Linksys(Sipura) SPA2002 + vox.802.cz - zkusenosti

Založil Hanz02, Únor 17, 2006, 12:27:21 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Budete take telefonovat pres internet?

Jiz telefonuji
8 (42.1%)
ano, mam to v planu
5 (26.3%)
ne, nemam dostatecne pripojeni
3 (15.8%)
ne, nemam odvahu to zkousit
1 (5.3%)
ne, Telecom je nejlepsi
2 (10.5%)

Celkem hlasů: 17

Hlasování ukončeno: Únor 17, 2006, 12:27:21 DOPOLEDNE

Hanz02

Dnes zaklepal na dvere den D  :D
Den D je dnem, kdy bude zrusen Telecom

Po velkem rozhodovani jsem si koupil Linksys SPA2002 a aktivoval vox.802.cz

Zatim jsem nadsen  :lol:

Kvalita hovoru
volano kolem 23:00
net >> mobil (oskar) - velmi dobra kvalita
mobil (oskar) >> net - velmi dobra kvalita

Postupne budu doplnovat dalsi informace.

Jen pripominam ze jsem pripojen na Crusader (10Mbit) a kvalita volani na wifi muze byt uplne jina...
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

belakos

Citace: "Hanz02"...
Jen pripominam ze jsem pripojen na Crusader (10Mbit) a kvalita volani na wifi muze byt uplne jina...
tjn, wifi v ceste do netu je svinarna :? (teda pokud se pokousis o VoIP)

Hangman

Sice nevím jak je velkej rozdíl třeba se Skype, ale ten mi běží přes wifi líp než mobil:-)
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Hanz02

Citace: "Hangman"Sice nevím jak je velkej rozdíl třeba se Skype, ale ten mi běží přes wifi líp než mobil:-)
Zkusenosti z drivejska

Skype >> Skype OK
Skype >> pevna - zvuk hrozne trhany (na strane pevne)
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hangman

Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Hanz02

Po dlouhe dobe zase nejaka recenze  :D

Celkove jsem spokojen.

Telekom zrusim ve velmi kratke dobe. ;D

Ted to bezi uz dva tydne bez vypadku.

Ale stavalo se, ze se adapter nedokazal autorizovat. Stacilo prepsat port z 5060 na 5061 a hned se to autorizovalo (nebo zpet). Nevim jak je to mozne, ale vzdy pomohlo, nepomahalo ani odpojeni elektriny.

jeste pripomenu cenik  :D

Zdarma   0,00 Kč - 802.VOX, VoIPEX, ha-vel, FAYN, CESNET, ProTel, LAM plus, Voinet, Opava NET, Xphone, SITKOM, Qnet, 4Consult (Slovensko),

Ve špičke (7-19h) /// Mimo špičku(19-7h)
Místní volání   0,65 Kč /// 0,35 Kč   
Meziměsto   0,65 Kč /// 0,35 Kč   
Mobilní sítě  3,45 Kč

PS:Telekomu zmar  :lol:
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hanz02

Takze jsem rodice presvedcil a od kvetna uz nemame pevnou  :D (velmi tomu pomohlo dalsi zdrazeni  :lol: )

Za duben bylo provolano 58.88 Kc a volalo se 02hod. 18min. 50sec. - prumer 0.43 na minutu  :D

Dalsi odpovedi na dotaz.
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Jendall

Mno, my nemame telecom uz dva roky  :D  ...ale k voip jsem se nejak jeste nerozhoupal. Nekde jsem videl, ze se prodavaji Skype telefony na RJ45, ale asi to umi jenom volani mezi skype uctama. Ty pausaly od telecomu jsou hrozny a vubec cely to zluty monstrum je divny :) ...

Hangman

No teď  se to bude jmenovat spolu s Eurotelem  " O2 "  :wink:
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

Hanz02

Citace: "Jendall"Mno, my nemame telecom uz dva roky  :D  ...ale k voip jsem se nejak jeste nerozhoupal. Nekde jsem videl, ze se prodavaji Skype telefony na RJ45, ale asi to umi jenom volani mezi skype uctama. Ty pausaly od telecomu jsou hrozny a vubec cely to zluty monstrum je divny :) ...

O Skype moc netusim, ale cetl jsem:

Pri volani musi byt zapnute PC (pri prijmu telefonu take), duvody proc nevolat pres skype vsichni tusime https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/Navody/Skype
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

Hanz02

Mame za sebou dalsi tyden fungovani.

Jsem absolutne spokojen, uz se tesim na kveten, kdy budeme bez telekomunistu (tim je receno vse :lol: ).
Zprava o stupni poskozeni: uroven dehydratace 45%, schopnost vybavit si noc 2%, faktor studu 91%.
Doporuceny postup opravy: restartovat system, 36 hodin vypnuty a prepsat udaje. To byla noc...

BlackSUN

A proč až na květen? Nechal si se zmást tim, že prej nejde linku zrušit hned a musíš počkat půl roku? Hehe..

yaro

Citace: "BlackSUN"A proč až na květen? Nechal si se zmást tim, že prej nejde linku zrušit hned a musíš počkat půl roku? Hehe..

Linku bohužel zrušit hned nejde, je tam 30-denní výpovědní lhůta, která začíná běžet první den v následujícím měsíci po podání písemné výpovědi... můžeš si pak ale nechat ještě 6 měsíců telefon pouze na příchozí hovory (říkají tomu odhlášení na zkoušku), stojí to korunu, tak proč toho nevyužít???.

BlackSUN

Tak buď to chci odhlásit a odhlásim to a nebo nechci a nepotřebuju žádný na zkoušku.. A když to chci zrušit tak to jde samozřejmě hned, nesmíte se bát nějaký "slečinky" za pultem.. Linka nam byla zrušena okamžitě během dne a druhý den již nefungovala, fakturoval se take přesně počet dní. Stačí se zmínit o soudní cestě a vše se dá hned řešit v jiných dimenzích.

Jendall

Citace: "BlackSUN"Tak buď to chci odhlásit a odhlásim to a nebo nechci a nepotřebuju žádný na zkoušku.. A když to chci zrušit tak to jde samozřejmě hned, nesmíte se bát nějaký "slečinky" za pultem.. Linka nam byla zrušena okamžitě během dne a druhý den již nefungovala, fakturoval se take přesně počet dní. Stačí se zmínit o soudní cestě a vše se dá hned řešit v jiných dimenzích.

jj, my jsme ji taky rusili okamzite - odevzdal se pristroj a konec :) ...ale to bylo pred dvema rokama. Tehdy se za tu pulrocni dobu muselo mesicne platit 150Kc  :lol: