automatické Bany a banany

Založil hafca, Červen 18, 2008, 07:45:59 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

hafca

Když se podívám na wewimo, tak mám ve Stavu systému varování a v Dopravním zpravodajství sníženou rychlost AUTO:spatna odezva na 80%. Nějak tomu nerozumím, co je špatně. Když zkusím ping v https://gomen.klfree.net/ping.php, tak to normálně pinká. Pinká to na bránu i na obě moje IP adresy a packet loss je 0.Ve Windows je povolené kde co a v Keriu je mimo Broadcast a Internet Group Management Protocol povolené vše.
Může mi někdo poratit, co je špatně?

Medwyn

Ahoj,

myslim, ze pingas packetama s malou velikosti - a proto ti ukazuje 0 packet loss.
System je ale chytrejsi a snazi se opravdu najit problemove cleny.

Pri vyssich velikostech paketu mas tedy packetloss a jsi potencialni pusobitel problemu na wifi rovine :(

belgarat

jenom upresneni: neni to spatna odezva kvuli nastaveni firewallu apod., ale kvuli spatne komunikaci po radiu ... Kdybys mel spatne nastaveny firewall, tak bude ve statistice 'zadna odezva'

hafca

Teď tam žádné omezení nemám a ping se pohybuje stejně jako včera. Když dám ping na bránu o délce 2048 bajtů, tak je 7,7,8,9 a žádný ztracený. Ovšem, když jsem kolem šesté zapnul počítač, bylo ve Stavu systému napsáno KRIZE.
Napadá mě ještě, jestli to nemůže být tím, že AP mám sice zaplé, ale někdy běží jen jeden počítač a když jsme v práci, tak jsou vyplé oba. Není to třeba tím, že se to dopinká jen na to AP a dál ne?

scorpio

hafca : a Tvoje AP ... to na PING odpovídá ?
-- by Scorpio ---

hafca

Moje AP odpovídá dobře, 20 poslaných i přijatých, max.2, min.1, průměr 1. Probírali jsme to se Scorpio a vypadá to, že podle wewimo je rušený signál špatným nastavením AP a taháním o 106, špička nešpička. Pak se s tím asi svezu i já.

scorpio

Poznatky předány správci oblasti Škudlíkovi ...
-- by Scorpio ---

Tůůtůů

#7
Ahoj, Prosim vás v přehledu trafficu (dopravní spravodajství) je zde: Bany správců přes IS ..a nějaký týpek má IS BAN + rychlost netu 128/128 jen:D - byl by někdo od té dobroty a mohl by mi říci, co že to znamená? (IS BAN ) Popřípadě ještě co to je imq2 - to má v kolonce zařízení.

A jěště jedna věc..heh koukal jsem na "přehled trafficu - stav systému ) a u posledního testupingu mám max. ping 100! a mám zde u toho napsáno - VAROVÁNÍ ( co to má znamenat? A jaký to má či bude mít důsledek pro mě? ) - Pokud bude:P

předem děkuji za odpověď

skudlik

Citace: Tůůtůů kdy Srpen 02, 2008, 11:32:10 ODPOLEDNE
Ahoj, Prosim vás v přehledu trafficu (dopravní spravodajství) je zde: Bany správců přes IS ..a nějaký týpek má IS BAN + rychlost netu 128/128 jen:D - byl by někdo od té dobroty a mohl by mi říci, co že to znamená? (IS BAN ) Popřípadě ještě co to je imq2 - to má v kolonce zařízení.
IS ban = omezeni dane z IS - informacniho systemu klfree. Vetsina se toho generuje automaticky - system takhle omezuje napriklad neplatice. Taky tento zpusob omezeni muze "udelit" nejaky spravce za jiny prohresek.

IMQX je virtualni zarizeni, ktere slouzi pro omezeni uploadu na prislusnem fyzickem rozhrani. Provazani fyzickych zarizeni a imq je pak videt v tabulce s nastaveni rozhrani.

Citace: Tůůtůů kdy Srpen 02, 2008, 11:32:10 ODPOLEDNE
A jěště jedna věc..heh koukal jsem na "přehled trafficu - stav systému ) a u posledního testupingu mám max. ping 100! a mám zde u toho napsáno - VAROVÁNÍ ( co to má znamenat? A jaký to má či bude mít důsledek pro mě? ) - Pokud bude:P
předem děkuji za odpověď
Varovani znamena, ze zrovna ve chvili mereni nebylo neco uplne OK. (neco = rychlost odezvy a ztratovost paketu). Pokud je to obcas nahodne, tak to neznamena nic. Pokud pravidelne, tak je to duvod k zamysleni, ze neco neni v poradku. Primy dusledek to ma v malem omezeni rychlosti ... motivace pro to tento problem nejak resit :)

Max ping 100 neni zas az tak hrozny - mozna ten limit zvednu na 150 - cas od casu se par paketu mirne opozdi ...

Tůůtůů

Děkuji za vyčerpávající odpověď:)