WiFi router Straight Core WRT-311 ... pomůže mi někdo?

Založil Hurvajs, Listopad 29, 2006, 05:48:45 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

Hurvajs

Prosím, nenašel by se tu někdo ochotný, kdo by mi napověděl, co, kam napsat za IPčka a tak, jak to prostě nastavit, aby mi to routovalo po bytě, když už jsem sám tak neschopnej??  :oops:

http://img84.imageshack.us/img84/8316/mojeschemavt3.png

skudlik


Hurvajs

tímto oficiálně děkuju "předsedovi" a "skudlikovi" za nezištnou, rychlou a ochotnou pomoc. Už to šlape, jak se patří..

DÍKY!!
Martin

skudlik


skudlik

Citace: "jstembera"a co tam hodit odkaz na manual s nazornymi obrazky :idea:
pokud ses reglej ve twikine (jakoze myslim ze ses), tak feel free to jakkoli vylepsit :)

VSJ

Diky Skudlikovu navodu na TWIKI jsem to prave zprovoznil a to v modu 6. A protoze jsem lama, tak mam hnedka dotaz: kdyz je zapnuty jenom pocitac za NATem (tj. ve switchu), nevadi to klfree ? Myslim tim tu podminku na ping na koncove zarizeni. Nebo jsem neco pochopil spatne ?

Hmm, a kdyz se podivam do wewima, tak se nevidim ??? To je divny...

Diky.

scorpio

Citace: "VSJ"Diky Skudlikovu navodu na TWIKI jsem to prave zprovoznil a to v modu 6. A protoze jsem lama, tak mam hnedka dotaz: kdyz je zapnuty jenom pocitac za NATem (tj. ve switchu), nevadi to klfree ? Myslim tim tu podminku na ping na koncove zarizeni. Nebo jsem neco pochopil spatne ?

Hmm, a kdyz se podivam do wewima, tak se nevidim ??? To je divny...

Diky.

Ve Tvem pripade NAT je koncove zarizeni ... prave ta krabicka co NAT dela ... TA musi odpovidat na PING ...
-- by Scorpio ---

skudlik

JJ .. aspon ja to beru taky tak. Pinga router, co je za nim to me nezajima (pro diagnostiku mi staci, ze jde pingnout na pridelenou IP, takze muzu zjistit paket lossy a tak)... Jinymi slovy .. ping musi jit na vse co ma IP adresu.

Samozrejme je u NATu vzdy riziko zneuziti .. ALE .. dost veci se pri dukladnejsi analyze necha zjistit... A co si budeme povidat, tito chytraci (co treba pripoji souseda zadaco, ci za prachy primo jim do kapsy) vetsinou narazi. Lidi jsou celkem vsimavy, dost veci se ruzne prokecne, a nejcastejsi cesta, jak se o tom "klfree" dozvi je, ze to nekdo hezky nabonzuje. ...

"Nabonzuje" ted nemyslim nijak hanlive .. tim ze nekdo takhle nacerno nekoho pripoji, tak vlastne okrada i sam sebe ... nojo .. ale to bysme nebyli cechacci, aby se vzdy nekdo takovy nenasel .. :))

BlackSUN

Takže se vlastně vědomě porušuje, jak je někde uvedeno, že se nesmí natovat? (teda pokud to pořád někde je, nemám čas zkoumat všechny dokundamenty) ;-)

VSJ

Raději jsem se podíval, abych něco zbytečně neporušil. Já tu mám doma další 2 počítače, asi bych vystačil jen jako bridge a s přidělenými adresami, ale zapojení podle skudlikova navodu mi přijde takové "bezpečnější", nebo spíš "elegantnější", tak snad nic neporušuji... Prosím případně mě opravte. Jo a ještě jednou díky všem za pomoc a ochotu...

CitaceProvozní řád (27. 12. 2004)

4. Připojení člena

4.7 IP adresy jsou členovi přidělovány. Člen nesmí používat IP adresy, které mu nebyly přiděleny.
4.9 Člen může použít pro své připojení k síti směrovač (router). Privátní neroutovaný subnet nesmí být v konfliktu s adresním rozsahem používaným v síti Klfree.net (192.168.128.0/17) a v síti czfee.net (10.0.0.0/8) ani s prostorem veřejných IP adres.

5. Povinnosti člena
5.7 Člen je povinen zajistit aby každé jeho zařízení, které používá přidělenou IP adresu, bylo dostupné pomocí příkazu ping*).
* z diagnostických důvodů
5.9 Člen nesmí umožnit připojení do sítě Klfree.net třetí osobě***).
*** s výjimkou podle bodu 6.5 a 6.6

6. Práva člena
6.5 Člen - fyzická osoba má právo umožnit osobám, se kterými sdílí společnou domácnost, přístup do sítě Klfree.net. Za případné škody vždy odpovídá člen.
6.6 Člen - právnická osoba má právo umožnit osobám, které jsou s ním v pracovněprávním vztahu, přístup do sítě Klfree.net. Za případné škody vždy odpovídá člen.

skudlik

Citace: "BlackSUN"Takže se vlastně vědomě porušuje, jak je někde uvedeno, že se nesmí natovat? (teda pokud to pořád někde je, nemám čas zkoumat všechny dokundamenty) ;-)
To si zaspal dobu .. natovat se nesmelo za dob krale klacka (Benyho a MilanaK) .. + teda mozna tesne po (docela davno .. uz si moc nepamatuju - tusim prvni "volebni obdobi" nove rady to bylo jeste zakazany) ..

Citovat presne provozni rad jsem byl linej :) .. takze dekuji VSJ za presne dohledani .. rad plati uz 2 roky .. takze to neni myslim zadna novinka :) ..

NAT jako takovej problem neni .. problem je, kdyz nekdo poskytuje pristup do site treti osobe ..