HW pro připojení do KLFree přes domácí WiFi

Založil Petr Čížek, Duben 04, 2006, 05:58:05 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Petr Čížek

Ahoj,
rád bych se připojil přes svojí lokální WiFi síť (pro soukromé připojení notebooku v rodinném domě) do sítě KLFree. Můj dotaz je hlavně k použitému hardware ale také k celkové konfiguraci...

Po prostudování několika diskusí apod, jsem dospěl k následující konfiguraci:

Stožár   Stožár 2500x32x2mm
Anténa   Pacific Wireless PW-24
Konektor   N/female H1000/RF400 PÁJ. přesný
Kabel   NORDIX RF400 0,21/0,36 do 6GHz    (20m)
konektor   N/male H1000/RF400 PÁJ. Přesný
bleskojistka   Zkratová bleskojistka 2,4GHz
pigtail   Pigtail 20cm RSMA-N/MALE H155
AP Point   OvisLink AirLive WL-5460AP
+ připojení přes UTP kabel k lokální síti (potažmo lokální WiFi) přes druhý AP ASUS WL500g Deluxe. Ten zajišťuje veškeré služby lokální sítě...

Celkově jsem náklady spočítal na něco okolo 5.600Kč.

Největší obavy u mě ale vyvolává délka přívodního koaxiálního kabelu, který potřebuji, abych byl schopen APéčko umístnit do domovního RACKu, kde jsou i ostatní prvky sítě. Pokud se ukáže, že to není vhodné či dokonce nemožné, budu nucen umístnit AP pro připojení do KLFree někam do blízkosti antény. To pro mě ale znamená špatnou přístupnost APéčka.

Prosím tedy o radu ohledně:
1, Uvedeného HW (vhodnost, jiné alternativy atd...)
2, Možnosti použít 20m dlouhý koaxiální kabel mezi anténou a AP
3, Zkušenosti s připojením bleskojistky hned na APéčko (bez pigtailu) pokud bych takovou někde sehnal.

Díky za rady

Petr Čížek

skudlik

Ahoj, nejsem zrovna expert, tak snad me zkusenejsi doplni:
Citace: "Petr Čížek"1, Uvedeného HW (vhodnost, jiné alternativy atd...)
Antena - nepises vzdalenost od AP Klfree. Volba anteny zavisi predevsim na teto vzdalenosti.
Citace: "Petr Čížek"
2, Možnosti použít 20m dlouhý koaxiální kabel mezi anténou a AP
20m svodu je celkem dost ... pri vetsi vzdalenosti od AP se tohle urcite projevi. Takhle tezko rict .. nejlepsi by bylo asi promerit signal hned za antenou a mozna pred natezenim kabelu to zkusit zapojit pres celou jeho delku - jaky bude signal..
Citace: "Petr Čížek"
3, Zkušenosti s připojením bleskojistky hned na APéčko (bez pigtailu) pokud bych takovou někde sehnal.
Co jsem videl prodavane bleskojistky, tak maji na pro pripojeni 2 N konektory. Tzn. pigtail jakozto redukce N -> RSMA je asi nutnost.

tom712

Citace: "Petr Čížek"2, Možnosti použít 20m dlouhý koaxiální kabel mezi anténou a AP
Vraž do toho dalších 150Kč a kup si vodotěsnou krabici do které dáš Ovislinka, hned k anténě.
Odtamtud potom veď UTP. Napájení pasivně po UTP, na 20metrů by se to snad dalo udělat. Prostým napájením adaptéru na nevyužité kablíky v UTPku (raději FTP nebo STP).
Citace: "Petr Čížek"3, Zkušenosti s připojením bleskojistky hned na APéčko (bez pigtailu) pokud bych takovou někde sehnal.
Taky sem nikde neviděl :-\ To se asi nedělá.

Tom733

Citace: "Petr Čížek"
1, Uvedeného HW (vhodnost, jiné alternativy atd...)
2, Možnosti použít 20m dlouhý koaxiální kabel mezi anténou a AP
3, Zkušenosti s připojením bleskojistky hned na APéčko (bez pigtailu) pokud bych takovou někde sehnal.

1, lze rozhodnout na zaklade mereni signalu a mistni prohlidky
2, velmi nedoporuceno
3, IMO neexistuje, predevsim pro to, ze bleskojistka ma byt umistena na vstupu kabelu do objektu, ne u chraneneho zarizeni (takze alespon oddelena pigtailem). Samozrejme je mozne pouzit bleskojistku treba s konektory RTNC a HW cliena s timhle konektorem (Linksys etc.), ale vyznam takoveho reseni mi unika
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"