Sipura 2100 + Ha-vel - problém s odregistrací

Založil yaro, Leden 27, 2006, 07:40:59 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

yaro

Mám Sipuru 2100 a na jedné lince mám registrovaného operátora Ha-vel ha-loo. Potýkám se s nahodilými výpadky registrace. Nedokážu vysledovat žádné souvislosti, někdy se to odregistruje za 5 minut, jindy druhý den...
Zkoušel jsem nastavit opakování registrace na 60s (default od Ha-vel je 3600), nastavil jsem NAT Keep Alive na yes (používám NAT), prostě co jsem kde našel ve fórech, ale nedostal jsem se do stavu, že bych se nemusel starat o to, zda je linka registrovaná. Na druhé lince mám 802.VOX a s tím žádné problémy nejsou...

Neporadíte někdo?

Radekb


yaro

Ano, četl a zkoušel to a nemělo to žádný hmatatelný efekt... problém je v tom, že výpadek je zcela nahodilý. Teď už to například dva dny nevypadlo.

Radekb

Mozna to bude u toho havla. Psal jsi, ze ho mas kvuli G.729. Jak jsme se shodli jinde, tak kodek nam asi nepomuze, takze bych se na havla vykaslal. Doufam, ze jsi jim neplatil nejaky vysoky aktivacni poplatek.

yaro

Ani ne, 120 Káčé vložených do experimentu není až tak moc...

Stejně docházím pomalu k poznání, že tak jako tak budu mít VoIP poměrně nespolehlivé. A nebude to kodekem a zřejmě ani operátorem, ale vlastním připojením k netu. Často se mi stává, že mně hrozně mizerně slyší druhá strana a podle všemožných informací, co jsem po netu nasbíral, bude zřejmě problém v parametru "Jitter", který mám střídavě od kvalitního po mizerný. Jen nevím jestli je to jen na naší "poslední míli" od AP, nebo jestli to je globální...