Náhrada za OvisLink WL-5460AP pro připojení do Klfree.Net

Založil VSJ, Listopad 28, 2006, 04:16:01 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

VSJ

Mám dotaz na Vás zkušenější - jaké APčko pro připojení do klfree.net si koupit ? Ovise 5460 nechci a nevím, co jiného plus minus tak do 2500,- Kč. Díky za rady a tipy.

Abyste rozuměli: koupil jsem koncem září OvisLink WL-5460APv2, choval se nějak divně - nepřipojil jsem se ven, což jsem považoval za mou neschopnost Ovise nastavit, ale po týdnu elaborování jsem ho odnesl do reklamace. Reklamaci mi po 11 dnech uznali a vyměnili mi ho za jiný, údajně nový kousek. Ten pro změnu nešel vůbec (nešlo se na něj ani pingnout). Takže opět raklamace, kterou mi po dalších 14 dnech uznali a dostal jsem třetí kousek. Ten běžel přes 2 týdny jako víno. Až do neděle, kdy se po změně výkonu a resetu přes webové menu již nenabootoval a nepomohlo mu zatím nic, takže ho míním opět reklamovat s vrácením peněz. Tudíž absolutní ztráta důvěry, tipoval bych, že to bude problém posledních dodávek (proti značce nemám nic) a chci koupit něco jiného. Důvěru ve mně nevzbuzuje ani trochu zmatené vydávání firmware (a jeho stahování ze stránek výrobce) a řešení problémů různými krkolomnými kousky, jak se doporučuje na některých fórech (napájení, autoreset, ...).

SPM

Hmm, divný, se mi s tímhle naštěstí nestalo... Nicméně, co se tady doporučovalo, tuším ještě D-Link. Já osobně ho mám doma (už nějaký starší model, teď už asi se ani nebude prodávat, označení teď nevím) a byly časy, kdy bych ho nejradši rozšlapal (přestal fungovat, musel se vytáhnout ze zásuvky a vrazit zpátky, teď už se nějak zklidnil...). Pak mám doma ještě jednu věc - Asus WL500g Deluxe, s tím jsem opravdu hodně spokojený, nikdy to nemělo problém, spousta dalších lidí jej taky chválí. Dá se sehnat za těch 2500,- nicméně použít ho jenom jako wifi clienta je ale asi trošku škoda...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

tom712

Citace: "SPM"Nicméně, co se tady doporučovalo, tuším ještě D-Link.
Já osobně moc nevěřím těm krabičkám s TI čipsetem (ať už dlink, nebo ovislink nebo linksys - vyrábí se to v mnoha krabičkách,ale vnitřek je stejný). Původně se to jmenuje D-LINK DWL-900AP+ a je to prostě "to druhý nejlevnější APčko"

Ve twiki je o něm něco málo napsané.

SPM

Citace: "tom712"
Citace: "SPM"Nicméně, co se tady doporučovalo, tuším ještě D-Link.
Já osobně moc nevěřím těm krabičkám s TI čipsetem (ať už dlink, nebo ovislink nebo linksys - vyrábí se to v mnoha krabičkách,ale vnitřek je stejný). Původně se to jmenuje D-LINK DWL-900AP+ a je to prostě "to druhý nejlevnější APčko"

Ve twiki je o něm něco málo napsané.

Tak já mám o něco novější, ale stejně... Když si vzpomenu, jak jsem trávil večer tím, že jsem to každou půl hodinu chodil na záchod resetovat... Ovis mi tohle zatim nikdy neudělal, ale taky je pravda, že sem žádnýho neměl tak dlouho jak tohle... Naprotitomu toho Asuse dlouho mám a bez problémů, ale je drahej, mno...
Život je krásný jako louka plná rozkvetlých květin. Jen se pro jednu sehneš, tak tě někdo kopne do zadku.

Hangman

Můžu Dopuričit již výše zmíněného Asuse - fachá OK bez problému už přes rok a nebyl s tím ani minimální problémek - stojí ale mnohem víc než D-Link nebo Ovis.
Neříkej, že to nejde, ale že to neumíš :-)

Hangman is immortal!!! 

VSJ

Prima, díky za náměty. Uvažuji tedy o tom ASUSu, ještě nevím, zda ASUS WL-500g Premium nebo levnější ASUS WL-520g DeLuxe...

Nešťastného Ovise jsem dal včera do reklamace (CzechComputer.cz) s tím, že v případě uznání reklamace budu požadovat odstoupení od smlouvy z důvodu opakovaného výskytu stejné závady. Takže teď budu čekat cca týden, jak se vyjádří (zda reklamaci uznávají za oprávněnou). Původně jsem si chtěl včera rovnou koupit některého ASUSe, ale nebyl na skladě, tak ho koupím jinde.

tom712

Citace: "VSJ"
Citace: "Pitbull"Cau, asi takhle, nauc se delat s Ovisem. Ovislinku jsem nastavil nekolik desitek, mozna i nakou tu stovku a nikdy (opakuji NIKDY) se s nim nemel nejmensi problem.

Dle mne jsi tam delal nejakou kravinu.

Pokud chces, napis mi prijd si do skladu Klfree.net pujcim ti Ovislinka na vyzkouseni uvidis, ze pujde dobre.

Hihi, to je slovo do pranice  :D  Ono jaksi nebylo ani co nastavovat, nebo-li nebyl to myslím problém nastavování...
(1) U toho prvního kousku jsem si to myslel, že ač toho nastavování tam moc není, tak že dělám nějakou botu, protože jsem lama. Ale pak už mi to bylo divné a tak jsem ho šel reklamovat - ukázalo se, že oprávněně.
(2) Druhý kousek nešel vůbec, sice podle LEDky nabootoval, ale nešlo na něj ani pingnout. Večer jsem si ho donesl jako náhradu z reklamace za první kousek, hned chtěl vyzkoušet, no a tak druhý den jsem byl na reklamčním zpátky.
(3) Dostal jsem za něj po nějaké době třetí, opět údajně nový kousek. Ten šlapal hned napoprvé (po nastavení) jako víno. Asi 14 dní, pak se kousnul v okamžiku, kdy jsem se rozhodl snížit výkon - už nenabootoval. S výkonem jsem si hrál předtím už asi 2x a vše bez problémů.

Škoda, že jsem ho už odevzdal do reklamace, určitě bych ti ho pro tu srandu dovezl. Teď koukám na webu, že reklamaci mi právě uznali (oproti předchozím případům nějak podezřele rychle  :wink:  ). Zajímalo by mě, co by jsi s ním dělal, když (soudě podle LEDek) vůbec nebootoval. Asi přepsal bootloader/firmware. Ale to já dělat nebudu - já chci zařízení, které bude jakžtakž fungovat a když ne, tak aby nanejvýš pomohl občasný reset, to je maximum, co jsem ochoten se zařízením tohoto typu provádět. Kdybych měl jistotu, že určitá verze firmware nebo dokonce firmware třetí strany (alá 'APPro' pro RealTeky, nebo co v tom je) bude lepší, tak jo, udělal bych to. Ale procházel jsem na netu diskuse a přijde mi, že některé kousky (nějaká série ?) je prostě začarovaná a dochází k náhodným pádům a závadám, které občas nejdou rozchodit, protože někdo s tím nemá absolutně žádné problémy, někdo zase ano. Někdo zase tvrdí, že mu Ovisy odchází ani ne po roce jinak bezproblémového provozu. Jiní tvrdí, že vinou bugu ve firmware (i ve verzi e8 ) má problém v okamžiku, kdy je v místě se slabším nebo zarušeným signálem... Kdyby mi APčko dodal komerční poskytovatel připojení a v případě problémů hned přijel a vyměnil, tak je to jiná. Já bych ráději něco, u čeho je větší pst, že to nebude tak problematické.

Možná je zakopaný pes taky v tom, že mi v CzechComputeru vždycky dali ne celé nové balení, ale jen samotné APčko, které jim dodali ze servisního střediska - a mě to přijde, jako že v tom servisním středisku když dostanou do reklamace nefunkční kousek a podaří se jim ho rozdýchat (alespoň zdánlivě), tak ho frknou zase jinému zákazníkovi coby nový nepoužitý výrobek...

Že máš na skladě desítky Ovisů, které budou fungovat - já ti to i věřím, asi je to z jiné série nebo to šlo přes jiného dodavatele. Možná, co já vím...

Jestli chceš přijít na kloub tomu, proč "zrovna u mě" ty Ovisi nechodí, klidně můžem u mě nějaký vyzkoušet nezávisle na tom, co si nakonec koupím. Jsem ti k dispozici, samotného by mě to zajímalo - třeba je to umístěním, polohou, rušením, mýma rukama :-) ...

VSJ

Takže všem díky za pomoc, už mám ten Straight Core WRT-311. Funguje  :D  a svými možnostmi to vypadá perfektně...