidia NESROVNATELNE lepsi kvalitu. a o 3fps vice nez nejlepsi ATI. A pri cene 15000 za kus si ji muze dovolit prece kazdy - to je pakatel. ATI je proste spatne.

AMD je dobre pouze pro uhrovate teenagery!

:lol: :lol: :lol:
Zapomněl jsi, že jsou zapotřebí 2 kusy ve SLI - samozřejmě ATi a její nemožný CrossFire se nedá použít :lol: . Ani když si koupíš 2 X1900 za xy 1000 tak je to prostě nesrovnatelný.

Hangman

Citace: "Medwyn"

AMD je dobre pouze pro uhrovate teenagery!

:lol: :lol: :lol:

Já teda co znam lidi co tomu hodně rozuměj a programujou, tak by do Intelu nikdy nešli. AMD je levnější a celkem výkoný. Mam s nim hodně dobrých zkušeností! :)
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Don Martinez

Citace: "Hangman"Já teda co znam lidi co tomu hodně rozuměj a programujou, tak by do Intelu nikdy nešli. AMD je levnější a celkem výkoný. Mam s nim hodně dobrých zkušeností! :)
To že jseš programátor imho ještě neznamená, že rozumíš HW - ted pokud do procesorů přímo nedáváš instrukční sady a podobný voloviny - jenže takovýho programátor asi nikdo z nás nezná.

Hangman

tak já to beru tak - že ty lidi co znam se v kompech vyznaj slušně na vysoký úrovni a fakt tomu rozuměj - Jeden si dělá dokonce karty do PC
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

K5

Když ono je to těžký...

a) AMD K5 a K6 mají chybu v řadiči cache, kterou AMD nikdy oficielně nepřiznalo (a některé programy kvůli tomu nefungovaly)
b) v téže době VIA chipset (ať už pro AMD nebo Intel) měl neskutečné problémy, takže výsledkem bylo, že když procesor pracoval s pevným diskem (není to tak úplně pravda, že pracoval, pracoval za něj DMA) nehýbal se myší kurzor a nezpracovávaly se příchozí znaky z klávesnice, zatím co intel čipsety ničím takovým netrpěly (a nešlo do nich zasunout AMD, čímž VIA diskreditovalo AMD)
c) firma AMD později vyrukovala s podvodem v podobě "přetaktovaného" značení procesorů
d) procesory AMD topily úplně šíleně (dneska je to ve srovnání s Intelem o něco lepší, ale to je spíš tím, že Intely topí víc než dřív)
e) Intel má už hodně dlouho zabudovanou ochranu proti přehřátí procesoru, zatím co AMD bez chladiče shoří jako papír

takže srovnávat cenu dvou stejně výkonných procesorů je jako srovnávat dvě auta, která dokážou jet stejnou maximální rychlostí, akorát že jedno bude Rolls Royce a druhé bude Volha... a Rolse za cenu Volhy nezeženete :wink: (nehledě k tomu, že Volhu neprodáte za cenu Rolse, kdyby to šlo, už by to AMD dávno udělala)

BlackSUN

Výjimečně souhlas s rozumným názorem..