ASUS WL-500g nejde pripojit na nektera AP

Založil Jiri, Červenec 03, 2006, 07:13:03 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Jiri

Scan v ASUSu najde nekolik APcek, ale jen na nektera se mi dari se pripojit. Konkretne (pri soucasnem natoceni anteny) se muzu pripojit na kLfREE-billa.lesik, kLfREE-bill a kLfREE-bill.west, ale nikdy se nepripojim na kLfREE-spital a kLfREE-deda.
Problem neni v sile signalu, napr. spital ma nejvetsi a west nejmensi.

Pripojuji ASUSe prikazem
wl join <SSID>
a ne/uspesnost pak zjistim prikazem
wl status

K pripojeni na net musim jeste nastavit IP, GW atd., ale to uz jde bez problemu (v pripade lesika, kde mam IP adresu).
Nevim, kde mam hledat chybu. Nenapada vas neco? Chtel bych se prepojit na dedu, protoze je bliz, mam na nej podstatne lepsi viditelnost a lesik miri opacnym smerem nez je moje antena.

Pitbull

Citace: "Jiri"Scan v ASUSu najde nekolik APcek, ale jen na nektera se mi dari se pripojit. Konkretne (pri soucasnem natoceni anteny) se muzu pripojit na kLfREE-billa.lesik, kLfREE-bill a kLfREE-bill.west, ale nikdy se nepripojim na kLfREE-spital a kLfREE-deda.
Problem neni v sile signalu, napr. spital ma nejvetsi a west nejmensi.

Pripojuji ASUSe prikazem
wl join <SSID>
a ne/uspesnost pak zjistim prikazem
wl status

K pripojeni na net musim jeste nastavit IP, GW atd., ale to uz jde bez problemu (v pripade lesika, kde mam IP adresu).
Nevim, kde mam hledat chybu. Nenapada vas neco? Chtel bych se prepojit na dedu, protoze je bliz, mam na nej podstatne lepsi viditelnost a lesik miri opacnym smerem nez je moje antena.

Na Dedu se pripojis asi tezko kdyz je tam zaply MAC Access.
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL

Jiri

CitaceNa Dedu se pripojis asi tezko kdyz je tam zaply MAC Access.

Aha, ale to nevysvetluje, proc se nepripojim na spital, kam jsem mel byt puvodne pripojeny. IP adresu na lesiku jsem dostal az po problemech se spitalem (v te dobe jeste deda neexistoval). Nebo mi snad Joe neprozdadil, ze se nemuzu pripojit kvuli MAC accessu, kdyz jsem s nim resil problem s pripojenim?

Nicmene, diky za informaci. Optam se spravce na MAC access.

Pitbull

Citace: "Jiri"
CitaceNa Dedu se pripojis asi tezko kdyz je tam zaply MAC Access.

Aha, ale to nevysvetluje, proc se nepripojim na spital, kam jsem mel byt puvodne pripojeny. IP adresu na lesiku jsem dostal az po problemech se spitalem (v te dobe jeste deda neexistoval). Nebo mi snad Joe neprozdadil, ze se nemuzu pripojit kvuli MAC accessu, kdyz jsem s nim resil problem s pripojenim?

Nicmene, diky za informaci. Optam se spravce na MAC access.

NZ - Joe uz neni spravce Billy a Mikas si s se Spitalem i Billou vcelku hral, takze je mozne, ze tam ten MAC Access take spustil.
Nemam tu zadny trapny kecy. LOL