Jak krimpovat

Založil Jendall, Květen 21, 2006, 10:55:17 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Jendall

Citace: "yaro"... z ustřižený kostičky jsem nakonec vyndal zcela lehce zelený vodič...
Kostičku myslíš jako hranatý RJ-45 konektor? :)

btw: pokud dodržíš normu tak, jak je to tady na tom obr., tak nepotřebuješ ani tester:
(nahoře zapojení nekříženého cable a dole je křížený patch ....switche to už ale umí samy přehazovat-mdi/mdix, takže by to mělo být jedno)


Medwyn

mam pocit, ze ten obrazek je spatne. Nemel by se prvni pin pocitat z druhe strany? nebo to snad cvakam spatne? :)

tom712

Je to sice offtopic, ale...
Citace: "Jendall"pokud dodržíš normu tak...
Hele, já se rozhodně nepovažuju za člověka kterej toho hodně nakrimpoval :-)
A už se mi dvakrát stalo že byli blbý výlisky.

Prostě nůž zajel přesně vedle drátku, vyhodil sem asi 5 kostiček.
A včera sem kleštěma rozmačkal dva konektory, prostě byli nějaký zkroucený.

Citace: "Medwyn"mam pocit, ze ten obrazek je spatne. Nemel by se prvni pin pocitat z druhe strany? nebo to snad cvakam spatne?
Ten obrázek je správně a ty to cvakáš podle něj.
Pohled na zásuvku zepředu a pohled na konektor z tý plochý strany.

Přesně tenhle mám někde ještě vytištěnej :-) Myslim že google ho vyhodí jako první

Medwyn

Citace: "tom712"
Pohled na zásuvku zepředu

jo takhle :) .. ja myslel ze je to konektor.

Jendall

Citace: "tom712"Je to sice offtopic, ale...
Citace: "Jendall"pokud dodržíš normu tak...
Hele, já se rozhodně nepovažuju za člověka kterej toho hodně nakrimpoval :-)
A už se mi dvakrát stalo že byli blbý výlisky.

Prostě nůž zajel přesně vedle drátku, vyhodil sem asi 5 kostiček.
A včera sem kleštěma rozmačkal dva konektory, prostě byli nějaký zkroucený.
Teda rozmačkat konektor se mi ještě nepodařilo :) ... no, pravda je,že se dělají různá provedení RJ45 ....nějaký, co neměli uvnitř na těsno udělaný drážky se mi taky povedlo špatně secvaknout ...chce to dobrý kleště a konektory(dobrý nože a uvnitř těsný drážky) ....taky je rozdíl jestli se crimpuje drát a nebo lanko - lanko jde blbě ...teda je to mimo téma, jen jsem to chtěl doplnit trošku

BlackSUN

Testery jsou pro lamy, jen parkrat z mnoha se mi stalo, ze sem barvy prohodil nebo byl blby konektor, jinak na tom neni co zkazit.

Doplnil bych, ze tohle je B norma, ktera ma proti A prohozeny oranzovy a zeleny par.

doctor

připojím svůj dotaz. někdě jsem četl, že max délka kabelu od hubu k pc muze byt 90m, co je na tom pravdy?
a stane se neco, kdyz potrebuju kabel prodlouzit a pouziju tohle?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22654
mam kabel cca 73 metru a potrebuju o asi 40 prodlouzit, bohuzel ten kdo to pocital to blbe zmeril, a ja i kdyz jsem mel na kabelu rezervu, tak zas tak dlouhou jsem nemel :-(
dik moc!

doctor

a stane se neco kdyz poradi 12345678 mam 87654321?
ale mam to tak v cele te siti co jsem zapojoval, mel jsem totiz obrazek kde to tak bylo, az z toho tady koukam ze je to vlastne opacne :-(

tom712

Citace: "doctor"připojím svůj dotaz. někdě jsem četl, že max délka kabelu od hubu k pc muze byt 90m, co je na tom pravdy?
Pravda je že je to 100 metrů
Citace: "doctor"A stane se neco, kdyz potrebuju kabel prodlouzit a pouziju tohle?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=22654
To můžeš klidně použít, to je normální spojka.
Citace: "doctor"mam kabel cca 73 metru a potrebuju o asi 40 prodlouzit
Za vyzkoušení nic nedáš.
Norma říká 100m ale mohlo by to chodit i na 113 metrů.
Citace: "doctor"a stane se neco kdyz poradi 12345678 mam 87654321?
ale mam to tak v cele te siti co jsem zapojoval, mel jsem totiz obrazek kde to tak bylo, az z toho tady koukam ze je to vlastne opacne Sad
Nic se nestane, galvanicky vlastnosti stejny.
Akorat barevne je to blbe.

doctor

dekuji za odpoved!

jen k tomu obrazku, je to tak ze kouakm na ten konektor zepredu, a kabel je vzadu a ta pojistka proti vypadnuti dole...
myslim ten obr vlevo..?
ja to mam totiz tak jak je to tady, zapojeni nekrizenych kabelu..

http://hps.mallat.cz/view.php?cisloclanku=2003090201

tzn ze ten chlapek to tam ma spatne?

tom712

Citace: "doctor"tzn ze ten chlapek to tam ma spatne?
Správně!

Já nechápu co na tom kdo nechápe.

Na obrázku od Jendalla, popíšu.
Vlevo nahoře, zásuvka. Pohled zepředu. Prostě když se díváš na switch.
Vpravo nahoře, nacvaknutý konektor.
Ostatní obrázky, zapojení konektoru, pohled na konektor zezhora z ploché strany, kabelem směrem k vám.
Je to přece logický, 1 de na 1 a 8 de na 8

Na mém obrázku je zapojení konektoru, pohled na konektor zezhora z
ploché strany, kabelem směrem k vám.

Doplím ještě o nějakou odbornou literaturu :-)
RJ45 Assembly (cat6)
Network Wiring

Tom733

Citace: "doctor"a stane se neco kdyz poradi 12345678 mam 87654321?
ale mam to tak v cele te siti co jsem zapojoval, mel jsem totiz obrazek kde to tak bylo, az z toho tady koukam ze je to vlastne opacne :-(

nic moc se nestane, pouze az tam prijde nekdo jiny a nedejboze tam bude chtit neco delat, tak si o tobe nepomysli nic hezkeho
Autor příspěvku od p.t. čtenáře neočekává, že si bude domýšlet cokoliv dalšího, co není v příspěvku přímo napsáno.

Motto: "Připojení má každý takové jaké si sám udělá a jak se o něj stará"

doctor

Citace: "Tom733"nic moc se nestane, pouze az tam prijde nekdo jiny a nedejboze tam bude chtit neco delat, tak si o tobe nepomysli nic hezkeho

ne, tak ja to mam dobre.
cela chyba byla v tom, ze jak si myslel ze vlevo nahore je konektor, a ona to je zasuvka, pak je vse ok, a mam to dobre...
a ocividne mam i dlouhy vedeni  :wink:

BlackSUN

Jinak taky zalezi na kabelu a switchich, s CAT6 se da udelat i pres 100m v pohode. Limit ted nevim.

Mr.Gespant

Obzvlaste jestli ti to jde v baraku elektrorozvodama, tak bych na tech 113m moc nesazel... :-)
ento příspěvek nevyjadřuje názor autora :lol:
Let the beer be with you!